DAVID-328333
16.12.17,06:23
Dobrý deň mám problém že 2 roky dozadu sa stala taká vec kamarat kúpil auto od jedného pána ten pán mal to auto od človeka na ktorého bolo všetko písané a prepísať sa nedalo pretože bola na to auto exekúcia čiže dal iba tomu pánovi splnomocnenie že ho môže užívať lenže ten pán čo mal splnomocnenie od toho čo na neho auto bolo písané to predal môjmu kamarátovi a on mu už splnomocnenie nedal čiže kamarát to auto používal a vedel že je na neho exekúcia no myslel si že je všetko v pohode a jazdiť môže potom to kamarát predal mne tiež bez splnomocnenia a ja som tiež nevedel že to treba :( mali sme 18 rokov čerstvé vodicke oprávnenie boli sme radi že máme na čom jazdiť a nenapadalo nás že niečo nemusí byť v pohode no a teraz sa dostanem k pointe takže ja som to auto predal neskôr už je to asi rok a pol 2 pánom za 60 eur lebo auto bolo staré a STK emisná platila ešte rok no vyssiel nový zákon automatické pokuty za prepadnute STK emisná a teraz tomu pôvodnému majiteľovi prišlo platiť 330 eur a ten sa ozval teda kamarátovi kde to auto je no kamarát sa spýtal mňa lenže ja už po roku a pol nemám kontakt na ľudí čo som im ho predal aj mená som už zabudol :( a ten majiteľ nám začal sa vyhrážať že prečo sme ho bez splnomocnenia predávali a že nás údá na políciu a skončíme v base môžem s toho niečo mať ??? Prosím poraďte mi :( nemôžem už kôli tomu ani spávať aké mám stresy ...
+
Ďakujem za všetky rady ... Uvidím ako to všetko dopadne.
bodliak
16.12.17,05:46
Na jednej strane je to dobre, ze si dostal priucku uz v takom mladom veku, na druhej strane tragedia, aky somar ma volebne pravo. Nastastie pre teba, problem ma ten s exekuciou, na ktoreho je auto doteraz pisane. Auta sa totiz nepredavaju tak, ze sa vymeni hotovost za kluciky, toboz kluciky s exekuciou...
arizona
16.12.17,07:08
Za 60 euri do basy urcite nepojdes. Mrk sem https://zn.sk/priestupok-trestny-cin-aka-hranica-funguje/

Ale sa cudujem a nemozem uverit tomu,ze auto za kratku dobu zmenilo 4 majitelov a nikomu nenapadlo, ze predava ,vec,ktora mu nepatri.

Nepozname cely pribeh,ale pochybujem, ze pan majitel,ktory chcel ukratit exekutora pojde teraz na Policiu a uda sam seba...
A tiez neviem posudit, ci naozaj islo o totalnu naivitu a nevedomost vsetkych,alebo slo o cieleny podvod...
DAVID-328333
16.12.17,07:16
Za 60 euri do basy urcite nepojdes. Mrk sem https://zn.sk/priestupok-trestny-cin-aka-hranica-funguje/

Ale sa cudujem a nemozem uverit tomu,ze auto za kratku dobu zmenilo 4 majitelov a nikomu nenapadlo, ze predava ,vec,ktora mu nepatri.

Nepozname cely pribeh,ale pochybujem, ze pan majitel,ktory chcel ukratit exekutora pojde teraz na Policiu a uda sam seba...
A tiez neviem posudit, ci naozaj islo o totalnu naivitu a nevedomost vsetkych,alebo slo o cieleny podvod...

