sthruska
17.12.17,13:13
Office 2007
Rád by som to vyriešil jednorazovo. Aby som na to nemusel myslieť.
Nie je možné nastaviť čiernobielu tlač
Niekde natrvalo nastaviť orámovaniu nejakú farbu
Normal šablónu som nenašiel. Neviem kde si Excel zapisuje zmenu v nastaveniach
Ako to vyriešiť?
Kabaka123
17.12.17,15:59
A o čo sa vlastne snažíš?
Tak daj screen, obr. ako to má vyzerať, ukážka pred vytlačením.

Nemáš šablónu? Tak si ju vytvor...
Normal šablóna je len vo Worde.

http://it.cestuji.info/normal-xls-normal-xlt.php

Uloženie xls šablóny v exceli 2007
C:\Users\AppData\Roaming\Microsoft\Excel\XLSTART

https://support.office.com/sk-sk/article/Vytvorenie-a-pou%C5%BE%C3%ADvanie-%C5%A1abl%C3%B3ny-programu-Excel-58c6625a-2c0b-4446-9689-ad8baec39e1e

DOPLNENE

Šablóna v exceli neexistuje musíš si ju vytvoriť.
Book je v antličitne, v slovenčine je to Zošit v češtine ako Sešit

Keď otvoríš excel a dáš uložiť ako šablónu uloží sa sem
C:\Users\AppData\Roaming\Microsoft\Šablony

Pri českom exceli je to Sešit.xlts

Ale ak chceš, aby sa šablóna otvárala v každom novom súbore musíš to dať do XLSTART.
misoft
17.12.17,16:34
Čiernobiela tlač sa rieši v nastaveniach tlačiarne! Pokiaľ stlačíš Ctrl+P - vyskočí okienko a pri názve tlačiarne Vlastnosti sa dá nastaviť v odtieňoch sivej. Bude tlačiť len čiernobielo. Každá tlačiareň má svoje vlastné nastavenia - len treba hľadať.
Výstup z Excelu je síce farebný, údaje o atribútoch sú do tlačiarne odosielané, ale nastavené vlastnosti tlačiarne tieto atribúty bude ignorovať a bude tlačiť čiernobielo.
sthruska
17.12.17,17:03
To nie je celkom pravda. Je kopa programov kde máš možnosť voliť ČB tlač. Aj som to urobil.
Ale to by som prišiel o nervy stále to nastavovať.
sthruska
17.12.17,17:05
Ďakujem za prvý odkaz. Ale žiaden súbor Book u mňa neexistuje. Mám dva adresáre XLSTART a oba sú prázdne. Skúsim tam hodiť vlastný výtvor. Uvidíme čo to urobí.

Tak som tam vložil svoj výtvor a funguje to.
ivka70
17.12.17,17:08
keby si to predvolil na tlaciarni, v jej nastaveniach, nemusis to menit v kazdom programe
ivka70
17.12.17,17:09
a mas zaskrtnutu tlac mriezky?
sthruska
17.12.17,17:14
:) To je pravda. Ale ak by som to chcel tlačiť inde, či niekomu to poslal?
sthruska
17.12.17,17:19
To je niečo úplne iné. Vytlačí Ti mriežku tenkou čiarou a oblasť tlače ohraničí hrubou čiarou. Ale moje biele rámčeky sa samozrejme nevytlačili.
ivka70
17.12.17,17:21
ked to niekomu posles, tak bud ako pdf, ktore bude cb a ktore nemoze menit alebo nechaj na jeho rozhodnuti, ako chce tlacit,
ak to chces tlacit inde, tak tam bud tiez nastavis CB alebo sa rozhodnes pri tlaci, ako to chces tlacit
Kabaka123
17.12.17,18:51
Som rada, že pomohlo.
misoft
17.12.17,19:02
Nanucovať niekomu priamo v súbore, ako sa bude tlačiť (farebne/čb) nie je rozumné. Príjemca dokladu nech si sám volí spôsob, ako bude tlačiť a to si nastaví vo vlastnostiach tlačiarne.