Torish
20.12.17,15:45
Rada by som vedela vaše názory, skúsenosti,.... ohľadne fakulty verejnej správy.

Študujem v KE na UPJŠ (čo nie je ani dôležité) a nebavia ma predmety ktoré sú súčasťou tohto odboru (z 10 ma 1 baví možno) ako ma celkovo nebaví ani škola. Avšak chcem vedieť váš názor čo sa týka tejto fakulty či sa ju oplatí študovať pretože rozmýšľam o zanechaní štúdia a neviem či spravím dobre alebo radšej sa zaprieť a zvládnuť aspoň 3 roky Bc.

Ďakujem vám :-)
Tweety
20.12.17,14:53
Verejná správa je o ničom, nemáš z nej žiadnu perspektívu. Radšej prejdi na nejakú inú. Pozri tu, riešilo sa to tu už. www.porada.sk/t300667-aky-ma-prinos-do-zivota-studium-na-fakulte-verejnej-spravy.html#post2977511
vicktor
21.12.17,08:14
A co je ako druha moznost?
bettylou
21.12.17,18:55
pokiaľ ťa to nebaví, tak určite už neštuduj, lebo aj v ďalšej práci budeš len frustrovaná, z toho prečítaného ti asi ani nejde prispieť svojou troškou ľudskej rase do mlyna, ale len sa zabezpečiť
Torish
26.12.17,20:15
V dnešnej dobe každý smeruje k tomu aby sa v živote mal (ak je možnosť) o niekoľko stupňov lepšie. Jedna polovica študuje preto, že je to potrebné pre ich výkon práce a druhá polovica aby príjem ich platu bol vyšší, to je evidentne jasné. Preto je logické rozmýšľať o tom, že či sa oplatí daná vysoká škola študovať predsa nepremárnim zbytočné roky na škole po ktorej budem zarábať výškou minimálnej mzdy a v praxi pri uplatnení mi titul z takejto vysokej školy nepomôže. Za tie roky môžem mať niekoľko ročnú prax. Toť vše!
bettylou
26.12.17,20:53
nie je všetko zlato, čo sa blyští, nie je všetko šťava, čo kôň vyští
Torish
26.12.17,21:31
Súhlasím, že nie všetky veci ktoré sa na prvý pohľad javia pozitívne aj v skutočnosti sú. Z hľadiska toho som sa pýtala na prínos konkrétnej fakulty do môjho životopisu.
bodliak
27.12.17,08:45
Frustrovaný úradník je predsa základný predpoklad verejnej správy.
Oliwa
27.12.17,09:30
Prečo si tam potom išla, podľa čoho si sa rozhodovala pri výbere? Čo Ťa vlastne baví, čo vieš robiť, čo by si chcela robiť, či...?
bettylou
27.12.17,11:26
A táám idú naše ťažké dane
Oliwa
27.12.17,11:49
Bodliak, si zabil... :D
Taynee
27.12.17,20:11
Torish, asi som si nevsimla ci studujes prvy rok alebo dlhsie.
Zrejme vsak prvy rok.

Na kazdej skole sa da najst nieco, co ta bude bavit. Spravidla najtazsie su prve dva roky, potom to uz ide. Je pravda, ze Verejna sprava je zatracovana skola, ako bola svojho casu aj F BERG. Urcite su aj horsie studijne smery - Socialna praca, Aplikovana etika, aj ten Bezpecnostny manazment stoji za zmienku. Vo vseobecnosti, ak sa chces uplatnit vo verejnej sprave, tak nie je o com.

Poznam niekolko sikovnych ludi, ktori z tej skoly vysli, ale vzali si z nej maximum. Tzn. studovali jazyky, myslim ze je tam aj nejaky semester uctovnictva, ak sa da vyuzit Erasmus program apd.

Odpoved na tvoju otazku je, co chces dalej robit... tam hladaj odpovede.

BTW, aj ja som studovala na skole, ktora bola moja volba z nudze. Prve dva roky som sa trapila s matematikami, fyzikami, chemiami, deskriptivnou geometriou, elektrotechnikou ... a potom to islo. Vybrala som si studijny smer, vedela som co chcem robit a co si zo studia viem zobrat, aby som sa k tomu dopracovala.
A dnes vdakabohu, ze som nesla studovat to, co som povodne planovala, lebo ta skola ma vycepovala, naucila technicky mysliet a ist aj cez svoje moznosti.

Cize skus porozmyslat, preco si tam isla.
Torish
28.12.17,17:02
Ale ja sa pýtam na prínos konkrétnej fakulty. Z 10-tich ľudí 9-ti vravia, že sa mám uberať iným smerom. Fakultu som si vybrala lebo som plánovala byť vojačkou. A jednoducho som chcela vyšší plat ktorý je možné dosiahnúť titulom ak je niekto profesionálny vojak. Ale plány sa zmenili a čo zo školy budem mať? A chcem mať len Bc. čo je viac nedocenený titul. A za tie 3 roky môžem mať prax a posúvať sa na vyššie pozície pretože vo verejnej správe sa na dobre platené miestá dostanú len cez známosti (a to nemusia mať ani titul - osobne poznám) alebo za min. mzdu alebo na výkon práce vo verejnej správe môžem pracovať aj bez titulu (úradnik, sekeretárka, spominaný vojak, policajt.........) A mrzí ma len to, že možno stratím zbytočne 3r a budem mať problém sa zamestnať rovnako ako z obchodnej akadémie ako napr. tí, čo študujú právo, medicínu, masmédia...... tí, majú jasný smer prac. pozície ale ja opäť študujem široký smer = verejná správa.