Gaaspi
18.12.17,14:48
Keď už uťahovanie si, robenie srandičiek a podobné žartíky na pracovisku prejdu do formy menších fyzických útokov (ale stále sa nejedná o bitku či údery) a nadriadení to už nevedia nijako vyriešiť tak do akej miery sa to dá riešiť na polícii a či je to dosť na to aby to polícia začala riešiť aspoň formálne. Viem že šikana sa ťažko dokazuje, svedkovia boja svedčiť aby nemali problémy, a určite by za to aktéri nemali ani pokutu ale ide len o ten efekt že proste vedenie firmy to bagatelizuje, ich riešenia (že dané osoby boli napomenuté nezabrali) tak aspon to že keby sa do toho začala montovať polícia tak by vypočuli aj aktérov, aj celé okolie kto by mohli byť svedkami, aj nadriadených ktorý to tam majú mať pod palcom, prípadne by pýtali kamerové zábery... Možne to by aktérov presvedčilo že ich drobné buzerácie nemajú cenu toho aby ich naťahovali úrady a vedeniu firmy by sa tiež asi nepáčilo že to tam riešia úrady tak by sa museli viac starať o to čo sa deje na výrobných pracoviskách... Alebo možno polícia je prehnané ale nejaký inšpektorát práce alebo médiá? Alebo čo by zabralo?
profesional
19.12.17,09:26
Je možné riešiť to podaním ma Inšpektorát práce.
Martuk
19.12.17,17:28
možnosť podať oznámenie na políciu máš vždy, takisto aj podanie oznámenia na inšpektorát práce. Obe tieto inštitúcie a musia tvojím podnetom zaoberať. Aký však bude výsledok, to je už iná vec.

Otázka však znie:

Ak sa táto situácia, ktorú si popísal, týka teba osobne, prečo nedáš radšej výpoveď a nenájdeš si inú prácu (s ohľadom na lokalitu, možnosť zamestnania v tvojom okolí, možnosti práce, tvoje vzdelanie a hodne iných faktorov)? Síce možno menej platenú, ale kľudnejšiu, v lepšom kolektíve a bez nervov? (Táto moja posledná otázka je čisto teoretizujúca a v rovine úvahy)
marleau
19.12.17,17:33
regres pohne aj zamestnávateľom aj debilom-kolegom
Oliwa
20.12.17,13:41
zmeniť pracovisko... ak nechceš nechať zo seba robiť fackovacieho panáka... máš predsa svoju dôstojnosť...
buchač
20.12.17,15:51
..... robenie srandičiek a podobné žartíky na pracovisku prejdu do formy menších fyzických útokov (ale stále sa nejedná o bitku či údery)
====================
Nože špecifikuj ponímanie "fyzického útoku" , ktorý by nebol úderom.
kopretinka
21.12.17,07:56
prečo sa tu vždy radí obeti,aby dala výpoveď? agresor ostane víťazom a bude pokračovať ďalej.raz to už treba zatrhnúť,lebo načo sú zákony,keď sa radí ľudom,aby ustúpili???daj výpoveď ty a čo budeš dalej robiť? pojdeš sa pásť na lúku? lebo voľné miesta len tak poletujú okolo,že?
kopretinka
21.12.17,07:58
prečo sa tu vždy radí obeti,aby dala výpoveď? agresor ostane víťazom a bude pokračovať ďalej.raz to už treba zatrhnúť,lebo načo sú zákony,keď sa radí ľudom,aby ustúpili???
daj výpoveď ty a čo budeš dalej robiť? pojdeš sa pásť na lúku? lebo voľné miesta len tak poletujú okolo,že?
Oliwa
21.12.17,08:34
Záleží na zadávateľovi, či si chce udržať túto prácu, alebo duševné zdravie, pretože:
- zrejme má za sebou nejakú-tú bezsennú noc a evidentne ho to trápi
- asi ráno vstáva do roboty s obavami, čo mu zas kto vyvedie
- píše, že nadriadení to nevedia /alebo nemajú záujem/ nijako vyriešiť
- nejde o jedného človeka, ale minimálne dvoch /možno ich je viac/, ktorí ho šikanujú
- kde chýba obyčajná ľudská slušnosť, nepomôže ani zákon, ak ho vytlačí a prilepí aktérom v šatni na skrinku, a hnať to kam - pred súd?
- aké peniaze za to stoja??? tie zarobené niekde pri výrobnej linke určite nie...
Ja som dala svoj subjektívny názor na otázku - čo by zabralo.
Ty, kopretinka, môžeš ponúknuť lepšiu radu...
kopretinka
21.12.17,08:38
on píše,že sú to iba drobné buzerácie
Oliwa
21.12.17,08:45
Rovnako sa pýta, ako sa brániť šikane na pracovisku... Zrejme tie drobné buzerácie presiahli hranicu, ktorú je zadávateľ ochotný znášať. Ak s tým dotyční napriek napomenutiu nadriadenými /ktoré možno bolo, možno nebolo/ neprestali, možno očakávať, že sa budú ešte stupňovať... Také je žiaľ, správanie agresora...
kopretinka
21.12.17,08:59
napomenutie od zamestnávateľa podľa mňa iba zhorší situáciu,treba sa agresorovi postaviť na odpor.Ja som to urobila niekoľkokrát a bolo vybavené.
kopretinka
21.12.17,09:01
Posledná návšteva 18.12.17 21:07
Gaaspi Gaaspi je offline (nepripojený)
aj tak na to kašle,tak načo mu máme niečo písať
mari2x
21.12.17,09:34
Takéto drobnosti vybavuje "normálny" nadriadený
- ak to nevie, tak jeho šéf
- ak to nechce ( včetne šéfa a firmy ) , tak odísť.
Lebo buď máte príliš rozdielne vnímanie toho istého, alebo firme viac záleží na provokatérovi.
mari2x
21.12.17,09:35
Už si na takom (napríklad krajskom ) bol ?
bettylou
21.12.17,17:46
možno podstatu veci by bolo treba nájsť, že je málo práce tak sa venujú hovadinám..z čistej nudy plus. kto má taký plat, aby sa tým vážne zaoberal v dnešnej dobe.
inak internet je plný kanadských žartíkov, ktorými môže dotyčná/ný inšpirovať, keď jej/mu chýba kreativita.
Ice dive
21.12.17,20:57
v našej práci majú dvaja kolegovia medzi sebou problém... skončilo to podaním trestného oznámenia... šéf šiel na výsluch, jeden kolega, následne druhý kolega.. a za toho zlého bol nakoniec oznamovateľ daného skutku, lebo "vyrábal" problém..... polícia vec uzavrela štandardným je to pracovná vec a nech si to rieši personálne oddelenie... čo v dnešnej dobe aj tak nikto neurobí z daného oddelenia a nie len v našej firme... t.j. ak je vo firme nejaký problém jeden alebo druhý kolega je lepšie odísť ako sa nechať stresovať.... personálne oddelenie alebo šéf si neposadí takýchto dvoch nespratníkov pred seba a nepovie im menuj 10 pozitívnych vlastností jedného a ty menuj 10 pozitívnych toho druhého... v dnešnej dobe každého zaujíma len výsledok a to aby práca bola urobená a to kto má aké vzťahy medzi sebou je každého osobná vec ktorá vedenie firmy nezaujíma....
bettylou
22.12.17,01:48
šteklenie??
bettylou
22.12.17,01:50
normálne si to rieši každý sám,
profesional
22.12.17,19:44
Áno. V Banskej Bystrici. Spravidla sú úradníci u nich práva znalí pramálo, majú za sebou viac školení motivačných, než odborných. Als keď vieš čo máš robiť, vo finále sa pravdy dovoláš.
buchač
23.12.17,07:41
Hm...AK vieš, čo máš robiť ?

