Nevedomost
08.01.18,16:44
Prajem pekný deň všetkým,

koncom minulého roka sa so mnou pokúsila spojiť (pravdepodobne) polícia, z dôvodu predvolania na výsluch. Nezohnali však na mňa žiaden kontakt a tak sa obrátili na mojich blízkych.

Brat aj otec mi povedali, že v komunikácii mali pocit, akoby hovorili skôr s nejakými výpalníkmi, než s políciou. Vždy volali z utajeného čísla a napr. môjmu bratovi sa predstavili iba ako "polícia", bez akéhokoľvek mena.

Obom uviedli, že má chcú vypočuť v súvislosti s firmou, ktorej názov je veľmi podobný názvu mojej firmy. Pričom sám policajt uviedol, že s tou firmou nemám ja nič spoločné. Nie som jej štatutár a ani nič podobné. Mojej rodine jednoducho uviedli iba to, že naše názvy sú podobné - bodaj by aj neboli, keď tú svoju som pomenoval podľa tej ich. Samozrejme som si pred tým overil, či ten názov náhodou nie je registrovaná značka. No a nie je.

Brat polícii odporučil, aby mi poslali predvolanie, pretože to je najistejší a najrýchlejší spôsob, ako ma "pozvať" na výsluch. No "policajt" tvrdil, že to by bolo na príliš dlho a toľko času nemá. Musím podotknúť, že nemám adresu trvalého pobytu, no mohli predvolanie pokojne poslať na adresu mojej firmy.
Môjmu otcovi nechali na seba kontakt a požiadali ho, aby som sa s nimi spojil.

Prečo všade k slovu polícia píšem úvodzovky? Pretože mám podozrenie, že sa nejedná o nejaký reálny výsluch a skôr ide o postrašenie na objednávku. Myslím si, že človek, ktorý vlastní firmu, podľa ktorej som pomenoval tú svoju, poprosil svojich "zelených kamarátov", aby na mňa spravili bu bu bu. Ako som uviedol, nie je to registrovaná značka a názov je iba podobný. Zároveň na túto svoju firmu som od založenia nerobil žiadnu činnosť....tj môj obrat je zatiaľ stále 0 €.

Dnes je tomu niečo viac ako mesiac od vtedy, čo "policajt" tvrdil, že tak veľa času nemá. Medzitým som sa s ním na uvedenom kontakte pokúsil už 2x spojiť (pred sviatkami a po Novom roku). Nikto nezdvíhal. Áno, chápem, mohlo to byť spôsobené sviatkami...
Prvý krát sa mi s týmto človekom podarilo spojiť až dnes.

Hneď z úvodu sa ma spýtal, či je nejaký problém prísť vypovedať. Okamžite som mu odpovedal, že bez problémov vypovedať prídem. Jedným dychom som ho však požiadal, aby mi zaslal predvolanie. S tým, že si ho čím skôr preberiem a budem ho telefonicky kontaktovať, aby sme sa mohli stretnúť aj skôr. Inými slovami som ho požiadal o oficiálny dokument s pečiatkou polície, ktorý je nespochybniteľným dôkazom, že sa jedná o legitímny úkon.

Na toto mi "policajt" uviedol, že je na jeho osobnom zvážení, akým spôsobom ma na výsluch predvolá. To samozrejme nijak nespochybňujem. Tak som sa spýtal, či to mám chápať tak, že mi predvolanie poslať odmieta? Na túto otázku odpovedal úplne rovnako - že je na jeho zvážení, akým spôsobom ma na výsluch predvolá. Vnímal som to v pohode. Nie každý je schopný pochopiť otázku na 2x a tak možno ani on nechápal, že sa ho nepýtam na koho zvážení to je, ale na to, či mi odmieta zaslať predvolanie. Skúsil som to pre istotu 3x. Odpoveď bola znova rovnaká + dodal, že ak sa nedostavím, hrozí mi nejaká pokuta.
Ak niekto nechápe jednoduchej otázke na 3x, určite ju nepochopí ani na 4-tý a tak som to vzdal.

Aspoň som sa opýtal - o čo ide? Pán mi oznámil, že o nejaké maily. Vraj to nie je na telefón a bude lepšie ak sa o tom porozprávame osobne. Nikdy som s tou firmou ani jej štatutármi nemal mailovú komunikáciu a ani akúkoľvek inú. Celé mi to príde, ako nejaký vymyslený dôvod.

Preto som sa rozhodol obrátiť na právnika. A ako tak listujem info na webe, mám pocit, že mi tento pán "policajt" nejak pozabudol ozrejmiť niektoré informácie. A tiež mám pocit, že v prípade komunikácie s právnikom by som ich asi vedieť mal. Dôvody prečo mi tieto informácie zatajil bude pravdepodobne vedieť iba on a možno ešte objednávateľ zákazky.

Preto sa chcem spýtať, tu vás, či mi musí polícia alebo "polícia" poskytnúť niektoré z nasledujúcich info, ešte pred výsluchom?

1.) nemám tušenia či som predvolaný ako právnická alebo fyzická osoba - takže neviem na právnika s akou špecializáciou by som sa mal obrátiť a platiť dvoch je asi nezmysel. Musia mi túto info dať vopred?

2.) neviem o aký paragraf ide a povedať právnikovi, že ide o nejaké maily, mi príde ako nezmysel - musia ma vopred informovať o paragrafe, v súvislosti s ktorým bude výsluch prebiehať?

