slimo123
01.12.17,08:26
Mám firmu, s.r.o. som platca DPH a mám s viacerými subjektmi podpísané rôzne zmluvy o spolupráci. Neviem či je to možné, ale chcel by som predať jeden kontrakt na prevádzku bufetu. Bufet je zabehnutý, má stálu klientelu, takmer všetky technologické zariadenia sú v mojom vlastníctve. Zmluva o prenájme je na 3 roky a končí cca o 2,5 roka. Cenu technologických zariadení nejako vypočítať viem, ale ako sa dá vypočítať cena know how a toho že nový vlastník nejde do žiadneho rizika, získa stabilnú klientelu a okamžitý slušný obrat s možnosťou jeho zvyšovania. A druhá otázka je, že akou formou sa to dá urobiť bez toho aby to nejako zasiahlo moje zvyšné kontrakty.
profesional
02.12.17,23:48
Možností je viacero. Najelegantnejšia je využiť inštitút Zmluvy o predaji podniku a urobiť to odštiepením podniku.

Čo sa týka ceny, obvykle sa také prevádzky predávajú za 2-4 násobok ročného čistého zisku po zdanení počítaným váženým priemerom za 4 roky s úpravou o index čistého rástu cez preloženie krivky.

Takže možnosti existujú. Bližšie by sa dalo ppradiť až po poznaní právnej formy kupujúceho a po poznaní niektorých ďalších ekonomických údajov.