Conquestor
08.12.17,18:36
Mám kadernícky salón a chcem si dať do kúpelky práčku so sušičkou.Viem,ze niekde to hygiena schváli a inde nie.aké majù na to dôvody?Ďakujem pekne za rady.
kopretinka
09.12.17,06:14
každá hygienička si vysvetľuje zákon po svojom,čo môže by v jednom okrese,v inom nedovolia.Ba osobne som sa stretla s tým,že od nás požadovali WC a od iného nie,bolo to v jednom meste.....asi čakali úplatok.Takže musíš iba vyskúšať.
Ja som v žiadnom kaderníctve práčku nevidela,asi si to nosia prať domov.
ivka70
09.12.17,06:59
Poznam kadernictva s prackou a susickou, neviem, preco by hygiena mala mat s tym problem. Skor by to malo byt aj v predmete podnikania. A mozno je problem len ked by to malo byt v jednej miestnosti s umyvadlami pre zakaznikov. Urcite z hladiska hygieny je problematickejsie nosit veci domov. To skor musia mat kadernictva zabezpecenu sluzbu pracovne.
misoft
09.12.17,08:16
Ja tiež nevidím dôvod, prečo by sa to nemohlo realizovať. Pri dodržiavaní hygienických noriem je potrebné mať aj v kaderníctve čisté textilné potreby a práčka so sušičkou by to mala zabezpečovať (veď predsa bude lepšie spĺňať hygienické normy).
Akurát by to chcelo nejako vizuálne oddeliť, aby to nebolo na očiach zákazníčok (zástenou, závesom) a potom riešiť i hlučnosť (bolo by asi veľmô nepríjemné, keď sa robí zákazníčke účes a odrazu sa pračka rozbehne a začne hučať).
sosak
10.12.17,06:37
aké majù na to dôvody?
------------------------------------------------------
No predsa v legislatíve, kedy nesmie dôjsť k nežiadúcej kontaminácii čistej bielizne. Po vypratí a usušení treba bielizeň aj vyžehliť a v prevádzke na to nemáš podmienky. / samostatná miestnosť / Inak, použitá bielizeň sa musí usušiť na určenom mieste, prípadne v osobitnej sušičke a až potom uložiť do vyčleneného a riadne odvetraného priestoru na použitú bielizeň.
Môžeš používať pre zákazníkov jednorázovú bielizeň, alebo prať dodávateľsky.
http://www.ruvznr.sk/dokumentynew/skussluzby.pdf