jack1
07.12.17,21:36
mam otazku, objednal som si dvere u stolara a toto je jeho dielo-v albume. mam podozrenie ze dvere nevyrobil uba ich objednal v nejakej fabrike a mne ich iba namontoval, cize ma oklamal. viete mi povedat nazor ci ide o dvere seriovo robene alebo vyrobene osobne?
kopretinka
07.12.17,21:14
v albume sa nikto nebude hrabať,mal si dať foto priamo sem.
vulxy
08.12.17,04:52
tazko povedat...podobny dizajn najdes v hociktorom katalogu tak nevidim dovod ich vyrabat pracne rucne...jedine ze by si mal nejaky atypicky rozmer....
marleau
08.12.17,05:25
to niekedy nerozoznáš ani pri bližšom skúmaní nie ešte z fotky, dnes už aj stolár živnostník vyrobí dvere ako z katalógu, inak dvere v katalógoch a u veľkých "výrobcov" tiež vyrábajú len ľudia, stolári, iná je len forma reklamy a predaja
kopretinka
08.12.17,07:09
ak chceš osobne od niekoho,tak oslov niekoho z výrobcov
https://www.sashe.sk/handmade/_drevo__?od=najpacivejsich-rok&aggs=1
arizona
08.12.17,07:17
Ak si s dverami spokojny, tak ti moze byt jedno,ci ich stolar osobne vyrobil,alebo nie.
Na tvoju otazku sa neda odpovedat.
Nepises, ci si si bol dvere objednat u stolara osobne, ci si videl jeho dielnu-vyrobu,ake ste si dohodli podmienky.Bol ich osobne u teba premerat? Lebo ja ked som si objednavala dvere na mieru,prisiel si ich stolar premerat osobne,nespolahol sa na moje laicke meranie.A tiez ich prisiel osobne nahodit.

Ak bol stolar spekulant a naozaj iba dvere niekde objednal a predal dalej, to mu teraz tazko dokazes .
lubko6394
08.12.17,07:53
Nechápem čo riešiš. Oslovil si stolára aby Ti vyrobil a dodal dvere podľa Tvojich požiadaviek a asi ste sa dohodli na cene. Dodržal on všetky Tvoje požiadavky na kvalitu ? Ak áno tak vlastne nemáš čo riešiť. Však by bol blbec ak by ich vyrábal ako sólo kus ak to niekto v rovnakej kvalite vyrába sériovo. Lenže to by nebola chyba stolára ale Tvoja - však si si mohol tie dvere kúpiť sám a od stolára objednať len ich úpravu a výrobu obložiek.
Ing. Ľubomír Janoška
08.12.17,09:23
Stolár mohol dvere "finalizovať". Dnes stolári bežne používajú viacvrstvové polotovary (napríklad dyha+sololit+papierová výpň). Čo sa týka frézovania, väčšina z nás nerozozná, čo bolo frézované na stole a čo s CNC. Ak sedia rozmery, nemáš čo riešiť.
lubko6394
08.12.17,10:28
To CNC je asi tiež fréza a spravidla môže použiť nástroje rovnaké ako klasika, takže podľa opracovania by sa to veeeeeeeľmi ťažko rozoznávalo - jedine podľa nejakej chyby.
jack1
08.12.17,11:07
dvere mali byť podľa dohody urobené osobne, neobjadnal som a neplatil som za dvere z obchodu, resp. fabriky, preto som chcel vedieť či ma neoklamal, lebo skutočne dvere nemajú jedinú chybu, spoj, alebo podobne. až nato, že tie dvere založil opačne ako vidno na fotke a teda keď je taký odborník prečo dvere založil opačne.
jack1
08.12.17,11:18
neviem či je hlúposť keď si objednám dvere u stolára a namontuje mi dvere vyrobené vo fabrike, to je dôvod prečo som oslovil stolára a neobjednal si ich v obchode. ak ti niekto povie, že ich vyrobí a dodá ti niečo čo nevyrobil je to minimálne klamanie spotrebiteľa resp. to môže byť aj podvod
buchač
08.12.17,11:35
V súvislosti s tými upresneniami, ktoré prichádzajú postupne, mi vychádza len jedno.
Ty chceš proste nejakú zľavu a o nič iné Ti nejde.