Bohužiaľ išlo o našu blbosť ja sa bojím polície súdov atď ja by som si netrúfol ani len ticinku ukradnúť v obchode už to by som bol zasratý s prepáčením :(
Dáša_
16.12.17,07:46
nuž, skús to auto pohľadať a spomenúť si, komu si hi predal. Lebo tu po oficiálnej stránke asi vela problémov nebude. Tu môžu byť skôr tie neoficiálne problémy.... A tie vidím horšie.
misomiso
16.12.17,08:54
Nech povodny majitel na policiu ohlasi odcudzenie vozidla. Jednak je aspon teoreticka sanca, ze sa najde aktualny "majitel" alebo skor "uzivatel", jednak ho to oslobodi od dalsej zodpovednosti za STK, PZP a pod.
evuš
16.12.17,09:49
Bože, idú zase zimné prázdniny ??? :D:D:D
DAVID-328333
16.12.17,09:50
Nech povodny majitel na policiu ohlasi odcudzenie vozidla. Jednak je aspon teoreticka sanca, ze sa najde aktualny "majitel" alebo skor "uzivatel", jednak ho to oslobodi od dalsej zodpovednosti za STK, PZP a pod.

A chcem sa spýtať keď nahlási odsudzenie auta nebudeme mať ja a kamarát s toho zle ?
bodliak
16.12.17,09:52
Mas ho v garazi? Su v nom tvoje odtlacky prstov?
buchač
16.12.17,09:55
Bože, idú zase zimné prázdniny ??? :D:D:D


Ani nie, to len zasa niekomu poriadne sexuje v hlave ? ;)
DAVID-328333
16.12.17,09:58
Mas ho v garazi? Su v nom tvoje odtlacky prstov?
Nie nemám ho v garáži :( neviem kde je už rok a pol :(
dmc
16.12.17,18:06
Nech povodny majitel na policiu ohlasi odcudzenie vozidla. Jednak je aspon teoreticka sanca, ze sa najde aktualny "majitel" alebo skor "uzivatel", jednak ho to oslobodi od dalsej zodpovednosti za STK, PZP a pod.

A chcem sa spýtať keď nahlási odsudzenie auta nebudeme mať ja a kamarát s toho zle ?

budete pretoze vozidlo odzudcene nebolo - a Vy sa pri vysluchu zamocete a policajti po 15 minutach zisita ze si vymyslate. - ......

- problem STK je problem osoby ktora je zapisana v technicaku - predal bez prepisu - tak nech teraz premysla co dalej...........

ze vas sa na sud ??? tak toho by som sa neobaval.
profesional
19.12.17,09:39
Už prvotný úkon predaja bol nezákonný, nulitný a hľadí sa na neho, ako by neexistoval.

De iure je a aj ostáva v tomto prípade vlastník vozidla pôvodný majiteľ. Celá následná reťaz transakcií právne neexistuje.

Nech požiada prvý majiteľ o vyradenie vozidla z evidencie.
dmc
19.12.17,13:14
na vyradenie vozidla musi predlozit doklad o jeho ekologickej likvidacii
Ing. Ľubomír Janoška
20.12.17,08:19
Už prvotný úkon predaja bol nezákonný, nulitný a hľadí sa na neho, ako by neexistoval.

De iure je a aj ostáva v tomto prípade vlastník vozidla pôvodný majiteľ. Celá následná reťaz transakcií právne neexistuje.

Nech požiada prvý majiteľ o vyradenie vozidla z evidencie.
"Už prvotný úkon predaja bol nezákonný..." - Si si tým istý? De iure nešlo o predaj.
misomiso
20.12.17,10:45
na vyradenie vozidla musi predlozit doklad o jeho ekologickej likvidacii
Ved prave. Ja to stale nevidim inak ako ohasit odcudzenie vozidla na policii.
DAVID-328333
20.12.17,10:53
na vyradenie vozidla musi predlozit doklad o jeho ekologickej likvidacii
Ved prave. Ja to stale nevidim inak ako ohasit odcudzenie vozidla na policii.

Ale veď je jasné že po 2 rokoch nahlásiť krádež je klamstvo polícia na to príde nemôže niekto nahlásiť krádež keď sa krádež ani nestala ... Ale ďakujem za radu vážim si každú .