ockoneocko
14.12.17,11:01
Dobrý deň.
V problematike vrátenia tovaru zakúpeného v internetovom obchode mi nie je jasné, či tovar môžem vrátiť do 14 dní, aj keď bola objednávka vyzdvihnutá osobne na prevádzke/výdajné miesto e-shopu.

A plus sa opýtam, ak teda predaj prebehne klasicky aj s dopravou:
Ak ale chcem tovar z kúpnej zmluvy vrátiť teda len čiastočne, vracia predávajúci aj platbu za dopravu? Alebo sa to vzťahuje iba na celé odstúpenie od kúpnej zmluvy?

Ďakujem pekne.
ivka70
14.12.17,11:06
Ano, osobne prevzatie tovaru pri objednavke cez internet nema vplyv na moznost vratenia do 14 dni.
Ak vracias len ciastocne, predavajuci nevracia cenu za dopravu.
ockoneocko
14.12.17,12:08
Ďakujem krásne :-)

Raz mi jeden predávajúci (e-shop) povedal, že pokiaľ uskutočním prevzatie osobným odberom, ruší sa možnosť vrátenia do 14 dní, že ide v tom prípade o predaj akoby v kamennom obchode - aj keď objednávka bude uskutočnená cez internet. Takže zasa len ohlúpnutie zákazníka - nuž nenakúpila som tam ani.

A ešte sa spýtam, pokiaľ je tovar zabalený - napr. v nejakom obale, ktorý musíš otvoriť, aby si videl tovar vo vnútri - v takomto prípade je možné tovar tiež vrátiť? Samozrejme, nepoužíval sa, len sa otvorí jeho obal - napr. keď je v celofánovom obale krabička, alebo oblečenie, obliečky a pod. (???)
ivka70
14.12.17,12:41
To o osobnom prebrati najdes aj na stranke SOI vysvetene, predajca by pri spore neuspel s takym tvrdenim.
Treba si pozriet zakon, vseobecne ano, ale su tam vynimky, napr. CDcko otvorene uz vratit nemozes (ci uz hudobne, SW)
ockoneocko
14.12.17,13:16
Ďakujem ešte raz pekne za rady.