alex5896
05.12.17,13:10
chcem sa opytat lekar mi predpísal amoksiklav -antibiotika na bolest po vytrhnutí osmicky v lekarni mi nevydali tento liek ale augmentin, lekarnik tvrdil nieco ze augmentin je lepsi ze po amoksiklave pacienti hnackuju viete sa mi niekto k tomu vyjadrit môze to ? ja som uzivala amoksiklav a teraz mam prejst na augmentin (lekarnik povedal ze to môzem ) :D ? pre uplnost antibiotika su nasadene az po tyzdni bolesti hrdla a ucha a hlavy ...
ivka70
05.12.17,12:22
Antibiotika nie su na bolest, antibiotika su na zabranenie zapalu pri takej velkej rane.

Ked si pozries pribalove lektaky, ma to uplne tu istu ucinnu latku, Augmentin robia Francuzi, Amosiklav Slovinci, rozdiel bude v tvare a primesovych latkach ....
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/augmentin-625-mg-895463.html
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/amoksiklav-625-mg-437845.html
alex5896
05.12.17,12:25
áno mala som zapal ... ale aj tak nejde tu len o to ze maju nejake zmluvy lekarnici a pod. odmeny ze ak predate namiesto toho toto a tak? :D
arizona
05.12.17,12:29
to sa hovori aj o lekaroch. T
akze nikdy nemas istotu,ci prepisuje nejaky liek za odmenu,alebo je presvedceny o ucinku. Citaj pribalove letaky,tam mas podrobnosti.Alebo si ranu vymyvaj salviou :-)))
Žabinka
05.12.17,12:29
oba lieky majú rovnakú účinnú látku, amoxicilín/kyselina klavulanová.. a čo máš, zápal, keď máš atb? tie sa obvykle predpisujú pri komplikovaných extrakciách s hnisavými ložiskami.. inak stačí len analgetikum..
misomiso
05.12.17,12:33
To je trestuhodna nezodpovednost od lekarov, ze predpisuju ATB na vsetko preventivne. Mne trhali osmicku, mal som dieru az do nosohltanu, museli mi ju sit a recept na ATB som hodil do kosa. Ziaden zapal, stacilo iba upatnit zdravy rozum po cas prvych troch dni.
alex5896
05.12.17,12:39
ide o to ze mam problem vyse tyzdna preto az teraz mi predpísali antibiotika .... a tyzden vas boli hrlo a ucho je to na hlavu asi trosku ze mi to nedali skôr
alex5896
05.12.17,13:28
pred tyzdnom som mala extrakciu bolelo ma to tyzden vraveli ze si mam dat paralen, novalgin a pod... vcera som bola na pohotovosti vyskrabali mi to a zas sa to "celie " nanovo ale uz dali anitbiotika
buchač
05.12.17,13:30
miso

...a vieš, že trochu zavádzaš (čítaj = ideš mi na nervy) s tým vyhadzovaním ATB do koša ?

Ty si kľudne rob, ako myslíš...ALE nechápem, prečo TRESTUHODNE na hlúposti navádzaš iných.

Takže sa pýtam :
- vedel si, že prečo boli nasadené ATB ? NIE, nevedel...lebo ako pozerám na časy príspevkov, tak upresnenie prišlo až neskôr.
- vieš alebo nie, že prečo sa nasadzujú AJ tie ATB ?
- Tebe vyrvali 8ku a no problém....ale šak v pohode.
Mojej dcére vytiahli tiež...šitie, ATB, a aj napriek tomu ukrutné bolesti, ktoré si statočne odležala doma na maródke zo dva týždne.

Ku tej prevencii ? Ukončil by som vtipom :

"Istota je istota"...povedla mníška a natiahla ešte jeden primeros na sviečku.
viktorviktor
05.12.17,13:44
kto ako, mne v pohode zabral bez behania, najlepšie hneď po vytrhnutí priložiť zmrazený špenát a prídržať do rozpustenie, výborné proti zápalu po trhaní, pozri si cz-zoznam liekov http://www.stefajir.cz/?q=seznam-leku