Lompompom
14.12.17,18:39
Dobrý deň dostal som ponuku na prácu kontrolóra kvality na živnosť. Po zariadeni si všetkých náležitosti som podpísal zmluvu, moc som jej nerozumel avšak potom som sa k nej vrátil a nieco mi tam nesedelo. Samozrejme práca je v budove firmy ktorá vyrába komponenty pre automobily. Zmluva je cez agentúru samozrejme ze zmluvu nebolo možné bez podpísania vziať atd,agentúra pracuje pre ďalšiu firmu ale nie rovnaku ako je názov firmy v ktorej priestoroch sa práca vykonáva . Agentúra a firma pre ktorú sa práca vykonáva ma rovnakých majiteľov . V zmluve sa uvádza cena za kus nie na hodinu pričom v letáku ktorý som dostal k zmluve je odmena za hodinu, v zmluve su samozrejme aj sankcie za výpovednú lehotu v tisícoch EUR atd atd . Práca je na smeny a zamestnankyňa agentúry povedala ze hľadajú flexibilných živnostníkov minimálne ma 5dni v týždni pričom ako som pozeral zakonník práce ako živnostník by ste nemal mat pevne stanovený čas práce resp smeny ďalej je tam nadriadený majster a v letáku nie v zmluve sa uvádza ze každý je povinný robiť všetky druhý prác co znamená ze je tam princíp nadriadenosti a podriadenosti a taktiež v zmluve je napísane že sa vyžaduje rovnaká disciplína ako zamestnanci v danej inštitúcii plus. Zmluve sa ďalej uvádza ze ak kvalita bude nedostatočná a nebudú plnené normy môže byt živnostník resp vzťah ukončený a poskytovateľ ma právo na náhradu škody . Je toto v rámci zákona alebo je to tzv svarcsYstem ?? Potrebujem radu co robiť lebo podpisom tej zmluvy som sa uz asi dosť zamotal dakujem za vaše rady.
bodliak
14.12.17,18:13
"som podpísal zmluvu, moc som jej nerozumel" a teraz mi povedz, čo by si si zaslúžil ?!?
misoft
14.12.17,18:20
Alebo aj skrátene... "Je v p**i!" Čo si na seba našil, teraz nech to "nosí".
kopretinka
14.12.17,18:45
kúp si helmu a treskni hlavou o najbližší múr.Nič iné sa ti poradiť nedá.
Alebo žeby si si konečne prečítal zmluvu,tam kde sa píše,ako sa dá ukončiť?
misoft
14.12.17,18:51
Ak to tam vôbec bude napísané......
Lompompom
14.12.17,19:15
Musí existovať nieco co anuluje zmluvu kedže je podvodne a na rovnaké zmluvy pracujú stovky ľudí len sa asi boja prehovoriť ked neexistuje mechanizmus ktorý by ľudí ochránil pred takýmito praktikami to znamená ze zákon tu potom neplatí a zaujímavé je aj to ze sa to deje uz roky vo výrobnej hale veľkého zamestnávateľa a nikto na to doteraz neprišiel ? Kontrolný organ inšpektorát práce je kde ?
kopretinka
14.12.17,19:25
sa pýtaš koho? prečo to teda neriešiš s IP??
Lompompom
15.12.17,06:59
Toto je stránka porada.sk alebo klub arogantných ľudí co si tu hľadajú ego aby mohli niekoho doiebat? Troska sa zamyslieť nad sebou by Vám nezaškodilo . Škoda ze táto Slovenska mentalita funguje tak ze ten kto sa dostane do pasce čiže obet je este zodpovedná a vy sa vlastne z toho tešíte. To je na tom celom to úbohé ze ľudia sem chodia z dôvodu a nedozvedia sa tu nič
jslancik
15.12.17,07:21
áno, si účastníkom "závislej práce", na ktorú treba dve strany - toho, kto ju ponúka, a toho, kto ju dobrovoľne chce robiť a dobrovoľne na ňu pristúpil. ak chceš ukončiť "zmluvný vzťah", preštuduj zmluvu, akým spôsobom je ti to umožnené. Môžeš sa riadiť jedine ňou, keďže si ju podpísal.

