MATO55MT
26.12.17,10:41
Pracujem v nemenovanej spoločnosti v obchode ktorá ponúka služby spojené ohladom špotru. Urobil som asi malú hluposť ktorú si aj priznám vybral som si na kávu tringelt kedže nás majiťelia držia na minimálnej mzde tak je to pochopiťelné . .Dokonca nam na školení povedali a zaškolili že ak to klientovi nevadí možeme /na základe školenia firmy/ . Moja chyba mal som odísť ako niektorý .Ale manažer ma zavolal a povedal že za to že som si od niekolkých klientovy vybral na kavu že to je poškodenie mena firmy . Beriem spravl som chybu že som si vybral od ludi par drobných tie drobné ale nie v takej cene ktorú on požaduje ,ked som si vybral na kavu alebo všimné tak max od 3 - 4 ludí .Tak manažer z majitelom mi dal na vyber bud im zaplatím 150 alebo bude sud a jeho firma obvolá klientov od kolkých som si vypýtal za na kafé .Vedel by niekto poradiť čo mám robiť ? Može odomna požadovať 150 eur ??
misoft
26.12.17,09:55
mimotemy
Popracuj aj trochu na spisovnosti.... nepíše sa: majiťel, ale majiteľ....všetci školený, ale všetci školení... atď..... čiarky ti nič nevravia, bodka na konci vety nesprávne umiestnená....

Čo sa týka tých 15000 - za čo? Za nepredané permanentky?
Alebo za to, že nechcete klamať klientov?

Na tvojom mieste - ja by som už dávno odtiaľ odišiel, ešte by som na nich poslal rôzne kontroly, od IP, až po hygienu, ÚDZS....
dmc
26.12.17,09:55
Tu su v podstate 3 veci.

1.
To ze si si ty sam pytal tringelt nieje v poriadku avsak jedna sa maximalne o priestupok (ak to nebola suma vyssia ako 266 €). Na to aby si poskodzoval dobre meno by musel ich pravnik zohnat dalsich 10 pravnikov a dokazat ze doslo k nejakej strate "dobreho mena" - do takehoto sudneho sporu nepojdu a toboz v momente ked ta zacali vydierat.

2. Majitelia Vas skolia ako "ojebabravat" zakaznikov a tym zvysovat trzbu. Ak nemate vysledky daju vam polovicu platu - Ja sa pytam ako mate napisanu zmluvu. To Vam vedia legalne strhnut 50 percent ?. Ak ano - vas problem - vasa zmluva - nemali ste to podpisovat a teraz vyplakavat.

3. Ak najvecsi problem tu vidim - VYDIERANIE. Ak majitel pyta sumu 15000 (to fakt 15-litrov ?) tak ide o trestny cin.

Co by so robil ja ? Ja osobne by som zasiel na miestne prislusne Okresne riaditelstvo Policajneho zboru a ohlasil by som sa na Okresnom urade vysetrovania u veduceho alebo zastupcu na odbore Ekonomickej kriminality. Vsetko by som im vyrozpraval. Podla moho nazoru pripravia spolocne s tebou akciu pri ktorej dojde k odovzdaniu fiktivnych penazi. (omacku okolo toho nebudem vysvetlovat) Miesto a sposob odovzdania bude pripraveny a s teba sa stane spolupracujuci svedok.


Vo firme si aj tak skoncil. Alebo chces odovzdat peniaze a cakat kym sa ti ozvu znova ?...pretoze sa ozvu.

..na hazlika treba zobrat kladivo.......


Doplnenie: tak nakoniec ide o 150 € ??? Clovece. Zamestnavatel pyta od teba 150 € inak ta da na sud za poskodzovanie dobreho mena ? ...ako neostava mi nic ine ako sa rehotat......
Daj vypoved a najdi si robotu (ktoru budes vykonavat normalne) inde.
Dáša_
26.12.17,10:00
nuž neviem, asi to bude ťažko dokazovať, že si niečo bral. A teda, na jeho mieste by som sa sporu na súde veľmi obávala. Lebo verejne porozprávať, ako to vlastne s tými masážami a chrbticami je, to je silná káva.
Najhoršie, že takéto slová maséra aj uškodia slabšej psychike...
marleau
26.12.17,10:06
Ľudia, čo ste takí posratí? Mňa tiež chcel naťahovať posledný zamestnávateľ o 40 000 korún, hľadal cestičky nie ako mi ich nedať, ale ako ešte odo mňa dostať. Dve vety a za tri hodiny som mal peniaze v hotovosti doma - z Nemecka.
buchač
26.12.17,10:14
Bejzbolka je lepšia...je dlhšia, lepšie sa s ňou narába, má väčší dosah, atď.

15 litrov si vypýtať...kuwa, šak by som si asi sám ublížil ;)...to od smiechu by ma otrieskalo s zem. :D
profesional
26.12.17,11:23
1. Si spolupáchateľ podvodu. To čo ste urobili klientom je kvalifikované ako podvod.

2. Majiteľ na súd nič nedá. Aby šlo o poškodenie mena firmy, muselo by ísť o iné konanie. Tvoje konanie nenapĺňa znaky poškodzovania dobrého mena firmy.

3. Majiteľ sa dopúšťa vydierania.

4. Tak majiteľ tej firny, ako aj ty, patríte do basy.

Proste z firmy odíď a začni žiť normálne.