Mimiska
07.12.17,18:56
Moze clovek, ktory ma aj v OP ako trvaly pobyt uvedene len mesto/obec kupovat nehnutelnost? Resp. ma zaujima, ci v kupnej zmluve staci ako adresu TP uviest iba mesto alebo aj adresu prislusneho mestskeho/obecneho uradu? Alebo korespondecnu adresu?
V podstate sa iba obavam aby s tym kataster nemal nejaky problem a neprerusil vkladove konanie. Dakujem
jslancik
07.12.17,18:02
takže tebe sa zdá, že by už nikdy nemohol nič kúpiť? dáva ti to zmysel?
Mimiska
07.12.17,18:14
Ja sa hlavne pytam, co ma uviest do kupno-predajnej zmluvy ako svoju adresu.. Ale presne som cakala takuto reakciu...idem si len rypnut, nulova vypovedna hodnota. Aj tak dakujem :)
jelalim
07.12.17,18:16
On nebyva na urade, takze adresu presne taku a v takom formate ako ma zapisane v OP. Nic si tam nevymyslat!
Onko
07.12.17,18:20
Bavíme sa o prípade, kedy má občan ako trvalý pobyt uvedenú obec. Je to iba tá obec, trvalým pobytom nie je sídlo obecného úradu. Takže do kúpnej zmluvy po správnosti bude ako trvalý pobyt uvedená tá obec. V takomto prípade by pošta mala ísť automaticky na obecný úrad, ale zase keď chceš mať istotu, tak podľa mňa nebude vadiť, keď do zmluvy uvedieš popri "mieste trvalého pobytu" aj "informáciu o adrese na účely doručovania písomností", ktorou je podľa zákona sídlo obecného úradu, ako druhý doplňujúci údaj do ďalšieho riadku.
jslancik
07.12.17,18:29
akú inú adresu by mal uviesť ako svoju? čo keby sme troška rozmýšľali, kým položíme otázku? ja nerýpem, snažím sa priviesť ťa k tomu, aby si nad tým logicky uvažovala...
Mária27
07.12.17,19:50
Kataster potrebuje trvalý pobyt. Osoba s trvalým pobytom na obci si tam má preberať poštu tak, ako v dome vyberať schránku.

Pozri § 42 katastrálneho zákona:
(2) Zmluva, verejná listina alebo iná listina obsahujú označenie
a) účastníkov práv k nehnuteľnostiam; ak ide o fyzickú osobu, meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo a miesto trvalého pobytu, ak ide o právnickú osobu, názov, sídlo a identifikačné číslo, ak ho má pridelené, prípadne iné identifikačné údaje,
.
Nandrolon
08.12.17,08:22
KIM 896 je ešte nažive? :-)
dmc
08.12.17,08:30
napises tam presne to iste co je napisane v obcianskom preukaze. napr. obec Dolná Horná.
Ing. Ľubomír Janoška
08.12.17,10:12
Obec je právnická osoba a adresa jej sídla je spravidla totožná s adresou obecného úradu. Písomnosti pre osobu so zrušným TP sa doručujú na adresu sídla obce ("Obecný úrad" sa v adrese neuvádza).
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_zrusenie-trvaleho-pobytu/