vanilaice70
06.12.17,16:27
Dobrý deň, chcem podať osobný bankrot ,len ma zabrzdili detské účty detí ,ktoré majú 9.r a 5.r. Musím aj tieto detské účty uviesť kedže sú na rodné čísla detí a ja som ich zakonný zástupca?Čiže majiteľmi detských účtov by mali byť deti a ja len ich zákonný zastupca? Ide o formu osobného bankrotu kde budem musieť uhradiť odmenu správcovi vo výške 500,- Eur formou mesačných splátok. Vopred ďakujem za odpoveď. Tabačková Monika
rudolf83
06.12.17,16:25
Mám za to, že účty detí sú účty detí a teda nie úpadcu. Do konkurznej podstaty spadá len majetok úpadcu ku dňu vyhlásenia konkurzu a majetok patriaci do BSM. Preto sa domnievam, že účty detí sa uvádzať nemajú.

Na strane druhej je tu však posúdenie toho, či peniaze na detských účtoch (vklady na ne v predchádzajúcich rokoch) nebude správca konkurznej podstaty považovať za odporovateľný právny úkon.

Nepíšete v otázke o aký druh osobného bankrotu sa jedná, či splátkový kalendár alebo konkurz. Ak človek nemá veľa majetku ku dňu vyhlásenia konkurzu, tak sa javí ako lešia možnosť bankrot (asi preto je preferovaný väčšinou dlžnkov).