jaro.slav
29.12.17,18:26
Ahojte, iste to znie divne, neviem zvesiť dvere z pántov. Jedná sa o klasickú železnú zárubňu a relatívne lacne vyzerajúce dvere s presklením. Dvere sa pri otáčaní voľne hýbu. Skúsil som ich nadvihnúť podbitím drevených klinov. Pánty som zastriekal s WD40. Nepomohlo. Pánty su k zárubni privarené. Nemáte niekto nejaký tajný fígeľ, čo s tým? Nerád by som ich musel rozsekať. Ďakujem za odpovede.

Pomohlo vykývanie, ale len tesne okolo jedného miesta (uhla otvorenia).
marleau
29.12.17,17:29
foto by pomohlo, asi nám nehovoríš všetko
misoft
29.12.17,17:40
Každé dvere sa dajú z pántov zvesiť (ak ovšem tie pánty nie sú proti sebe) - ak ti to nejde, podbíjaním nič nedosiahneš - potrebuješ tými dverami aj kývať (aby sa pri zvesovaní z pántov aj na nich mierne otáčali sprava doľava a naopak - často pri tomto stačí týmito dverami kývať v rozmedzí cca 15-30 cm a postupne sa z pántov dostanú.
buchač
29.12.17,20:35
Kliny sú na dve veci...ak ich podbíjaš pod dvere, tak zároveň tie dvere sa aj posúvajú, kde následne vzniká tlak na súčasti pántu.
WD40 nie je zázrak, neúčinkuje okamžite.
Osobne by som šiel do pajseru a ním nadvihol dvere.

....a ozaj, pánty dverí majú dve časti.
Jedna je vo dverách a tá druhá privarená k zárubni. ;)
pavol54
30.12.17,07:16
páčidlom umiestneným medzi podlahou a dverami tesne v ose pántov cez páku(tlačíš na jednej dlhšej strane dole, druhá kratšia zdvíha) zdvíhať, druhou rukou robiť krátke otáčavé pohyby dverí okolo osi pántov. malo by to ísť milimeter po milimetri. Ono stačí aby tie osy pántov neboli presne v ose závesov
doplním:dvere musíš otvoriť tak, aby sa ti pri dvíhaní neopreli o falc zárubne.
allgreen
30.12.17,07:46
Treba ich kývať a ťahať nahor, ja si pritom pomáham jednou nohou a ked tam zavesíš nové, šupni tam trocha vazelíny, indulony
kukučka
30.12.17,12:48
Privarená je len dolná polovica, logika, ináč by sa neotáčali. Otvor dvere v pravom uhle, musia ísť, alebo sa ti to už podarilo a zabudol si tu napísať?
misoft
30.12.17,13:45
:D dobrá poznámka - si mi pripomenula môjho suseda, ktorý dával dole dvere celú hodinu a nešlo to. On je síce ingelér, ale inak totálne drevo - dvere si len pootvoril a samozrejme, zárubňa mu to "nedovolila" - tak som mu (zavolal ma, aby som mu pomohol) to zvesil, stačilo len dokorán otvoriť a za pár sekúnd boli zvesené. Čumel ako taký PUK.
ZahradnikAmater
31.12.17,22:49
Ako podložka kladivo, ako páčidlo silnejší skrutkovač, nohou dvíham.
sito
01.01.18,08:27
" Dvere sa pri otáčaní voľne hýbu." Dvere môžeš otáčať, pokiaľ nie sú na pántoch. Potom len otvárať, a zatvárať, oddeľujú dva priestory. Vchodové, vonkajší a vnútorný. Vnútorné, oddeľujú vnútorné miestnosti. Otvor ich na 90° od zárubne a podvihni, prípadne doporučené náradie použi, pajser, ak nejdu zvesiť, tak sa na to vy.er. Zavolaj si na to odborníka, ten ti ich za peniaze isto zvesí! ;) :D