HamAndEgg
13.12.17,09:32
Stará ale aktuána téma, okrem nadávok a znechutení som sa vlastne nedopátral k užitočnej odpovedi. Tak skúsim znova.
Bol som klientom UPC dlhé roky, poviností a starostí vyše hlavy, nemal som čas to sledovať a osobne riešiť a naháňať. Nebol som si faktu predĺženia zmluvy vedomý. UPC ale berie mlčanie a nečinnosť ako súhlas, druhá vec je či je to právne v poriadku a bez dodatku ku zmluve ma zaviažu na ďalšie obdobie za trhovo nevýhodné ceny. Prestúpil som ku konkurencii, kvôli výhodnejšej ponuke, do UPC som poslal odstúpenie od zmluvy k 30. 11., na preberací protokol som vrátil zariadenie setobox a modem. Raz mi zavolali, že či som si to nerozmyslel a že či som si vedomý, že mám viazanosť do marca, upozornil som ich, že už mám podpísanú zmluvu s iným operátorom, že som si žiadnej viazanosti neni vedomý. Slečna/pani mi povedala, že ok, že si ku mne napíše poznámku. V decembri mi prišla faktúra ako keby sa nechumelilo (teda vonku ano ) a nic. Dovolať sa cez nekonečný automat je takmer nemožné, čo teraz. Faktúru nezaplatím, prihodia mi tam 6€ penále a mlyny melú ďalej. Vie mi niekto poradiť ako sa brániť proti takýmto praktikám? Nemám to zaplatiť, mám šancu sa súdiť? Poprosím odpoved, to aké su to k***** a pod, to možno tušíme, ale to mi nepomôže. Dakujem.
avalik
13.12.17,08:35
Poriadne si prestuduj zmluvu, ktoru mas s nimi podpisanu.
HamAndEgg
13.12.17,08:45
Dakujem, za radu. Keby vsetko bolo tak ako pises, stacilo by si "poriadne precitat" a ludia by sa nesudili. Nemyslis? Zakony sa menia prave kvoli takymto "zmluvam" a ludom co sa proti tomu postavia.
Ing. Ľubomír Janoška
13.12.17,09:05
"UPC ale berie mlčanie a nečinnosť ako súhlas" - je to v poriadku, ak to máš v zmluve. Zmluva na dobu neurčitú alebo automatické konkludentné (v dôsledku neprejavenia vôle ukončiť zmluvu) predĺženie zmluvy sú bežnou praxou. Prečo by to nemalo mať UPC?
Podaj výpoveď zmluvy.
misoft
13.12.17,09:09
Pokiaľ to nebude zákonom dané, že viazanosť sa môže predĺžiť JEDINE po písomnom súhlase zákazníka, dovtedy rôzni poskytovatelia, operátori a iní budú túto kľučku využívať....
HamAndEgg
13.12.17,09:45
Výpoveď zmluvy je už podaná a zmluva je ukončená 30. 11., ale viazanosť je do marca, tj. budú chcieť po mne aby som platil do marca, faktúra za december už dorazila a to aj napriek tomu, že zmluva je ukončená k 30.11.. Predĺženie zmluvy a zaviazanie druhej strany často za nevyhodných podmienok v podstate bez jej vedomia, pod časovým tlakom by nemala byt "bezna prax". Myslím, že aj termíny ako nekalé praktiky, zavádzanie spotrebiteľa, uvedenie do omylu sú bežnou praxou.
buchač
13.12.17,10:19
Dám starú a stále opakujúcu sa (v týchto prípadoch) odpoveď.

Takéto záležitosti sa vybavujú OSOBNE !...čiže žiadne telefonáty s automatom, žiadne maily.
Prídeš, odstojíš si (síce) šóru, nadnesieš požiadavku, spíšu sa náležité lajstrá, podpisy...finito.

