miroslav42
11.12.17,15:56
Poškodený a napokon je z neho blázon...naša Justícia !!!

Zdravim vas poradaci,

potrebujem poradit vo veci pribratia znalca na poskodene osoby. Ako poskodeny figurujem JA zanebezpecne vyhrazanie + dalsia osoba, chora zena.
Skoro som dostal infarkt, ked najprv voci nasilnikovi co sa vyhrazal bolo vznesene obvinenie...no napokon (konexie) bolo az prilis rychlo zrusene.

Dalsi SOK je pre nas ta skutocnost, ze na nas - poskodenych prokuratura prizvala psychologicku na vysetrenie.

OTAZKA: Nerozumiem pojmu co su to VECNE DOVODY, nakolko podavame okamzite staznost voci znalkyni.

Našiel som len toto :
Podľa § 142 ods. 3 Trestného poriadku o pribratí znalca sa rozhodne uznesením. Proti uzneseniu možno podať sťažnosť pre vecné dôvody alebo pre osobu znalca.

Vsetko nam pomoze, mame na napisanie IBA 3 dni. Vdaka

PS:
1./ NO dakujem velmi pekne !!! Práve som našiel v zozname znalcov, ze dotycna sa sice venovala znal.posudkom - ale ako DETSKY psycholog !
2./ Prokuraturou bola tato znalkyna pribrata dna 14.11.2017 NO hlavne že psychologicka sa zacala venovat DOSPELYM odo dňa 21.11.2017.

To čo má znamenať toto....
jslancik
11.12.17,15:50
a čo na to tvoj právnik? nie sú toto otázky určené jemu?
miroslav42
11.12.17,15:52
No kedze pravnika nemame - pokusam sa ziskat pomoc a rady tu.
A pomaham si a googlujem.
jslancik
11.12.17,15:54
sa púšťaš bez právnika do súdneho procesu? všetci doma zdraví? keď na neho nemáš, tak musíš "ohováranie" preglgnúť... Lebo právnik druhej strany s tebou vybabre, ako sa už aj deje.
miroslav42
11.12.17,15:57
preco ma urazas...ano vsetci sme doma zdraví.
Precitaj si POZORNE ze sa nejedna o SUDNY SPOR, ale o nebezpecne vyhrayanie 2-osobam....kde bolo vznesene obvinenie, potom bolo obvinenie stiahnute a je to v stadiu vysetrovania. Tak to nariadila prokuratorka....
miroslav42
11.12.17,15:58
A skutocne prepac, no pokial nevies poradit tak prosim ta aspon mi neskod...dakujem
jslancik
11.12.17,15:59
PO-TRE-BU-JEŠ PRÁ-VNI-KA.
miroslav42
11.12.17,16:00
D-a k-u-j-e-m
miroslav42
11.12.17,16:02
Potrebujem vedieť čo sú VECNE DOVODY ...nič viac . Vdaka
jslancik
11.12.17,16:33
ty toho potrebuješ ďaleko viac, ako iba poznať "vecné dôvody"... aj keď ti tu poradí niektorý z právnikov, tak ti to pomôže veľmi málo. nezabudni, že druhá strana sa bude brániť a určite nie informáciami z internetu...
Mária27
11.12.17,16:45
Trestnému právu sa nevenujem, ale prikladám ti Trestný poriadok s výkladom - je to staršie znenie, ale obsahuje širšiu judikatúru.
Magda36
11.12.17,16:52
Ktosi tu žiada o radu, má na to adekvátne dôvody. Takže skúsme nájsť riešenie a pomôcť mu.
No advokátka nie som , no keď sa logicky nad tým zamýšľam , tak ako vecné dôvody na podanie sťažnosti voči pribratiu súd.znalkyne je (podľa mňa opakujem) aj tá skutočnosť, že výkon psychologie citujem zadávateľa :

* Podľa § 142 ods. 3 Trestného poriadku o pribratí znalca sa rozhodne uznesením. Proti uzneseniu možno podať sťažnosť pre vecné dôvody alebo pre osobu znalca.

* 2./ Prokuraturou bola tato znalkyna pribrata dna 14.11.2017 NO hlavne že psychologicka sa zacala venovat DOSPELYM odo dňa 21.11.2017.