Ak chceš kontaktovať IP, tak ideálne až po tom, čo bude tvoj vzťah s danou firmou právoplatne ukončený. Ako vravím, na "švarcsystém" treba dve ochotne spolupracujúce strany a obidve sú postihnuteľné. A ako bonus "zamestnanec" nemá tak dobrých právnikov ako tá druhá strana.
misoft
15.12.17,08:15
Ale veď ti RADÍME! Porada nie je inštitúcia, ktorá za TEBA vyrieši TVOJE problémy!!!!! Na to sú inštitúcie, úrady, ktoré to majú v NÁPLNI práce, ktoré sú na to URČENÉ!


Takže!
TY SA ZAMYSLI NAD SEBOU!
kopretinka
15.12.17,08:19
ty najprv podpíšeš zmluvu,ktorej nerozumieš,a POTOM si ideš pýtať radu?? urobíš sprostosť a potom tu niekoho obvińuješ?? ako ti tu má niekto pomôcť??ani sám nevieš,čo máš v zmluve,už si si ju konečne prečítal a zistil,ako sa dá ukončiť? Zamysli sa nad sebou sám.To by ti nezaškodilo.áno,ty si zodpovedný,ty si podpísal,alebo snáď sme zodpovední za tvoj podpis my? Úbohé je to,že slovenská mentalita je obviňovať zo svojich vlastných chýb niekoho iného.
kopretinka
15.12.17,08:21
zaujímavé,toto je tiež otázka,a nedostala mínusku,a moja dostala.
misoft
15.12.17,08:40
Cesty páně jsou nevyspytatelné...... pochopila? :D
buchač
15.12.17,10:01
Lompompom (Dnes 08:59) Toto je stránka porada.sk alebo klub arogantných ľudí co si tu hľadajú ego aby mohli niekoho doiebat? Troska sa zamyslieť nad sebou by Vám nezaškodilo . Škoda ze táto Slovenska mentalita funguje tak ze ten kto sa dostane do pasce čiže obet je este zodpovedná a vy sa vlastne z toho tešíte.
================
No nééé....plakať budem/e ...
Ty si sa zamyslel ? Rozum kde Ti ostal ? Zdrevenel alebo rozum = pálenka ?
Prečo by Ťa mal niekto dojebať...šak si sám...
Škoda, že táto slovenská mentalita = vidina ľahkého zárobku za ničnerobenie je úbohá vlastnosť...
veronikasad
15.12.17,10:07
Keď nečítaš čo podpisuješ, zaplať si dobrého právnika, čo ťa z toho vyseká...
jslancik
15.12.17,10:17
Len aby si potom dobre prečítal zmluvu s tým právnikom :)
Lompompom
15.12.17,15:52
vidina lahkeho zarobku za nicnerobenie? co potom majitelia agentur a pani podnikatelia co takymto sposobom zotrocuju ludi?? to nieje lahky zarobok?? nachytat a okradnut chudobu ktora sa nema ako branit??
