Ika.k.71
15.12.17,18:48
Obdržala som platobný rozkaz zo súdu na sumu 1178,- € + ďalšie úroky a trovy
a hneď na to mi exekútor zablokoval účet na sumu 6032,- €.
Snažila som sa s ním telefonicky dohodnúť na splátkach ale arogantná pani nemala záujem ani ma vypočuť. Tak som sa dohodla s oprávneným, ktorý ma dali vymáhať na splátkach.Keď som uhradila celú sumu so sudnymi poplatkami oprávnenému, exekútor chcel ďalších 1100€. Tak oprávnený poslal exekutorovi splatenie dlhu a vzal návrh späť. Bolo mi povedané, že exekutorovi nemám platiť nič a keď im dá odpoveď tak uhradim len drobné poplatky.
Avšak prešiel polrok a exekutor nedal žiadnú im odpoveď a mne napísal,že ak mu nezaplatím tak mi nabehnú ďalšie poplatky.
Písala som oprávnenému či nemôžu oni zaslať na súd potvrdenie o vyplatení a vypovedaní exekutora. Účet mam stále zablokovaný na celú sumu a neviem si dať rady.. Poprosím poraďte.
taiko
15.12.17,18:02
Skus sa zariadit podla tohoto
http://www.porada.sk/t186582-necinnost-exekutora.html#post1974151

ja by som postupoval takto
1. overil by som v banke ci dostali prikaz na odblokovanie uctu od exekutora
2. ak nedostali, napisal by som exekutorovi doporuceny list do vlastnych ruk, kde by som si vyziadal dovod, preco nebola ziadost o odblokovanie uctu zaslana do banky
3. zaroven by som si od exekutora vypytal pisomne, preco odo mna ziada sumu, ktoru ziada a jej vyspecifikovanie.
4. Ak by som mal podozrenie, ze exekutor kona protizakonne, dal by som pisomny podnet na Slovensku komoru exekutorov.
marleau
15.12.17,20:11
Ja by som mu rozkopal ciferník od jednotky až po dvanástku.
misoft
15.12.17,20:13
To by nepomohlo.... ciferník by sa časom "opravil", ale kolieska v jeho lebeni asi nie....
Tomu exekútorovi sa MUSÍ siahnuť na to, po čom veľmi túži - na prachy.....
buchač
15.12.17,20:21
Chyba, chyba...a ešte raz chyba.

AK sa už raz dal do činnosti exekútor, tak v žiadnom prípade sa nemá debatovať s oprávneným....a o platení ani len nevravím.

Platby sa realizujú po vyčíslení exekútorom...a aj posielajú na jeho účet (prípadne podľa pokynov).

P.S.:
Telefonicky sa vybavovať o dohode na splátkach ?
Dovoľ, aby som sa len jemne pousmial.....ale hento by si zaslúžilo hurónsky rehot.
taiko
15.12.17,21:13
nooo to by pomohlo. Hlavne v pripade ked narok toho exekutora je opravneny, co celkom dobre moze byt tento pripad.
marleau
16.12.17,09:36
židen nárok exekútora nie je oprávnený
misoft
16.12.17,10:05
V celom tomto cirkuse je viacero pochybení, jak zo strany povinného (Ika.k,71), tak i zo strany exekútora.
A) Pokiaľ sa exekúcia už začala - komunikuje sa s exekútorom. Ak exekútor nereaguje telefonicky, tak písomne, alebo osobne. Ak ani vtedy "nemá čas" - SKE ho to naučí...
B) Ak sa začala exekúcia, splátky, platby sa prevádzajú na účet exekútora (a on je potom povinný ich prevádzať na účet oprávneného - veriteľa, Ak to nevykonáva - aj toto ho naučí SKE.
C) Exekútor môže zablokovať účet v banke, ovšem je zákonom stanovená suma, ktorá musí byť uvoľnená, t.z. NEMÔŽE zablokovať CELÝ účet.
D) Ak sa povinný dohodne s oprávneným na vyrovnaní dlhu priamo, oprávnený toto oznámi exekútorovi, že dlh je vyplatený a zastavuje exekúciu cestou súdu. Samotné zastavenie do vydania rozhodnutia nemá odkladný účinok - exekúcia pokračuje dovtedy, až bude mu doručené rozhodnutie o zastavení exekúcie.
E) Ak bude zastavená exekúcia súdom z dôvodu vyplatenia dlhu, splatenia súdnych poplatkov a doručené rozhodnutie exekútorovi - tento má nárok na svoju odmenu a náklady spojené s výkonom exekúcie. Je o tom povinný vydať vyúčtovanie, pretože jeho odmena sa zohľadňuje na základe vymáhanej sumy - v tomto prípade vymáhal sumu dlhu + súdne poplatky, lenže dlžná suma bola splatená, súdne poplatky boli vyplatené - teda jeho odmena sa rovná 0€! Má teda nárok na poplatky z výkonu exekúcie - jeho náklady (pretože súdne poplatky boli už vyplatené súdu, na tie nemá nárok!)
Zároveň je povinný bezodkladne odblokovať zablokovaný účet.

