Rabbit-ko
06.01.18,00:01
Dobry den.
Chcel by som sa vas spytat na par veci:
1)

Mam navrhnute dve verzie ukoncenia tramoveho stropu na povale (neobytna cast) a neviem ktora je lepsia a ci vobec su dobre:

VERZIA A so STYRENBETONOM
Nepoznam difuzny odpor styrobetonu ale predpokladam ze to bude difuzne otvorene z hornej casti ked podla http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/58-hodnoty-fyzikalnich-velicin-vybranych-stavebnich-materialu je PERLITBETON μn okolo 14 co je ovela menej ako OSB. A uzavrete voci hlodavcom.

VERZIA B s OSB doskami na drevenom roste so vzduchovou odvetravacou medzerou medzi OSB a VATOU

2)
Skladba v obyvanej casti bude z vrchu difuzne uzatvorena nakolko pouzijem polystirenovu systemovu dosku pre podlahove kurenie a na vrchyu bude plavajuca podlaha. Predpokladam ze para ktora sa tam aj dostane sa vplyvom kurenia na poschodi rozplinie. Na krocaj pouzjem PAVATEX - dosky SOFTBOARD

3)
A otazka ohladom zateplenia strechy ci ma vyznam zateplovat neobyvane casti (podla nakresu vyznacene CERVENOU)?



Dakujem za odpovede.
Ing. Ľubomír Janoška
06.01.18,11:19
Parozábrana sa nedáva medzi dva obytné priestory. Jej úloha je zabrániť preniknutiu vlhkosti z obývaných priestorov do zateplenia. Má tvoriť súvislú vrstvu medzi priestorom, v ktorom vzniká vlhkosť (dýchanie, varenie, izbové rastliny...) a tepelnou izoláciou.
Rabbit-ko
06.01.18,11:29
Ako pri drevenom strope potom dosledne oddelim obytnu a neobytnu cast?? Dam len na polovicu stropu parozabranu? To sa mi nepozdava.
Ing. Ľubomír Janoška
06.01.18,11:53
Neobývanú časť podkrovia nemusíš mať oddelenú od obývanej parozábranou. Za parozábranu môžeš skryť celý krov alebo ju môžeš ťahať od pomúrnic po krokvách a po trámoch.V Tvojich podmienkach je výhodnejšie druhé riešenie.
marleau
06.01.18,12:04
20 cm izolácie v krokve v obytnej časti je sakramentsky málo
Rabbit-ko
06.01.18,12:59
12cm v krove a 20cm pridavna cize spolu 32cm
Rabbit-ko
06.01.18,13:02
Cize parozabranu na strope prizemia vynecham a dam ju od obvodoveho muru po pomurnic pod hrady strechy cize ako keby steechu z parozabrany.
V tom pripade musim zateplit celu plochu strechy.
marleau
06.01.18,13:19
aha hej
Ing. Ľubomír Janoška
06.01.18,13:20
áno
Rabbit-ko
06.01.18,14:01
To uz je taka lepsia hrubka. Neni to 40cm ako pre NED ale na rekonstrukciu asi ok
Rabbit-ko
06.01.18,14:05
Rozmyslal som aj nad touto moznostou. Ta parozabrana dolu by sluzila aky zbytocne vela vlhka neslo do stropu.
Taktiez ak by som zateploval aj poval tiez by bola parozabrana. Cize z prizemia az von cez poval by bola parozabeana 2x
Ing. Ľubomír Janoška
06.01.18,14:32
lenže možno by si takto niečo "zabalil" do parozábrany z dvoch strán