mandyla
21.12.17,18:00
Kúpila som drahý ručne viazaný koberec na zahraničnej aukcii. Na fotke mi niečo bolo podozrivé tak som sa na to presne pýtala, čo to je, či nejde o vadu. Dostala som odpoveď že mi garantuje bezchybnosť výrobku. Tak sme obchod uzavreli no moje podozrenie sa potvrdilo, je vadný natoľko, že by som ho ani do špajze nedala. Hneď som napísala svoje výhrady a tiež, že ho chcem vrátiť. Na moje maily a sms-ky neodpovedá. Aké mám možnosti domôcť sa vrátenia peňazí?
jelalim
21.12.17,17:54
otazka je co povazujes za zahranicnu aukciu? Ako fakt blbsie si to nemohla napisat.
mandyla
21.12.17,18:02
Online aukcia prebiehajúca v štáte EU.
bettylou
22.12.17,01:31
a čo je na ňom nefunkčné? resp. popíš chybu, pretože z toho cit."ani do špajze by som ho nedala" rozumiem, že sa ti esteticky nepáči... či neizoluje, trhá sa alebo v čom je vada, ktorú chceš reklamovať?
Chobot
22.12.17,08:41
"Aké mám možnosti domôcť sa vrátenia peňazí?" podľa mňa šanca je menej ako 50%. Aukčný dom zvyčajne nezodpovedá za kvalitu predávaného tovaru a predajca, keď už predal, bude vysmiaty. Ak je to navyše zahraničný predajca, neverím, že od neho vymôžeš peniaze. Ešte je otázne, či je to fyzická alebo právnická osoba. Ak fyzická, tak si ten koberec daj aspoň do predizby.

Ľudia by už mali konečne pochopiť, že sú veci, ktoré sa nenakupujú cez internet.
buchač
22.12.17,08:52
Online aukcia v štáte EU ? Ono dosť široký pojem.
Lebo sú weby a "weby".
Na jednom webe RUČÍ za priebeh a hlavne výsledok práve daný web...najlepší príklad je eBay.
Na druhom webe príde nie jeden nie iba o tovar a peniaze, ale aj o spodné prádlo.

No schválne, daj ten web, kde prebiehala aukcia.
Andy Kralik
22.12.17,11:25
... ale skoro všetko sa dá nakupovať cez internet...
... dokonca aj cez zahraničné aukčné portály...
... ale s vedomím rizika, že keď sa nechám podviesť, musím to odpísať ako vlastnú škodu. O právach sa v takomto prípade dá rozprávať len ťažko.
profesional
22.12.17,19:50
Podstatné je, či je predávajúci Z EÚ, alebo nie. Ak áno, dá sa to riešiť, ak nie je, tak náklady na riešenie by prekročili hodnotu veci.