Výpoveď si poslal, no ešte jeden mesiac budeš musieť platiť faktúru.
Že si bol/si dlhoročným zákazníkom, to na platbu nemá vplyv...proste MUSÍŠ zaplatiť...beží výpovedná lehota = 1 mesiac.
Tie zvyšné mesiace už faktúry nedôjdu, čiže žiadna pokuta.
alaya1
13.12.17,11:22
Ja som sa s nimi "natahovala rok a pol" kym pochopili, ze nemam o nich zaujem. Treba napisat oficialnu reklamaciu, poslat doporucene, na linke su drzi, neprijemni ludia, podla mna skoleni, na takuto komunikaciu.
alaya1
13.12.17,11:23
mne isla :)...aj nasledujuce mesiace....
buchač
13.12.17,11:38
Mne nie. Presne podľa postupu,čo som dal.
...a včul si vyber.
vicktor
13.12.17,11:59
Tak co si podal - odstupenie alebo vypoved alebo oboje?
Mas k tomu odpoved? Inak nemozes tvrdit ze "zmluva je ukoncena k 30.11.". V takom pripade ti prisla decembrova faktura preto, ze ju vytlacili a poslali uz v predstihu.
Ak mas viazanost do marca, sotva lehotu skratis. Ja som chcel dat vypoved v Pomaranci, ale pokuta za nedodrzanie viazanosti bola vyssia nez ostavajucich 9 mesacnych platieb.
alaya1
13.12.17,12:08
prosim ta, mne poslali rovno technika na instalaciu a to v nedelu :). zariadenia, aj ked som o to ani nepoziadala, a ostatne veci, netreba, aby som tu rozoberala, staci si o nich precitat recenzie na nete. A ze tebe to takto vyslo, inym nemuselo.
mari2x
13.12.17,12:09
záleží,čo je v zmluve
buchač
13.12.17,12:23
alaya1 (Dnes 14:08) prosim ta, mne poslali rovno technika na instalaciu a to v nedelu
===================
Počkaj...dám si okuliare...





Už som si dal na nos...


Proskám pekne....a nebavíme sa náhodou o zrušení, teda ak dobre vidím...či ?
------------------
Čo ale tvrdím a aj budem ?
Nič nenahradí osobný kontakt...vždy sa dá niečo vybaviť.
Trebárs aj zľavu za poskytnuté služby.
Zmluvy na diaľku sú o dvoch veciach...o trte a o tom druhom.
alaya1
13.12.17,12:57
Nesuhlasim s tym, ze dobre je len osobne stretnutie. Ja v Telekome vzdy len cez linku- a sluzby mame desatrocia v pohode a aj podla nasich predstav....a este nie je ani na zahodenie, ze sa hovory nahravaju, pri osobnom stretnuti nie... Mne takyto hovor pomohol prave s UPC, ked som bola bez viazanosti uz dlhy cas a dosiel mi pan instalovat zariadeniem vraj to kazdemu :). UPC je podvodna firma.. Ak by nebol ten hovor, , kde vyslovenie hovorim, ze si nezelam pokracovat v dodavke sluzby, mohla by som sa ist.Kazdy mame inu skusenost.Pre mna je chodenie a cakanie zbytocna strata casu.
profesional
13.12.17,19:49
V zmysle konštantnej judikatúry ESD, ako aj komisie pre preskúmavanie spotrebiteľský zmlúv MS SR je podmienka o automatickej opcii neprijateľnou zmluvnou podmienkou v spotrebiteľských zmluvách.

Na takúto podmienku sa hľadí, ako by v zmluve nebola.

Koniec koncov, práve za účelom zamedzenia takýchto praktík vznikla európska legislatíva pre reguláciu viazanosti zmluvných spotrebiteľských vzťahov v oblasti telekomunikačných a dátových služieb.

Na tvojom mieste by som faktúru nezaplatil a písomne vrátil ako nezákonnú a neopodstatnenú.
profesional
13.12.17,19:50
Ešte by to chcelo aj aplikovať pojem Neprijateľné zmluvné podmienky v spotrebiteľských zmluvách.
profesional
13.12.17,19:51
Preto by to tam nemalo mať, lebo ide o neprijateľnú zmluvnú podmienku pre spotrebiteľské zmluvy. V oblasti ochrany osobných údajov sa vyznáš, ale do právničiny, ktorej zjavne nerozumieš, by si sa radšej nemal miešať. Ak ti problematika spotrebiteľských zmlúv nič nehovorí, skús naštudovať..
profesional
13.12.17,19:54
Prosím všetkých mudrcov, aby si pred tým, než začnú vypisovať o tom, že je podstatné čo je v zmluve, naštudovali problematiku spotrebiteľských zmlúv.

