janci1954
22.12.17,18:08
Poradte mi prosim ako mám nastavit nástenné hodiny? Vzadu je taký krúžok s PLUS a MINUS.Stale meskanu cca 4-5 minut.Dakujem
buchač
22.12.17,17:43
Nástenných hodín je plno.
Máš dve možnosti :

1. Preštudovať príslušné linky
https://www.google.sk/search?client=opera&q=nastavenie+n%C3%A1stenn%C3%BDch+hod%C3%ADn&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

2. Daj ich dopredu 4-5 minút...šak oni dobehnú zameškané...;)

P.S.:
Plus znamená dopredu.
Mínus znamená dozadu.
Takže ???
misoft
22.12.17,17:52
Ani nie: + znamená zrýchlenie chodu nepokoja = zrýchlia sa, - znamená spomalenie chodu nepokoja = spomalia sa..... príklad https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/29/Tidens_naturl%C3%A6re_fig19.png/150px-Tidens_naturl%C3%A6re_fig19.png - ale ako to tam sa upraví - to vie akurát hodinár.
misoft
22.12.17,19:39
Nemyslel som nastavovanie.... to pochopí i laik - plus pridáva, mínus uberá na rýchlosti kmitania nepokoja - myslel som princíp (mechanizmus) ako sa to reguluje na nepokoji.... toto vie len hodinár....
misoft
23.12.17,09:43
To máš pravdu.... metóda pokus-omyl :D:D:D
buchač
23.12.17,09:49
Ešte furt nebolo uvedené, o aké hodiny sa jedná.
Mechanické nastavíš alebo nie. Alebo hodinár.

No ak sa jedná o hodinky na batérie ? Tie predsa nemajú kapacitu až do het...niekedy stačí len vymeniť zdroj a je vybavené.
misoft
23.12.17,09:53
By si sa divil - i tie tik-taky na baterky majú (niektoré - nie tie Made ich China) reguláciu - to +/- ... ale tam sa nastavuje oscilátor (jeho frekvencia).
Problém pri nich je len ten, že pri slabej baterke niekto si nastaví to + a keď vymení baterku, odrazu "ale ten čas letí" :D:D:D
vulxy
23.12.17,15:19
misoft musim protestovat:) ...ja hodiny vyrabam v dost velkom mnozstve cca50-100ks za rok a to by si sa divil o kolko percent su cinske strojceky kvalitnejsie ako napr made in USA,Nemecko...naivne som si myslel ze ked si objednam z emeriky za 4x vysiiu cenu tak mam vyhrate ...3 z 10ks boly smejd uz na prvy pohlad..presnost som ani neriesil lebo som ich radsej zahodil...cinske veci su dobre,len treba skusenost ktore kupovat...v nasich koncinach je taky trend ze sa kupuju najlacnejsie veci potom sa divime ze to je odpad....suma sumarum...v cine sa vyrabaju aj vysokokvalitne veci len my o nich nevieme alebo nechceme vediet...
misoft
24.12.17,12:26
No práve - trend.... a oni to vedia, preto sem posielajú to horšie. Viď napr. nejaké svetielka, hračky, náradie a pod. Ak objednáš z Aliespressu - tak príde na 95% kvalitný výrobok. Ale to - čo sem dovážajú v kontajneroch sú na 95% nekvalitné výrobky.
BTW: keď sa rozmáhali džigitáľky :D - kúpil som si jedny od Vietnamca (vtedy ešte Číňania tu neboli) - a mal som šťastie - pretože tie džigitáľky ešte i dnes džigitujú - len baterky mením raz za 2-3 roky a - bisťu - sú presné (keď som ich rozobral, zistil som že mali - napodiv - japonský strojček.
janci1954
29.01.18,11:39
Si ma buchač riadne rozosmial!!!!!!Hodiny sú nástenné na baterku, už ich mám asi 15 rokov a zatial išli dobre!!!!!
vicktor
29.01.18,12:13
Kdybych postavil vedle sebe dve krabicky sirek a o jedne rekl ze jsou "mejd in JU ES EJ", tak ktere by byli lepsi?
Ty Americky. :D
bettylou
29.01.18,13:51
Sále meškajú, hádame nie hneď sekundu po správnom nastavení. Daj presneší časový inteval (deň, týždeň..) potom sa to dá ľahšie prepočítať, a skús prečítať aj návod. Alebo si zadaj model hodín, či nebude niečo na návody cz ak si svoj originál návodu dala recyklovať alebo spáliť :)
misoft
29.01.18,14:08
:D .... tie ktoré horia.... mimochodom, ani Made in USA nie je zárukou kvality.