Ako bolo povedané...kde si bol v čase objednania, preberania a v neposlednej miere aj pri tej montáži dverí ?
Predsa dvere naopak si nechá namontovať len....(miesto bodiek doplniť adekvátny výraz = a rozhodne sa nejedná o slušné slovo).

Takže ???

S reklamáciou sa obráť na dodávateľa a nie tu....samozrejme, že s dôkazovým materiálom.
mr.dred
08.12.17,11:56
Až si chcel dvere,ktoré sa mali otvárať dovnútra (za dverami je asi kúpelňa/WC) tak je to v poriadku. Zle bola naprojektovaná podlaha.Mala končiť z vnútornej strany .....to je tak,keď sa pri detajloch nerozmýšla...
jack1
08.12.17,12:16
ako som uviedol, ja neriešim zľavu a podobne, riešim to či bolo dodané to čo som si objednal, teda dvere vyrobené stolárom a nie dvere vyrobené vo fabrike, ak ti niekto dodá niečo čo nevyrobil a tvrdí že to vyrobil asi to je klamanie spotrebiteľa alebo podľa teba je to akože ok.
lubko6394
08.12.17,12:23
Nechápem. Môžu byť dvere vyrobené stolárom kvalitnejšie ako fabrické ? Záleží od stolára a fabriky. Prečo by fabrika nemohla vyrábať kvalitnejšie ako stolár ak má k dispozícii rovnaké materiály a môže si vzhľadom na sériovosť dovoliť drahšie, presnejšie, rýchlejšie... stroje. Aký si mal vlastne dôvod nechať si spraviť dvere u stolára a nekúpil rovno fabrické od solídneho výrobcu ?
misoft
08.12.17,15:32
Dnes ti stolár vyrobí dvere na objednávku, ale stolári to robia len vtedy, ak sa jedná o nejaký unikátny kus, alebo reštaurovanie historických budov a miestností. Inak sa používajú normálne dvere, vyrobené priemyselne.
A len tak na okraj - veď predsa ich robil ručne - osadil zárubne i tie dvere nasadil na pánty- tak čo sa ti nevidí?
vicktor
09.12.17,06:05
Ako opacne? Co si mu povedal pri zamerani? Co si mu povedal pri montazi? Bol si pritomny? Nevidel si ako postupuje?
Jedine co sa da na dverach zistit ci su z masivu alebo bukasu - ak vies co si objednal.
kopretinka
09.12.17,18:03
ako opačne? Veď on ich musel zavesiť na pánty a pánty tam už boli,nie?
pavol54
09.12.17,18:48
osobne vyrobené dvere budú aspoň trikrát drahšie ako dvere z hromadnej výroby, a to sa už nezmieňujem o materiáli. normálna stolárska dielňa vyrobí dvere z masívu iné materiály ťažko vyrobí
bodliak
10.12.17,07:19
Ved prave preto sa pyta. Ak zaplatil ako za rucne robene a pritom je to z hromadnej vyroby, 200% marza isla hadaj kam ?
lapejko
10.12.17,08:18
Chcelo by to lepší detail fotky, napríklad aj s horného falcu dverí, ale spoje dosiek a kaziet sú priznané, takže to vyzerá na dielenskú výrobu,pravdepodobne z MDF.
bettylou
10.12.17,12:59
Tak tie dyha+sololit+papierová výpň mám aj ja a kúpila som ich pod názvom dvere interiérové drevené. Keby jedny pes nebol rozhrýzol, tak doteraz žijem v tom, že mám dvere drevené. :(
chandler
11.12.17,08:17
na com ste sa dohodli? dvere mali byt z masivu alebo z mdf? z akeho dreva, za aku cenu? to ci to je vyrobene vo fabrike viacerymi ludmi alebo v dielni jednym clovekom je uplne jedno.
vicktor
11.12.17,09:14
zrejme aj zarubna (s pantmi) je nova