Lompompom
15.12.17,15:58
kopretinka najprv som podpisal zmluvu ktoru som nemal moznost dat nikde okontrolovat a ako normalny obycajny clovek som jej az tak nerozumel, to ze ludia - robotnici nerozumeju vztahom dodavatel a objednavatel a podobnym zmluvam je asi normalne, nic neobvykle to ale nedava slovenskym zamestnavatelom pravo na to aby ludi zotrocovali, umlcali alebo klamali, IP kam ma posielate je skorumpovana institucia alebo si myslite ze tam dotycna osoba nema podchytenych ludi? A samozrejme ludi ktori sa dostanu do takejto nelegalnej cinnosti vysmiat a povedat im ze sak ty si zodpovedny je podla mna akurat tak o ludoch niekto z toho ma pasiu lebo mu to je jedno tak potom by sa nemusel zapajat do debaty alebo potom neviem,,,,existuje aj taka vec ze sa zmluva stane neplatnou ale o tom ma nikto neinformoval ale hlavne ze tu mudrujete ale hlavne moralizujete o tom ze podpisanie nejakej zmluvy ktora je sama o sebe protizakonna je vlastne podpisanie si ortielu smrti, ze bud ticho vypovedaj a chod dalej bez toho ze trestny cin sa nestal a nedeje ,,,,tak sa potom necudujme ze takto funguje tento stat ked je plny ludi ako ste vy
Lompompom
15.12.17,16:15
Ano mate pravdu, dve strany toho kto ju ponuka to je prva vec, zaujimave je to ze pravnici na slovensku len tak vyrabaju zmluvy ktore su protizakonne, ten co na nu dobrovolne pristupi zvycajne nepozna zakon to je prva vec cize sa v tom nevie zorientovat, druha vec nema zmluvu k dispozicii aby si ju mohol prestudovata pripadne sa rozhodnut inspektorat prace toto este nezistil?? kazdy sa ide teraz vyhovarat na zmluvy ale fakt ze je to cinnost ktora je nezakonna akosi kazdy prehliada. Btw o tom kto ma akych pravnikov to je sice pravda ale ak je uplne viditelne ze sa jedna o svarcsystem tak by sud mohol svojim skumanim resp neskumanim usudit ze je jasne ze ide o svarcysytem atd, ked vznikne tym padom pracovny pomer tak zmluva sa stane relativne neplatnou,,no lenze potom sa mozme bavit o tom ci na sude namiesto prava nebudu hrat rolu uplatky atd atd,,skoda ze tu kazdy radi tak ze zrus zmluvu, bud rad ze si rad, je to normalne a aj tak mas horsich pravnikov takze sa vyser na to,,
Lompompom
15.12.17,16:17
Kopretinka: podpises zlu zmluvu a na poradu si ides porada?? A POTOM PRECO SA TO VOLA PORADA?? LEBO TAKYCH ODBORNIKOV AKO SU TU STRETNEM AJ NA MILETICKE KED POJDEM KUPOVAT KYSLU KAPUSTU,,,TU SA ASI RIESIA INE VECI,,,
misomiso
15.12.17,17:22
No a aky zazracny prutik ti tu my zozenieme? Podla mna ty uz davno tusis o com to je. Zmluva je pripravena ich pravnikom ani nie na hrane zakona, ale dokonca mierne za nou. Teoreticky plati, ze ak nejaka zmluva odporuje platnej legislative, minimalne tie body, ktore porusuju legislativy by nemali platit.

Lenze agentura predpoklada, ze ty pustis do gati, ked sa ti zacne vyhrazat ich pravnik roznymi pokutali a postihmi. Teraz je otazka, ci sa ti oplati najat si minimalne rovnako dobreho pravnika a ist s nimi do sporu. Na statne institucie ako IP by som velmi nespoliehal.
jslancik
15.12.17,17:55
výhovorky, výhovorky. ľudia skoro vždy hľadajú chybu všade inde, len nie u seba. mal si zmluvu prečítať a nepristúpiť na ten očividný "švarcsystém"... Nemal si pristúpiť na zmluvu, ktorú si nemohol dôkladne prečítať prípadne si jej nepochopil. Alebo choď vrátiť občiansky na políciu, že nie si svojprávny, keď podpisuješ hocičo, čo ti kto podstrčí pod nos...
