MATO55MT
07.01.18,07:58
aký postup je na založenie vlasnej s.r.o. rady skusenosti,výhody + nevyhody ? Vedel by niekto v skratke ??
kopretinka
07.01.18,09:23
Dáša_
07.01.18,10:19
príde na to, v akej oblasti ccheš podnikať. Na veľa vecí stačí živnosť. Je tam jednoduchšie účtovníctvo, paušálne náklady 60% až do výšky 20 tisíc. V podnikaní ti môže vypomáhať aj rodinný príslušník (s istými obmedeniami) A hlavne, keď sa rozhodneš podnikanie ukončiť, je to oveľa jednoduchšie ako sa zbaviť sro.
Samozrejme, hodne ide o to, čo chceš robiť. Lebo zase ako živnostník ručíš celým svojim majetkom. Na druhej strane, konatelia sro tiež nie sú úplne mimo nebezpečia
Ing. Ľubomír Janoška
07.01.18,11:05
Postup na založenie som neriešil, objednal som si službu. Najväčšia výhoda je (v porovnaní so živnosťou) asi relatívna nezávislosť hospodárenia od odvodových povinností. Za najväčšiu nevýhodu považujem účtovanie o výdavkoch a vôbec administratívu.
Aknazuz
07.01.18,13:05
prave zakladam pre Janku sro cez www.xyz.sk, lebo maju elektronicky podpis. doporujem, lebo sa od 1.10.2017 menil Obchodný zákonník. Sama fungujem ako jednoosobova sro od r. 2009 kvoli ručeniu celym majetkom ako SZCO. Vlastnim byt a bolo pre mna priveľké riziko podnikať v SK ako SZČO
Aknazuz
07.01.18,13:09
vo vlastnej sro sa mozes zamestnat a optimalizovat tak svoje odvody aj danovu optimalizaciu vlastnej sro.
Ing. Ľubomír Janoška
07.01.18,16:02
nechcel som písať cez koho zakladať sro, lebo treba popdpisovať plné moci, takže si treba vybrať firmu, ktorá je "po ruke" :)
ZahradnikAmater
07.01.18,20:18
Netreba. Ja som sa s firmou dohodol (dal som si tú námahu a cestoval na rozhovor pri káve, nechal podklady - mohol som aj mailom) a potom mi prišla obálka,podpísal som, overil a poslal poštou. Na dovolenke pípla sms, že mám založenú sro.

Firiem, čo zakladajú, sú dnes mraky, určite nejaká aj po ruke ;)