miro.str
05.12.17,23:56
Mam narok na jedno vysetrenie , ktore ma ako samoplatcu stoji cca 200 eur. Zisitl som, ale ze pri mojej dg mi to poistovna preplaca. Moj lekar tvrdi: ze o tom nevie a ze on to robi za 200 Eur. Kontaktoval som opat laboratorioum a to mi potvrdil , ze moja poistovna mi vysetrenie preplaca. Ako mam argumentovat u lekara?Kde sa ma moznost moj lekar dozvediet, ze mu vysetrenie preplaca poistovna,ked mne neveri? ako " donutit" lekara, aby mi to vysetrenie urobil?
kukučka
05.12.17,23:02
Zrejme "nechce" vedieť. Skús komunikovať s poisťovňou a laboratóriom mailom a vytlačenú odpoveď pošli lekárovi.
Estetic
06.12.17,06:28
Ošetrenie môže byť preplácané poisťovnou,ale nie na každom pracovisku.Alebo je pri nom po limite.Poisťovna má konkretne zmluvy u každého lekára rôzne.
Mne sa tak v určitom momente stalo s UVB hrebenom,zrušili preplácanie,pretože stačí prístroj čo je v nemocnici.Lekár vie akú má zmluvu a prípadne limit na dané ošetrenie a podľa toho jedná.
vicktor
06.12.17,09:00
Moze to byt zlozite. Mne zdravotna poistovna odmietla / neschvalila preplatenie povinnej preventivnej zubnej prehliadky u nezmluvneho zubara.
Prisla o moje prispevky.
kukučka
06.12.17,10:59
Požiadal si lekára, aby si to preveril?
Darina1234
06.12.17,11:06
zmen lekara
buchač
06.12.17,11:19
Mam narok na jedno vysetrenie , ktore ma ako samoplatcu stoji cca 200 eur.
To oznamuješ, alebo sa pýtaš ?
----------------------------


SAMOPLATCA

Samoplatca je klient, ktorý si náklady za poskytnutú zdravotnú starostlivosť hradí sám. Náklady za poskytnutú zdravotnú starostlivosť si klient hradí sám v prípade, že:

nie je verejne zdravotne poistený v SR a nie je ani zdravotne poistený v inom členskom štáte Európskej únie, Nórska, Lichtenštajnska, Islandu a Švajčiarska, alebo

sú mu na vlastnú žiadosť poskytnuté v rámci zdravotnej starostlivosti zdravotné výkony, ktoré nie sú uhrádzané z verejného zdravotného poistenia alebo

sú mu poskytnuté v rámci zdravotnej starostlivosti zdravotné výkony, ktoré síce sú uhrádzané z verejného zdravotného poistenia, ale o ich poskytnutie za plnú úhradu sám preukázateľne požiadal.
Dúfam, že z textu je jasná odpoveď.
buchač
06.12.17,11:34
Nepochopil si....holt, aj to je údel poniektorých.
:D :D :D :D :D
Estetic
06.12.17,12:16
Lenže bod 3 sa zjavne týka Teba.Preukázateľne trváš na danom vyšetrení a preukázateľne to od lekára žiadaš.
buchač
06.12.17,12:26
896 (Dnes 12:40) ani sa nesnazim - lebo trepes bludy ako vzdy a necitas text s POROZUMENIM
=====================
Tak Ti - mudrlant - vysvetlím ?

Dotyčný JE samoplatca ? JE !
Lekár ho sám od seba nevyšetruje ? Nie !
Žiada niečo nadštandart ? Žiada !
Má platiť ? Kuwa, že MÁ !!!

P.S.:
To akože pacient príde do ordinácie a bude diktovať lekárovi, že aké vyšetrenia mu má dať urobiť ?

NIE je dôležité, či to poisťovňa prepláca.
Jemu ako samoplatcovi to proste nejak neprejde.

Ale ak je taký mudrlant (ako Ty), tak plače na nesprávnom hrobe.
Zadávateľ tu urval len svoje dojmy a nie pojmy.
Najlepšia voľba ?
No ja neviem...miesto pobehovania po labákoch alebo doktoroch, vypisovania na net a cez takéto info sa domáhať nejakej spravodlivosti ?
Kuwa, šak zdvihnem telefón a zavolám...alebo napíšem mail...to zbehnutie osobne ani len nevravím.
------------------------------
...a mimochodom...už dávno by som mal za sebou to predoperačné vyšetrenie..lebo o toto sa jedná.
alaya1
06.12.17,12:27
buchac- on je samoplatca len pri tom vysetreni, bezne je poistenec, ved to mas v otazke.
buchač
06.12.17,12:31
896ka

kuwa.....a už zasa krestnú mater babreš ?
Napíšeš a zmažeš...serem na takú robotu...na teba serem tiež.