Inheritor
06.01.18,22:06
Zdravim

Mam par otazok ohladom zivotneho poistenia poprosim aby mi ak je to mozne poradil niekto kto podobnu situaciu uz riesil .
Presiel som si Vpp a informoval som sa elektronicky aky je postup v pripade vypovede poistky :
"Poistník alebo poisťovňa môže vypovedať poistenie ku koncu poistného
obdobia ; výpoveď sa musí dať aspoň šesť týždňov pred jeho uplynutím." ( chapem tomu dobre ak mam na poistke poistne obdobie uvedene mesacne znamena to napr . Poistku ukoncim k 1.3.2018 vypoved teda musim poslat do 15 .1 ? A zaplatit este poistne za mesiac februar . Nemusim teda cakat na vyrocie zaciatku poistenia.)
Vašu žiadosť o výpoveď poistenia zaregistrujeme po doručení Vami podpísaného originálu výpovede. V zmysle Všeobecných poistných podmienok pre investičné životné poistenie pre zdravie a dôchodok sa písomnosť zasielaná poisťovni považuje za doručenú dňom jej prevzatia v sídle poisťovne. Výpoveď má obsahovať základné identifikačné údaje o poistníkovi (meno, priezvisko, adresa trvalého bydliska, príp. telefonický kontakt) a číslo poistnej zmluvy. Výpoveď musí obsahovať originálny podpis poistníka.( uradne overeny ? Matrika alebo notar ?) Ak máte záujem o výplatu odkupnej hodnoty na účet, je potrebné číslo účtu uviesť vo výpovedi poistenia.

Vopred dakujem za odpovede s pozdravom .
martin_horvath
07.01.18,13:05
Termíny máte správne, aj keď niektoré poisťovne ich už nedodržiavajú a ak napíšete že "v najbližšom možnom termíne", zrušia aj do mesiaca. Overenie požadujú poisťovne len pri výplate na účet, pri výplate poštovou poukážkou stačí neoverený podpis. Overenie matrikou alebo notárom je rovnocenné. Pri mesačnej platbe už výročie nehrá rolu.
Viac som o celej téme písal na mojom webe, ktorý si ľahko dohľadáte, ak kliknte na môj profil (samotný link je totiž proti pravidlám tohto fóra).
Poola
07.01.18,15:19
Uvediem konkretny priklad, v ASP chcu overeny podpis na ziadanke VZDY- bez ohladu na to, ci je vyplata na ucet ci adresu.. Vyhnut sa navsteve u notara kvoli overeniu podpisu - zastavit sa na najblizsej pobocke poistovni, tam overia pracovnici podpis "zadara". Na mieste by som sa navyse opytala, ci by sa nedalo zrusit k 1.2.2018, mozno pri mesacnej lehote je mozne.