Lompompom
15.12.17,19:34
no vidíš a teraz sme sa dostali k podstate, keby som ju nepodpisal tak by som nevedel ze na slovensku je zakonnik prace a vseobecne zakon iba zdrap papiera, ze sa tu legalne zamestnavaju ludia cez spekulativne zmluvy a statny organ ako inspektorat prace ktory sa asi necha uplatit bonbonierou neurobi nic, podla mna toto trva uz roky a nikto neurobil nic, hlavne ze sme vraj moderna krajina,,,a na stranke porada mi poradia ze vlastne to je normalne a ja som debil, to ked kazdy odbornik takto radi tak sa necudujme ze polovica naroda je v mizerii a citi sa bezprav kedze pomaly polovica naroda v tomto europskom detroite mukluje v automobilkach , halach a co ja viem kde vlastne,,stat ich nechrani nijak, ip ich nechrani nijak, hlavne ze sme udajne pravny stat,, ja si dobrych pravnikov najimat nemusim oni mi to urobia zadarmo ,,pointa vsak bola v tom ze som si myslel ze sa tu najde aspon niekto kto pomoze aspon dobre mienenou radou a nie komentarmi typu treskni si hlavu o mur a chod na ip kedze vsetci vedia ako ip funguje,,,,
Lompompom
15.12.17,19:42
jslančik to su zas take mudrosti ako ked cloveku zmiznu z banky peniaze a nejaky extremne vzdelany clovek povie sak to je jeho chyba lebo ich tam nemal mat,,,co vy ste vsetci pozadu alebo o com vam ide?? ste nepochopili pointu?? si myslite ze vsetci citaju zmluvy resp vedia citat zmluvy?? teraz kazdy clovek obcan tejto krajiny musi poznat zakon ak ho nepozna tak by mal vratit obcianku lebo je nesvojpravny takze v tomto state by mali zit iba pravnici a sudcovia a podvodnici samozrejme lebo dnes podvody su prehliadane a ludske chyby neospravedlnitelne, preco vlastne ine krajiny kam vsetci ukazujete prstom ze ako tam zakony funguju chrania ludi pred takymito vecami a na slovensku to tak nieje,,,jaj musime ukazat ze vsetci sme nesvojpravny a vy vsetci radcovia v tomto svatostanku ste vlastne nadludia co nikdy nehladali radu alebo neurobili chybu?? tak potom podstata tejto stranky a jej nazov sa nejako nezhoduju alebo to premenujte na klub blaznov lebo v kazdom prispevku si tu chodia ludia pre rady a zrazu tu to nefunguje asi preto ze nepoznate riesenie ale potrebujete ukazat aky ste nadludia a ako sa vyznate vo vsetkom a vsade,,,
misoft
15.12.17,20:29
Alebo:
Nerozprávaj!
Keď rozprávaš, nepíš!
Keď rozprávaš, píšeš, nepodpisuj!
Keď rozprávaš, píšeš a podpisuješ, tak sa nečuduj!
bodliak
15.12.17,20:42
Najskôr podpíše, čo mu pod nos strčia a teraz mu nie je žiadna rada dobrá.
Na vlastných chybách sa najlepšie učí a keď ti ich niekto zosumarizuje, tak sa urážaš.
Chybu si spravil ty, ty a ešte raz ty. Buď to pochopíš, alebo nech si teda agentura z teba spravi handru a budú tebou vytierať každý kút.
kopretinka
16.12.17,06:09
nevykrikuj.A choď teda na miletičku.
buchač
16.12.17,06:22
Lompompom (Včera 17:58) kopretinka najprv som podpisal zmluvu ktoru som nemal moznost dat nikde okontrolovat a ako normalny ....
tak sa potom necudujme ze takto funguje tento stat ked je plny ludi ako ste vy
====================
- Ale šak nik Ťa nenútil, nedržal nožík pod krkom, aby si podpísal.....či ?
- Píšeš o nejakej odmene - no žiadne čísla.
Podľa mňa tam bola asi aj zaujímavá cifra, na ktorú si sa ulakomil....a teda čítanie zmluvy išlo do prdele.
- Potom sa nečudujem, že takto funguje štát, keď je plný lakomcov...

K tomu živnostníctvu sa radšej ani len nevyjadrujem...
misomiso
16.12.17,08:50
Ale ved to, ze u nas nie vestko idealne funguje podla zakonov je vseobecne zname. O to viac musi byt opartny a zodpovedny jednotlivec. Napokon, myslis si, ze povedzme v USA by sa ti take nemohlo stat? Stale chces nejaku radu. No tak radim ti, kontaktuj advokata a chod sa sudit.
jslancik
16.12.17,09:17
Lompompom, na margo tvojej analogie s tym, ze ti z banky zmiznú peniaze... Ked ty sám spravíš a podpises prikaz k úhrade, tak sa nečuduj, ze ti peniaze "zmizli".