A toto je podľa mňa nesprávne. Môj názor. Jasné že by sa zišiel právnik, pretože toto nie je vôbec sranda , ale pokiaľ vieme tak píšme. Nie všetci máme na právnika....a ex-offo sa nevenuje trestnému právu.
Magda36
11.12.17,16:55
Mária27
práve som dokončila aj ja svoj koment (nie som advokátka) no dakujem ti, že máš aspoň snahu.
Napísať ako negramotnému s pomĺčkami potrebuješ právnika je ozaj trápne. Vie to každý uvedomelý človek.
Si milá. Na toto sa mrknrm aj ja ;)
Melany54
11.12.17,17:04
Nechápem načo bolo vhodné najprv zabrdnúť. Veď raďme keď vieme či po právnej či po životnej skúsenosti.
A nie každý ma okamžite na advokáta. Poradenstvo nerobia za euráč!
jslancik
11.12.17,17:08
rady typu "čo si myslím" a "ako je to podľa mňa" sú zadávateľovi otázky užitočné asi ako mŕtvemu zimník... Názory takého typu sú vhodné do krčmy, nie v oficiálnom styku s odborníkmi... Obzvlášť preto, že bojuje/bude bojovať so skutočnými právnikmi...
jslancik
11.12.17,17:12
každý uvedomelý človek vie, že potrebuje právnika? čo vyplýva z tvojho konštatovania v súvislosti so zadávateľom otázky? a ja že urážam...
miroslav42
11.12.17,18:30
Booooze moj

Jasne a zretelne sa pztam na jednu otazku ! JSLANCIK.
Bud tak dobry a pokus sa mi namiesto (vyryvania) odpovedat na nasledovne:
- Co sa rozumie pod pojmom VECNE DOVODY.
misoft
11.12.17,18:36
Čital som odpovede i komentáre, zisťujem, že ty si nepochopil, čo ti ostatní radia.
Ani ja nie som právnik, ale z toho som si vyvodil závery:
1) Naozaj potrebuješ svojho právneho zástupcu (právnika), pretože ten sa vie lepšie v tých § obracať;
2) Práve ten právnik - po zistení skutočností - by na 100% vzniesol námietku voči OSOBE znalca - dôvod - znalec(kyňa) pribratá 14.11.2017, avšak ako znalec pre DOSPELÝCH začala vykonávať funkciu (možno atestácia) od 21.11.2017 - to je už dôvod, že v čase vypracovania znaleckého posudku nebola odborne spôsobilá tento posudok vecne a odborne vypracovať. A to je VECNÝ dôvod - odborný posudok vykonaný osobou, ktorá nebola odborne spôsobilá ho vypracovať.
jslancik
11.12.17,18:49
detail - on nepíše, že 14. 11. vypracovala znalecký posudok, ale že bola vtedy pribratá. To je dosť rozdiel. ak by bol posudok zo 14., tak... aj tak potrebuje právnika... práve preto.
jslancik
11.12.17,18:51
kľudne ma volaj Jano ako ostatní, ten prvý titul mi neprináleží. ja nevyrývam, ja ti radím asi najlepšie z týchto tu... sorry, že ťa podceňujem. mimochodom, čo vravíš na ten trestný poriadok s komentárom, už je ti to jasné všetko?
miroslav42
11.12.17,18:58
misoft,
ja viem ze potrebujeme pravnika, bol to sok ked sme ako poskodeni vystavení vo vyšetrovani podstupit psychologicke vysetrenie. Odovodnenie bolo, ze nase vypovede su identicke. Zarazilo nas to, nakolko sme predsa nevypovedali NARAZ SPOLU - ale indiviualne a to 3krat po sebe (recou, zapisnicne a este raz zapisnicne uplne dopodrobna) a to hned po danom skutku.
Sme v pozicii poskodenych, avsak napisat do 3 dni staznost nie je v nasich silach.
Pochopil som ze potrebujeme pravnika, no zial nik to ZADARA nespravi.
jslancik
11.12.17,19:02
a prečo sa brániš psycho. posudku? nejaký problém by mohol vzniknúť? si vyber, buď sa budeš brániť z princípu voči všetkému - ale s vlastným právnikom, alebo "ho nebudeš potrebovať", ale budeš musieť pretrpieť príkoria protistrany prípadne aj "neutrálnej" strany. pustenie sa do takého sporu má následky, a to je ešte iba začiatok.
miroslav42
11.12.17,19:07
Vieš čo ? ozaj sa zameraj na niekoho ineho !!!

Nevies co prezila moja manzelka dtak sa UPOKOJ a prestan sa tu hrat na mudreho. Dodnes sa lieci z toho co zazila...DAJ POKOJ prosim ta ty ne-clovek.
Dakujem.....snad si to uz pochopil

P_O CH_O_P_I L_ ???
miroslav42
11.12.17,19:10
CITAJ dosledne !!!

