PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Pridelenie DIČ



Nefer
01.08.06, 11:44
Pozdravujem,
chcem Vás poprosiť o radu, aj keď neviem, či dobre zaraďujem tému. Pokiaľ nie, ospravedlňujem sa.

Žiadala som od dodávateľa ubytovacích služieb poskytnutie bližších identifikačných údajov, nakoľko na PPD na svojej pečiatke tieto údaje neuvádzajú (čo je isto prúser sám o sebe). :eek:
Trápi ma však ale skutočnosť, že keď som ich telef. žiadala o poskytnutie týchto údajov, pani mi tvrdila, že ona má len IČO, že ona je "fyzická osoba" majiteľka zariadenia a ona NEMÁ "DIČ".
Nejde mi to nejak do hlavy... :confused:
Ďakujem za odpoveď.

skvarki
01.08.06, 11:48
Asi zabudla ked ziskala zivnostensky list ze sa ma registrovat aj na danovom urade. Ked jej na to pridu tak dostane pokutu za neskoru registraciu. Ako potom podava DP?

Paula
01.08.06, 11:49
Pozdravujem,
chcem Vás poprosiť o radu, aj keď neviem, či dobre zaraďujem tému. Pokiaľ nie, ospravedlňujem sa.

Žiadala som od dodávateľa ubytovacích služieb poskytnutie bližších identifikačných údajov, nakoľko na PPD na svojej pečiatke tieto údaje neuvádzajú (čo je isto prúser sám o sebe). :eek:
Trápi ma však ale skutočnosť, že keď som ich telef. žiadala o poskytnutie týchto údajov, pani mi tvrdila, že ona má len IČO, že ona je "fyzická osoba" majiteľka zariadenia a ona NEMÁ "DIČ".
Nejde mi to nejak do hlavy... :confused:
Ďakujem za odpoveď.

Vyhľadaj si na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) ich DIČ (na základe zadania IČO) a zistíš, či vraví pravdu.

Možno ani nemá živnosť....videla si jej ŽL? Pozri na www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk) (podľa obch. mena)

Nefer
01.08.06, 11:53
Ďakujem, ďakujem, ďakujem.

Nefer
01.08.06, 11:54
Živnosť mááá......

Johanka
01.08.06, 14:01
Pozdravujem,
chcem Vás poprosiť o radu, aj keď neviem, či dobre zaraďujem tému. Pokiaľ nie, ospravedlňujem sa.

Žiadala som od dodávateľa ubytovacích služieb poskytnutie bližších identifikačných údajov, nakoľko na PPD na svojej pečiatke tieto údaje neuvádzajú (čo je isto prúser sám o sebe). :eek:
Trápi ma však ale skutočnosť, že keď som ich telef. žiadala o poskytnutie týchto údajov, pani mi tvrdila, že ona má len IČO, že ona je "fyzická osoba" majiteľka zariadenia a ona NEMÁ "DIČ".
Nejde mi to nejak do hlavy... :confused:
Ďakujem za odpoveď.
Povinné používanie pečiatky nevyplýva zo žiadneho zákona, takisto jej obsah závisí na používateľovi.
Je možné,že ubytovacie služby poskytuje mimo živnosti , a preto tieto údaje neuvádza na PPD.

Nefer
02.08.06, 07:51
Ubytovacie služby má v živnosti.
A to povinné uvádzanie DIČ na všetkých daňových dokladoch vyplýva zo zákona nie?
Dikes.

martinez
02.08.06, 09:11
Ubytovacie služby má v živnosti.
A to povinné uvádzanie DIČ na všetkých daňových dokladoch vyplýva zo zákona nie?
Dikes.

ano, podla §31, ods.11 zakona o sprave dani a poplatkov...

daniek
02.08.06, 10:44
dič musí mať každý - samozrejme každý kto sa zaregistruje na dú naopak ičo nemá každý napr. právnici, ktorý podnikajú na základe iného ako živnostenského oprávnenia ičo nemajú pridelené ale naopak dič áno.
a keď prevádzkuje takéto zariadenie registrovať sa určite musela.

Paula
02.08.06, 10:51
napr. právnici, ktorý podnikajú na základe iného ako živnostenského oprávnenia ičo nemajú pridelené

S týmto nesúhlasím, majú pridelené IČO . Dokonca som dnes videla ešte "mokré", včera pridelené:) .

daniek
02.08.06, 10:57
tak ak nie právnici tak notári ale určite je to tak ičo nemusí mať každý naopak dič áno

Paula
02.08.06, 11:05
Nie som hádavý človek.....ale mám doma kopec faktúr od notára, na všetkých má oboje :)

Johanka
02.08.06, 11:39
Ja mám advokáta bez IČa. Právnik z IČOm asi vykonáva nejakú inú činnosť ( okrem advokácie ) , ktorá vyžaduje živnostenské oprávnenie v zmysle Žisvnostenského zákona.

skvarki
02.08.06, 12:51
IČO nemaju napr. ani financni poradcovia. V poslednej dobe od nich chcu aby si vybavili IČO. Treba ist na Statisticky urad a ICO im pridelia.