nikula
05.12.17,08:42
Mám práčku gorenje 60125. Keď spustím program, všetko ide riadne.... akonáhle sa dostane do programu aviváž a odstreďovanie, tak začnú blikať všetky kontrolky. Väčšinou postačí nanovo stisnúť tlačidlo štartu, ale niekedy musím manuálne dať odstreďovať. Vyčistila som už filter, aj komplet práčku na vyvárku a nepomohlo. V manuáli som sa dočítala, že by malo byť niečo ucpané??? nejaká výpusť vody - odtok v češtine. Neviete, kde by som ju našla. Nechcem za každým volať opravára, tak skúšam takto?
misoft
05.12.17,16:33
Ak podľa manuálu je "ucpaný odtok" - tedy vypúšťanie vody - tak možno dve príčiny - čerpadlo pre vypúšťanie vody - väčšinou ho počuť, keď pracuje - buď bude divne bzučať, alebo bude ticho = neodčerpáva vodu, alebo ak čerpadlo pracuje normálne - laicky podľa vydávaného zvuku - môže byť zapchatý odvod z bubna k čerpadlu - teda čerpadlo chce čerpať, ale pre upchatie nič nečerpá, alebo druhá možnosť - upchatie výpustu - hadice už za čerpadlom - čerpadlo tlačí, ale nepretlačí vodu ďalej...
nikula
06.12.17,07:09
podľa mňa pracuje normálne do tej doby, kým nezačnú blikať tie kontrolky.... je zaujímavé, že keď dám čisto žmýkanie, tak vodu vypustí....