Dna 14.11.2014 BOLA prokuraturou ESTELEN pribrata znalkyna...ty mudrlant
miroslav42
11.12.17,19:12
Vies ty co ???
Domnievam sa, ze si zrejme asi jeden zakomlexovany policajt...alebo si rovnako nebezpecnz ako clovek, ktory sa so zbranou vyhrazal mojej manzelke a mne.
NEPRAJEM TI ABY SI TO RAZ ZAZIL
misoft
11.12.17,19:19
@jslancik: ono .... i tých 7 dní niekedy vie riadne niečo zamotať.
Je to ako keby autodoprava najala vodiča kamiónu na jazdu, ale ten by dostal vodičák až o sedem dní neskôr.... tiež v tej dobe (prijatia) je odborne nespôsobilý....
Magda36
11.12.17,20:05
teda ja skutočne nechápem ako ty rozmýšľaš, človek si tu pýta radu a ty sa do neho navážaš a dokonca už aj do mňa! Toto sú tvoje rady a názory ? Si trápny no hlavne sa správaš ozaj ako truhlík. S a skompletizuj a radšej nič nepíš. Byť na tvojom mieste tak sa radšej stiahnem, veď sa tu verejne strápňuješ a fest!
Magda36
11.12.17,20:09
Zamysli sa, že napísal že má na to 3 dni ! Ty máš asi v pivnici tlačiareň na Eurá, no všetci takéto niečo nemáme ! Napadlo ti vôbec v akej môže byť životnej situácii táto osoba ??? NIE, inak by si tu nepísal hlúposti !
Magda36
11.12.17,20:14
Isto nie je taký magor, aby nevedel, že druhá strana sa bude brániť ! Či už je človek v pozícii obvineného alebo poškodeného vždy a za akejkoľvej situácie sa len a len bráni ! ČI ? Máme tu všetci piliny v hlave ?!
Teda si si spravil reklamu......Prd si poradil iba ľudí v zúfalej situácii ešte ubíjaš, je to viac než nechutné !
jslancik
11.12.17,20:25
mirko, ja čítam dôsledne. a potvrdzuješ mi to, čo píšem - že 14. bola iba prizvaná. škoda, že máš hnevom zaslepený úsudok...skús sa upokojiť.
jslancik
11.12.17,20:26
aj ty uznávaš, že potrebuje skrátka právnika. ja mu to prízvukujem, lebo sa tomu urputne bráni... ale ja som ten zlý...
Melany54
11.12.17,20:31
Tušila som že sa tu nájde agent provokatér ;) No zaráža ma , ž e si akosi poriadne nečítaš čo vôbec napísal. Veď ťa zakaždým usmerňuje. Najprv čítaj, potom niečo napíš a keď nevieš tak radšej neraď. Absolútne jasne a zreteľne napísal všetko, no akosi ty si mimo a presne to vystihol
misoft
a Magda
jslancik
11.12.17,20:32
ty tomu skutočne nechápeš. nerozumiem, prečo sa urážaš a prečo urážaš mňa. ja ti odporúčam najlepšie a jediné riešenie tvojej situácie. ako keby si si na cirkulárke odpílil ruku, tu by si sa pýtal na to, ako si to zašiť. a ja by som ti odporučil zavolať volať RZP.
Ty nechápeš, že máš na to 3 dni, nevieš o tom nič, a máš "vymyslieť" niečo právnicky správne a správne to spracovať. Je tak ťažké pochopiť, že skutočne potrebuješ právnika? a to je to, čo ti od začiatku odporúčam. Ale kľudne si skús zašiť odpílenú ruku...
miroslav42
12.12.17,10:38
nekomentujem, k tvojej osobe som sa uz vyjadril...
miroslav42
12.12.17,10:49
Konecne rozumne riadky
Advokata uz mam, stretko bude poobede.
NO nepochopil som TVOJEJ skratke citujem :

a ja by som ti odporučil zavolať volať RZP.

CO TO JE ? vdaka
korela
12.12.17,12:51
miroslav42
12.12.17,14:00
UZ sa radsej ani nevyjadrujem. Bola volana 158 4 krat ! A ty tu z toho robíš paródiu...

Nastastie advokata mam, nespal som na vavrinoch.
No som natolko korektny - ze ti po tom vsetkom PODPICHOVANI zaprajem nech sa ti v zivote dari. Len pozor, aby si raz necakane nenadabil na nejake individum, ktore ta polozi aj s rodinou do smutku ....
Aj ja som bol velmi dovercivy...no to sa dnes uz nenosi...predviedol si to v konecnom dosledku aj ty sam !
miroslav42
12.12.17,18:09
Daj uz prosim ta konecne pokoj!!!
Mam uz advokata, ta provokater....maj sa !!!