monika040
02.01.18,20:08
Dobrý deň, vlastníme stavebný pozemok, nie je na ňom nijaká stavba, využívame ho len na poľnohospodárske účely. Chceme si postaviť altánok , bude to len maličký cca 5 m² treba to ohlasovať ? Bude drevený ,podlaha bude len poukladany kameň. Nechceme mať opletačky potom, že sme niečo zanedbali....
ivka70
02.01.18,19:11
Kedze pojde o drobnu stavbu, ktora nebude doplnkovou, na pozemku totiz ziadna hlavna stavba neexistuje, treba nan povolenie.
Dokonca ani ohlasenie nestaci.
Informacie ti daju na miestne prislusnom stavebnom urade.
monika040
03.01.18,09:04
Ale však ak to ani nezabetonujeme. Ja som sa chcela aj tomu ohlásenou vyhnúť a nakoniec ešte bude treba stavebné povolenie?
:( To je trochu na hlavu postavené , aj na kurín by som potrebovala stavebné povolenie? Hojdačky pre deti sa tiež ohlasujú ?
misoft
03.01.18,09:05
Žiaľ - je to tak - postavené síce na hlavu... Dokonca i na kurín, ak tam nemáš inú budovu - tiež treba povolenie.
vicktor
03.01.18,09:29
Potom aj polovnici na posed, filmari na skrysu kde vyckavaju na faunu a baca na kolibu?
"Socialne znevyhodnene skupiny" si s tym hlavu nelamu.
monika040
03.01.18,09:41
Tak rodinná rada rozhodla že tam postavíme len hojdacku :( každý mesiac ju prenesieme do iného kúta záhrady a snáď nik nebude mať problém :D Ja by som riskla aj ten altánok, no bohužiaľ ten pozemok leží v žalúdku pár ľuďom a obávam sa teda udania....
bodliak
03.01.18,09:50
Definujte a konštruujte to tak, aby to stavba nebola.
Hľadajte v argumentácii firiem, ktoré vyrábajú zemné vruty, neťahajte tam siete, atď.
vicktor
03.01.18,10:06
Treba ist na urad, opytat sa, vysvetlit o co ide a mozno stavebne povolenie bude velmi jednoducha zalezitost.
Alebo mozete si tam prilezitostne postavit party-stan.
misoft
03.01.18,11:41
@monika040 - ale dá sa to obísť.... technickým riešením.... skladací altánok.
Spodok môžu byť i tie kamene.... v rohoch buď do zeme 4 rúrky, alebo konzoly, na ktoré sa uchytia stojky, medzi ne 4 vodorovné rozpery a na vrch plachta... a altánok ako vymaľovaný.
Budú udávať? Príde kontrola? Vytiahne sa zo zeme a.... NO KDE JE POSTAVENÝ ALTÁNOK?
;)...:D