kayxyz
27.12.17,15:44
Dobry den, idem si ku Vam po radu, kedze nie som si uplne ista, ktorym smerom sa vydat v tomto pripade.
Cca v novembri som podala ziadost o zmenu priezviska s osobnym odovodnenim a prave minuly tyzden som si bola pre papier na okresny urad, kde mi povoluju zmenu priezviska. Pani uradnicka bola velmi informativna, no ostatne otazky mi napadli az ked som opustila budovu.
Je mi jasne ako mam postupovat, matrika, vybavit novy rodny list a potom vybavit az obciansky a ostatne doklady. No 27. januara letim na par dni mimo krajinu a mimo EU a pochybujem, ze dovtedy stihnem vsetko vybavit. Je mozne vybavit rodny list az ked sa vratim, koncom januara? To vyjadrenie nema nejaky uvedeny cas, kde by som do urcitych dni musela nieco vybavit, spomina iba datum vystavenia a ohladom odvolania, ktoreho som sa vzdala.
Nebude problem ked budem prechadzat hranice so starym pasom , aby ma uz niekde v systeme neregistrovali pod inym menom?

Vopred Dakujem
misoft
27.12.17,14:54
Ak máš dosť € - všetko sa dá vybaviť rýchlo. Rodný list so sebou nenosíš, takže ho za hranicami nepotrebuješ. Vybaviť sa dá aj elektronicky, na matrike - za poplatok ti ho vystavia aj do troch dní. Pas sa dá vybaviť aj do 24 hodín (al zacvakáš). Občianka sa tiež dá vybaviť do 2 pracovných dní (24,5€). K občianke potrebuješ rodný list. K vybaveniu pasu potrebuješ bud občianku, alebo rodný list.
Ak budeš v cudzine v rámci EÚ - nik ťa kontrolovať nebude na hraniciach (ibaže by boli nejaké výnimočné situácie), mimo EÚ pôjdeš síce zo starým pasom, budeš si však dávať pozor, aby si sa nepredstavovala novým priezviskom - to by sa začali veľmô pýtať.
Do systému ťa môžu hádzať akurát tak američania.
Nabudúce pôjdeš s novým - takže v systéme už pod novým priezviskom nebudeš - budeš nová čistá osoba.
Ak sa mýlim - opravia ma.
buchač
27.12.17,15:19
prave minuly tyzden som si bola pre papier na okresny urad, kde mi povoluju zmenu priezviska.

Na základe toho vyplýva len jedno jediné.
Nerieš, cestuj ta het, vybavíš potom...;)
Zvyšok je nepodstatný.



P.S.:
Alebo si snáď niekto myslí, že tie úrady sú až tak prepojené a budú vyvíjať činnosť samé od seba ? Že poplatky zaplatí štát ?
Že doklady doručí štát ?
Hm...tak sme sa pobavili na Kaliho úradoch a hajde ďalej.
Katy a R
30.12.17,07:17
nuž - keď si dostala rozhodnutie už minulý týždeň - mohla si hneď ísť aj na matriku a už si mohla mať aj RL aj žiadosť na OP u policajtov !
len pre info - v našom prípade- pred časom - vystavili nový RL hneď ten deň (vybavila som si nejaké veci a o dve hodiny sme ho vyzdvihli) ;) - stálo to 5 eur .
poplatok za nový OP bol 4 eurá (ale skontroluj si súčasný cenník)
Syn si teraz v decembri vybavoval nový OP - trvalo to 7 dní.
nemusí to byť tak všade - ale podľa mňa by si to mala stihnúť do 27.1. :)