Nakoľko automatická zmluvná opcia je v spotrebiteľských zmluvách neprijateľná zmluvná podmienka, ak predmetom zmluvnej opcie je predĺženie zmluvnej viazanosti. Zmluvnú viazanosť možno zjednať jedine explicitným prejavom vôle, nikdy nie konkludentne, pokiaľ ide o spotrebiteľské zmluvy.
expeeert
14.12.17,06:21
Nemusia byť školení, ak im tam volajú samí nespokojní klienti, tak sa "vyškolia" aj sami, ako odpovedať... :)
vicktor
14.12.17,06:24
Zaujimave ze cele staby firemnych pravnikov o tom nevedia.
Alebo vedome porusuju judikaturu?
Kto si je tohto vedomy, nech da podnet SOI, Ombudsmanke, Najvyssiemu sudu a este kade-tade. Mierim aj na teba.
ivka70
14.12.17,06:24
Pokial ide o poslednu fakturu pocas mesacnej vypovednej doby, neuhradenie faktury by nebolo prave spravne riesenie.
Nepise, kedy dal vypoved, ci k 30.11. ju len dal alebo mu 30.11. uz uplynula mesacna VD.
Podla toho treba rozlisovat, ci fakturu zaplatit alebo nie.
profesional
14.12.17,07:17
Vedia. Ale vedia tiež, že väčšina oviec zaplatí, lebo právo nepozná. A voči tým čo sa budú efektívne brániť, faktúry dobropisujú. Čím väčšia korporácia, tým väčší šmejdi. Na mňa mieriť nemusíš. Ja som svoj spor o neprijateľné zmluvné podmienky voči UPS s prehľadom vyhral.
buchač
14.12.17,07:32
Hm...takže asi takto :

1. Ani Kristus Pán sa z tých zmúv nevysomári...tak laik nemá šancu !!!
2. Ja teda nemudrujem
3. Dal som len a len svoj postup.
4. Výsledok bol v pohode...
5. Nech každý robí ako len chce...nech sa realizuje podľa seba.
Ing. Ľubomír Janoška
14.12.17,07:33
Keď sa potrebuješ vyvyšovať nad niekoho, kto píše o KONKLUDENTNOM ZJEDNANÍ VIAZANOSTI, tak prosím zacituj príspevok.
A ak máš problém s pochopením písaného textu, radšej múdro mlč a neoznačuj za mudrcov tých, ktorí si príspevok najprv prečítaú a až potom naňho reagujú.
alaya1
14.12.17,07:36
aj s nespokojnym klientom sa da slusne komunikovat....
profesional
14.12.17,14:44
V spotrebiteľských zmluvách nie je možné zjednať opciu na báze konkludencie pre zmluvnú viazanosť. Ide o neprijateľnú zmluvnú podmienku. Radšej by si mal múdro mlčať ty, keď právu nerozumieš.
Ing. Ľubomír Janoška
14.12.17,15:57
Keď si prečítaš, čo som napísal, zistíš, že chorá konštrukcia o opcii na viazanosť vznikla v tvojej hlave.
Možno máš právnické vzdelanie,ale nevieš pochopiť napísaný text.
Vyššie som ti napísal, že máš citovať príspevok, ktorý atakuješ. Rozumieš tomu? Vieš, co znamená citovať? Vieš, že to neznamená pridávať vlastné fabulácie do cudzích príspevkov?
misoft
14.12.17,18:40
Ja len tak .... na okraj.... nedávno som sa (konečne - na cca 4-tý pokus) dovolal pri výpadkoch tej podpore a prvé, čo bolo, som sa ich spýtal, či si hovor nahrávajú, aby sa potom nevyhovárali, že som im niečo neoznámil, že som sa nesťažoval....
Pokiaľ mi nejaká tá oná.... vola a oznamujú, že hovor nahrávajú (a sú to všelijaké tier oblbovákagentúry) - sa ich spýtam, ODKIAĽ majú moje telefónne číslo. Ak odpovedia, že z verejného telefónneho zoznamu - v tom okamihu ich varujem, že akékoľvek ďalšie volanie budem považovať za obťažovanie a môžu mať problémy so zákonom (moje číslo je totiž utajené, ani operátor ho nikomu neoznámi - mám to v zmluve - jedine tým, ktorí na to majú zákonný nárok) a žiadam, aby číslo bolo okamžite z ich databázy vymazané...
misoft
14.12.17,18:46
Oné.... profesionál.....
"V spotrebiteľských zmluvách nie je možné zjednať opciu na báze konkludencie pre zmluvnú viazanosť."
To HOVOR tým, ktorí tie zmluvy tlačia klientom do hlavy a pero do ruky!!!!!
Pretože podľa morálky je to podraz, podľa štátu je to prijateľné.... koľko z týchto zmlúv bolo označených ako neprijateľných a neplatných zo strany štátu? Ani jedna, jedine, keď sa klient ozve, odrazu štát zakročí (resp. justícia).... inak na toto štát (sorry ostatní) SERIE!
profesional
15.12.17,03:17
Štát nemá prevenčnú povinnosť. Ale reakčnú. Bez podania spotrebiteľa nemá možnosť konať proti neprijateľným podmienkam spotrebiteľskej zmluvy.