A kto vie, čo má robiť ?
Ako vie, čo má robiť ?
Vedia na IP, čo majú robiť ?
Čo urobí IP ? Vo firme pohrozia...že bububu...toto nerobte, lebo bude paci-paci po zadku vareškou ? ;) :D

Kurňa, šak ani na súdoch nevedia, čo majú robiť a ako rozhodnúť v takýchto prípadoch.
A kde niet žalobcu, nieto ani vinníka...a o dôkazoch ani len nevravím.

Gaspi píše o fyzickom napádaní...škoda, že nedal niečo konkrétnejšie.
Takže tak uvažujem...nešlo by v tomto prípade (samozrejme podľa okolností), nedalo by sa dalo uvažovať o takom menšom ublížení na tele...presnejšie povedané = obrana ?
Síce nie nutná, ale predsa len obrana.
Lebo ak dobré slovo nepomáha ?
mari2x
24.12.17,15:07
Príde na IP (ako napr v BA ) a otázka : Máte nejaké dôkazy ? / najlepšie písomné :D
220870
24.12.17,19:28
Nie som odborník na tieto veci. Dal by som písomne podnet zamestnávateľovi,na inšpektorát práce,na políciu. Ak by to nevyriešili tak k doktorovi sťažovať sa na stres a byť marodke žiadať od zamestnávateľa doplatenie plnej mzdy,prípadne mastné odškodné za poruchy na zdravi.
Gaaspi
26.10.18,23:34
Lebo som mal uložený link do záložiek a len som si prečítal vždy odpovede a preto neukázalo online... Ale ajtak sa to vyriešilo odchodom lebo ako väčšina píše, je to veľmi nešpecifikovatelné. Pokial niesu údery či bitka s následkami a potrdením od lekára príp. maródka, tak sa to vôbec nerieši. Nemá sa čo riešiť. Zase každý aktér vie kde sú hranice a nikoho predsa nedokopú na zemi do krve na pracovisku. Ale drobné buzerácie vedia viac vadiť ako raz dostať poriadne po papuli.
buchač
27.10.18,05:13
Gaaspi (Dnes 02:34) Lebo som mal uložený link do záložiek a len som si prečítal vždy odpovede a preto neukázalo online... Ale ajtak sa to vyriešilo odchodom lebo ako väčšina píše, je to veľmi nešpecifikovatelné. Pokial niesu údery či bitka s následkami a potrdením od lekára príp. maródka, tak sa to vôbec nerieši. Nemá sa čo riešiť. Zase každý aktér vie kde sú hranice a nikoho predsa nedokopú na zemi do krve na pracovisku. Ale drobné buzerácie vedia viac vadiť ako raz dostať poriadne po papuli.
======================
To uloženie linku nie je (podľa mňa) argument...ale to je jedno.
Ide o to, že ak ťa niečo zaujíma, tak sa o to zaujímam.

Že si neodpovedal na otázky, tak to ani nevravím.

Ako nerieši, kto nerieši ?
TY ???
Lebo ty si sa proste nechal buzerovať a šikanovať...doslova nechal biť ?

P.S.
Ale keď si necháš srať na hlavu ? Nuž potom otvor aj ústa......
Šak ani s bývalou frajerkou si nevieš urobiť poriadok...čo s takými ?


P.S.
Toto tiež o niečom svedčí.

Gaaspi (Dnes 02:27) Ale ako verča vravela že záleží či som v danej robote celý rok alebo nie... Ako rýchlo ten čas letí veď toto som písal keď som mal 31. Ale doteray som sa poriadne nepozrel na pásku lebo každý rok mením robotu skoro tak nikdy asi celkovo to nemám.