Keďže exekútor sa vyhráža, nedoručil vyúčtovanie, aké poplatky sa majú platiť (1100€ sa mi vidí veľa, najmä preto, že boli splatené všetky poplatky i dlh), účet nebol doteraz odblokovaný - treba sa obrátiť na SKE, taktiež sa treba obrátiť na súd so žalobou na exekútora z dôvodu zneužívania funkcie exekútora so žiadosťou o vykonateľné opatrenie na odblokovanie účtu v banke.

Ale tu je viacej informácii... http://www.centrumpravnejpomoci.sk/wp-content/uploads/2014/03/19.-Zastavenie-exek%C3%BAcie-a-vyl%C3%BA%C4%8Denie-veci-z-exek%C3%BAcie-do-tla%C4%8De.pdf
Edit: Návrh na zastavenie exekúcie môže podať i povinný, ak sa pominuli dôvody exekúcie (vyplatený dlh, splatené poplatky) - potom zostáva zaplatiť exekútorovi len jeho OPRÁVNENÉ náklady - a to 1100€ na 100% NEBUDE!
buchač
16.12.17,10:07
marleau (Včera 22:11) Ja by som mu rozkopal ciferník od jednotky až po dvanástku.
marleau (Dnes 11:36) židen nárok exekútora nie je oprávnený
====================
Kuwa....Ty teda musíš mať solídnu sekeru zarúbanú, ak máš takýto pohľad na exe.

Ja by som najradšej dlžníkom rozbil hubu na paštéku, z vajec urobil lečo a do pečene žeravé čúro vnoril.

Exekútori by kľudne nemuseli byť...ALE dlžníkov by som zatvoril do basy a sedeli by tam dovtedy, pokiaľ by nevyrovnali svoj dlh voči oprávnenému.
...a žiadne prepisovanie majetkov na rodinu (viď napríklad Majský)...aj tá by do toho spadala.
taiko
16.12.17,11:20
@marleau mal by si porozmyslat, predtym, nez budes take nebezpecne myslienky verejne sirit a niekoho este viac neznaleho nez si Ty, do nestastia privedies. ;)
marleau
16.12.17,19:35
jaaaaaj, pištoľník je zasa "múdry" a zasa je vedľa
buchač
16.12.17,19:48
Dovolím si (na 100%) tvrdiť, že som oveľa múdrejší a aj skúsenejší, ako si TY !

Zvyšok neriešim, na určité témy sa bavím len s inteligentmi...a Ty ním rozhodne nie si....napríklad téma Voľby, kde si sa prejavil teda fest solídne.
marleau
17.12.17,07:14
svet potrebuje ovce ako ty
buchač
17.12.17,12:19
Možno aj hej...lenže bez takých "oviec" by svet pošiel.

Lenže svet určite nepotrebuje náckov ako si ty a typy (chudákov na hlavu) podobného razenia..
marleau
17.12.17,13:00
hlupák si sám ty chválenkár
buchač
17.12.17,13:57
Hm..

Ja = inteligentný chválenkár
Ty = hlúpy a sprosty nácko, fašista

Čo je lepšie ?
marleau
17.12.17,15:07
kretíno, ty nevieš čo je fašista