Edo 123
09.12.17,13:03
V máji 2016 som dostal výpoveď podľa paragrafu 63/ods 1 písmeno b. Žaloba bola podaná na súde do dvoch mesiacov od ukončenia prac. pomeru. Prebehlo už aj prvé pojednávanie na súde. Chcem uzavrieť mimosúdnu dohodu o tom, aby mi zamestnávateľ vyplatil ušlú mzdu. Netrvám na ďalšom zamestnávaní.
Ako sa vypočíta ušlá mzda? Od zamestnávateľa požadujem výplatu ušlej mzdy za obdobie jedného roka.. Má vplyv na výpočet aj to, že som počas toho roka pracoval na čiastočný úväzok 5 mesiacov a 6 mesiacov som poberal podporu. Treba potom aj vrátiť podporu? Ďakujem za odpoveď.
El Cid
11.12.17,12:48
§ 79 zákonníka práce
(4) Ak zamestnávateľ skončil pracovný pomer neplatne a zamestnanec netrvá na tom, aby ho zamestnávateľ ďalej zamestnával, platí, ak sa so zamestnávateľom nedohodne písomne inak, že sa jeho pracovný pomer skončil dohodou, ak

a) bola daná neplatná výpoveď, uplynutím výpovednej doby,

b) bol pracovný pomer neplatne skončený okamžite alebo v skúšobnej dobe, dňom, keď sa mal pracovný pomer skončiť.

(5) V prípadoch ustanovených v odseku 4 písm. b) zamestnanec má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného zárobku podľa § 134 za výpovednú dobu dvoch mesiacov.