Martin_2014
15.12.17,17:12
Mám plnú moc na zastupovanie zahraničnej osoby pri kúpe a predaji nehnuteľností na Slovensku s overeným podpisom na slovenskom konzuláte v USA. Bude táto plná moc platná po zmene môjho trvalého pobytu a tým pádom aj občianskeho preukazu? Aktuálna plná moc ma identifikuje ako splnomocnenú osobu prosredníctvom mena, dátumu narodenia, adresy trvalého pobytu a rodného čísla (č. OP sa neuvádza).
El Cid
15.12.17,16:25
Plnomocenstvo zanikne

vykonaním úkonu, na ktorý bolo obmedzené,
ak ho splnomocniteľ odvolal,
ak ho vypovedal splnomocnenec,
ak splnomocnenec zomrie.

Plnomocenstvo zaniká smrťou splnomocniteľa, ak z jeho obsahu nevyplýva niečo iné. Zánikom právnickej osoby, ktorá je splnomocnencom alebo splnomocniteľom, zaniká plnomocenstvo len vtedy, ak jej práva a záväzky neprechádzajú na inú osobu.

Napr.:V prípade, ak nastane zmena konateľa, resp. konateľov právnickej osoby, táto skutočnosť nemá vplyv na platnosť plnej moci. Zmena konateľa teda nespôsobuje zánik plnomocenstva.
Na platnosť plnej moci nemajú vplyv a sami osebe nespôsobujú zánik plnomocenstva napríklad aj tieto skutočnosti:
- zmena obchodného mena, zmena sídla, zmena právnej formy daňového subjektu -zastupovanej PO, vstup spoločnosti do likvidácie.
misoft
15.12.17,17:19
Bude naďalej platná....
Dôležité sú tam tri údaje - meno, dátum narodenia a rodné číslo! Adresa trvalého pobytu nepatrí k údajom, ktoré sú dôležité - trvalý pobyt má len informačný charakter.
Martin_2014
15.12.17,17:48
Ďakujem za odpoveď. Tiež som sa domnieval, že ide o splnomocnenie osoby a nie adresy. Osoba je jasne identifikovaná rodným číslom.
Martin_2014
15.12.17,17:51
Ďakujem za odpoveď.