dorott
08.12.17,21:36
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, čo by mi pomohlo alebo čím by to mohlo byť spôsobené? Už dlhšie mám výrazne opuchnutý jeden členok bez zjavnej príčiny (nespadla som) a octanový krém vôbec nepomáha, miesto je aj trochu bolestivé. Ďakujem.
buchač
08.12.17,20:46
Ešte aj doktora pri osobnej návšteve v ordinácii by pri takomto popise problému šľak trafil...
dorott
08.12.17,21:58
Tak to ma mrzí, že som sa zle vyjadrila. K doktorovi aktuálne nemám možnosť ísť, preto som sa len chcela tu na fóre opýtať, aká môže byť príčina, keďže viem, že viacerí mávajú problémy s opuchnutými dolnými končatinami, prípadne čo používali na zmiernenie, lebo ja poznám len tú octanov masť.
BXLmiami
09.12.17,03:27
No lenže by si k tomu doktorovi isť mala,ak je to opuch jedneho členku bez dôvodu,môže byť aj cievny problém.A s tým nie je dobré hrať sa.
buchač
09.12.17,06:06
K tomu cievnemu systému by som pridal ešte aj lymfu, problémy so srdcom, obličkami....etc.
Opuchnuté nohy-kotníky ovplyvňuje aj zamestnanie, námaha, obuv...vek jednotlivca.
Opuchnuté členky ovlyvňujú aj niektoré lieky.

Otázka je aj to, čo sa považuje za "dlhšie"...týždeň, dva, mesiac ?
jslancik
09.12.17,08:45
rovnako som to mal aj ja pred nedávnom. pravdepodobne to bolo presilené, pravdepodobne od horskej turistiky či chôdze po rebríku. Po návrate z turistiky ma vysmiali na pohotovosti, na chirurgii (kam ma poslali z pohotovosti), ortopéd to zhodnotil, že bez nálezu, na RTG tiež nič. Dostal som ortézu. Na krvných testoch prekvapivo tiež vôbec nič. Tým to skončilo. Asi po 3-4 mesiacoch to odpuchlo, asi keď som dlhšie nechodil po skalách či rebríkoch.

tvoj postup je jasný -> obvodný lekár -> ortopéd a potom podľa toho, čo povie ujo ortopéd.
Dáša_
09.12.17,09:11
m opuchnutú iba jednu, keby srdce alebo obliky, tak skôr opuchajú obe.
buchač
09.12.17,09:45
Dáši

Má VÝRAZNE opuchnutý JEDEN členok....ja predsa netvrdím opak.
No ten druhý MOŽE byť opuchnutý MENEJ výrazne....či ?

Ja nič, ja muzikant...ja len toľko, že môj pravý kotník s nártom je občas (podľa rôznych okloností) spuchnutý buď pomenej, alebo viac...ALE opuchnutý je pernamentne. Dôvod je u mňa práve ten lymfatický systém.
Ale občas sa pridá (po solídnejšej námahe) aj ten ľavý kotník...vtedy len Paralen, studený kúpeľ a nohy pekne na stôl.
-------------------------
Tiež by som som dodal, že hentie problémy s opuchmi môžu byť aj dôsledkom bývalých príhod, zranení. Také vyvrtnutie (zlomenina) je následok, ktorý sa vlečie roky rokúce.
...žeby som tvrdil ako bývalý vrcholový športovec ? ;)
Kotníky a zápästia mám dodžubané až do het.
--------------------------
Lenže určité vyšetrenia sa proste cez internet robiť nedajú.
BXLmiami
09.12.17,10:00
Ale ste to orozvíjali teda.Treba vylučiť trombozu.