laco238
16.12.17,13:18
Zdravím vospolok...
Kupujem auto a potreboval by som poradiť, ktorá poisťovňa poskytuje najlepšie služby, pri ktorých plnení nie su problémy. Je to moje prvé auto, takže s týmto skúsenosti nemám. Rozmýšlam nad Generali a Alianz, ale chcel by som sa o tom s niekým poradiť.
Vopred vďaka za vaše názory ;)
Katy a R
16.12.17,12:58
pri PZP je v podstate rozhodujúca cena - porovnaj si viac ponúk ... alebo sa zariaď podľa svojich skúseností a sympatií.
Lebo niekto má zlé skúsenosti v konkrétnej poisťovni - a niekto zase naopak... (príkladov na nete habadej). Zrejme záleží na tom, na akých pracovníkov (likvidátrov) naďabíš v prípade poistnej udalosti ...
laco238
16.12.17,13:07
Vďaka za reakciu. Ja viem, že tá najdrahšia, by asi mala byť tá najlepšia, ale nie vždy to tak musí byť. A čítal som nejaké recenzie, diskusie... ale tak neviem sa rozhodnúť, preto sa chcem o tom s niekým poradiť, prečítať si názory ľudí, ktorý s tým majú skúsenosti, prípadne sa tomu.nejak venujú
Katy a R
16.12.17,13:12
určite neplatí, že najdrahšia je najlepšia - pri PZP treba čo najlacnejšie poisťovať;) (platia len tomu, koho poškodíš) a prípadne či aj nejaký bonus pre teba v tom produkte ponúkajú? ... možno vhodnejšie by bolo v svojom najbližšom okolí pozisťovať. neviem, či ti pomôže - napr ja už do Allianzu ani nepáchnem po nejakých skúsenostiach ... ale to neznamená, že budeš mať aj ty zlé skúsenosti
jslancik
16.12.17,15:04
vôbec tomu nerozumieš. PZP nie je poistenie na tvoje auto. ty z toho neuvidíš ani cent (pokiaľ to nezahŕňa napr. poistenie vl. čelného skla). je to poistenie škody, ktorú tvoje auto môže spôsobiť. Keď nabúraš do niekoho, tak on dostane peniaze z tvojej poistky. škody na svojom aute si budeš musieť zaplatiť sám, prípadne z poistky toho druhého.
čiže tak, ako radí tuto kolegyňa, najlepšia je najlacnejšia.

Ak chceš poistku, ktorá by sa týkala tvojho auta, tak to je havarijná. a to je iná kapitola.
laco238
16.12.17,15:19
Máš pravdu, nerozumiem tomu, teda teraz už trochu aj áno :).
Ako som už písal, bude to moje prvé auto a teda som takéto veci riešit nemusel...
Ice dive
16.12.17,17:13
nájdi si nejaký porovnávač na webe, napríklad tento http://www.financnakalkulacka.sk/pzp-porovnanie/ s tým mám ja dobré skúsenosti... vyber si podľa konkrétneho vozidla a tvojich parametrov najlepšiu t.j. najlacnejšiu poistku a v provnaní nájdeš aj informáciu, aký benefit ti tá ktorá poisťovňa poskytne...
vicktor
18.12.17,07:28
Zodpovedat tvoju otazku mozu len taki, ktori v poslednom roku sposobili niekolko havarii, ktore riesili rozne poistovne, t.j. nikto.
Aj moj nazor je hladat lacnejsiu cenu, hoci ini dovodia kadejakymi doplnkovymi benefitmi. Napr. bezplatna asistencia pri poruche auta, strate klucov, pripoistenie celneho skla apod. Ale zasa NIKTO nema prakticke skusenosti v takom pocte, aby mohol spravit zaver.
roman34
19.12.17,06:35
tak ako som pisal uz pri inej podobnej teme ...

pri poisteni si nevyberaj podla ceny ... rozhodnutie len na zaklade ceny sa ti moze vratit ako bumerang ... samozrejme v zlom

pri pzp ... ti je v zasade jedno aka je to poistovna a ako rychlo likviduje a pod. pretoze bude platit niekomu inemu ... a preto sa pri tomto produkte sustred na bonusy ktore poistovne ponukaju spolu s pzp (napr. pripoistenie celneho skla alebo zrazka so zvieratom uraz a tak dalej) ... co ta najviac oslovi to si vyber ... rozdiel v cenach nie je asi moc zasadny

pri havarijnom poisteni sa sustred na zakladne veci:
- spoluucast (je? nie? aka?)
- od akej vysky vseobecnej hodnoty sa povazuje skoda za totalnu (toto povazujem za jednu z najdolezitejsich veci ktore maju zasadny vplyv na vysku poistneho plnenia - napr. allianz ma od 70 % dalsie poistovne maju 85/90/95 %)
- ake mas povinnosti pri oprave v servise = musis ist do poistovnou urceneho?, su tam nejake obmedzenia pri platbe za opravu (napr. normohodina servisu)?
- ake zabezpecenie vozidla vyzaduje poistovna a ci ho splnas (ak nie pre plynuly priebeh pripadnej poistnej udalosti odporucam domontovat resp. zabezpecit pozadovane zabezpecenie vozidla)
no a pre pre buducnost ziadaj riadny zaznam zo vstupnej obhliadky a aj fotky

tolko v skratke ... vsetky tieto veci by ti mali zodpovedat obchodnici poistovne
miska-miska
05.02.18,14:03
Zdravím, tiež odporúčam použiť nejaký internetový porovnávač. Ja som naposledy použila tento PZP kalkulačka (https://www.rychlepoistenie.sk/pzp/kalkulacka/) a bola som spokojná. Sú tam asi všetky poisťovne na SK trhu, ceny sú prehľadné.