3.) neviem či ma predvolávajú ako svedka, obvineného alebo podozrivého - musia mi túto info poskytnúť ešte pred výsluchom?

4.) pán "policajt" mi síce povedal, že ide nejaké maily, čo vraj to bude lepšie na osobnú komunikáciu... V podstate mi tým povedal, že to bude lepšie pre neho a preto mám neodbytný pocit, že lepšie pre mňa bude porozprávať sa o tom najprv telefonicky - ak "policajt" v telefonickom rozhovore uvádza, že prebrať nejakú tému bude lepšie osobne, môžem ho požiadať, aby sme ju predsa len prebrali najprv telefonicky?

Ak by sa ukázalo, že sa jedná o niečo legitímne, tak nechápem prečo sa teraz správajú, ako nejaká mafia.

Na záver zopakujem to, čo som uviedol aj "policajtovi" - nemám vôbec problém sa na výsluch dostaviť!
Chcem však vedieť, či sa jedná o oficiálny výsluch. Predvolanie mi predsa môžu poslať aj mailom za pár sekúnd. Nechápem prečo s jeho zaslaním majú až taký veľký problém...

Za pomoc niekoho znalého, vopred ďakujem
misoft
08.01.18,16:01
Náááá.... šak choď na oddelenie... spýtaj sa... povedz im, že ti nejaký oný volal a máš obavy, že to niekto sa o niečo pokúša. Ak naozaj volali, povedia ti....
Nevedomost
08.01.18,16:16
Ďakujem, aj to je teoreticky možnosť. Na ak sa ukáže, že sa jedná o legitímny úkon, tak budem tiež potrebovať zodpovedanie vyššie uvedených otázok. Tj.:
1.) či mi musia oznámiť, že ma predvolávajú ako PO alebo FO ?
2.) o aký paragraf ide paragraf ?
3.) či som v pozícii svedok / obvinený / podozrivý ?
4.) či je možné to čo je prezentované ako "lepšie osobne", radšej preberať telefonicky?
Predvolal ma už na piatok a fakt neviem či riešiť právnika na nejaké obchodné právo, trestné lebo nejaké iné... Tipovať sa neodvážim a len tak na "dobré slovo" tam určite nepôjdem. Podľa akých informácii má možnosť človek predvolaný k výsluchu určiť, na akého právnika sa má obrátiť? Z toho čo mi ten "policajt" povedal, to ja určiť fakt neviem. Pokiaľ sa v práve orientuješ, vieš mne a ostatným ľuďom, ktorí toto budú jedného dňa čítať poradiť, aký právnik rieši nejaké maily??
bodliak
08.01.18,16:24
Daj číslo, na ktorom si ich kontaktoval, a napíš, kam sa máš dostaviť.
Nevedomost
08.01.18,17:08
Všimol som si, že v mnohých žiadostiach o radu na tomto portáli sú reakcie typu - málo informácii. Takže som poskytol dostatok informácii na pochopenie celého kontextu. Samozrejme som očakával, že aj tu sa nájde pár jedincov, ktorí majú problém s pochopením súvislejšieho textu. Tiež som očakával, že ich jedinou reakciou bude trollovanie a keď im ani to nevyjde, začnú sa utiekať k osobným urážkam. V ich živote to tak často býva. Ak niečomu nerozumejú, tak im to prekáža a považujú to za niečo zlé. Preto špeciálne pre teba a tebe podobných mám túto skrátenú verziu:
V texte sú 4 konkrétne otázky očíslované ako 1.), 2.), 3.) a 4.)
Teraz budem už iba dúfať, že tvoja hlavička bola túto komplikovanú informáciu konečne schopná spracovať.
Ak áno a máš právne vzdelanie, pokojne reaguj. Pokiaľ je však téma ešte stále vysoko nad tvojou úrovňou chápania, pokojne v odpovedi napíš čokoľvek iné. Vopred ďakujem a želám ti krásny zvyšok tvojej užitočnej existencie.
jslancik
08.01.18,18:01
ty si expert. prídeš tam, vypočuješ si, čo od teba chcú a BUDEŠ TICHO (nič in nemusíš povedať). ale asi sa toho oprávnene bojíš, lebo byť TICHO je pre teba asi nemožné...

Ak sa nemáš čoho báť, tak prečo sa bojíš a riešiš právnikov. ak si nič neporušil, tak nemaj strach. Alebo ty aj prihlasovať auto chodíš s právnikom?

Ale chýbajúca adresa a kontakt ukazuje na veľmi rizikové tvoje správanie. a ešte ak máš firmu a nefunguje adresa, ktorú tam máš uvedenú ako konateľ/spoločník, tak fúúúha. Poznal som jedného takého haj*la. Skončil na čas v base za ekonomickú trestnú činnosť.

Pravdepodobne im aj sebe zbytočne komplikuješ život. vzhľadom na spôsob komunikácie ťa chcú iba zľahka vypočuť, aby si mohli odškrtnúť, že s "tým" nič nemáš. nezabúdaj, že ako sa do hory volá... policajtov sa neoplatí srrrrdiť, lebo skrátka neoplatí.... pred časom tu písal mag*r, čo sa pri cestnej kontrole tváril, že nevie nájsť občiansky...
faro1
08.01.18,18:05
Tvoje správanie sa nie je štandardné. Nemáš trvalý pobyt, ani telefón na svoje meno, pretože keby si mal, tak sa s tebou vyšetrovateľ spojí priamo s tebou. / majú prístup do všetkých databáz mobilných operátorov/ V dnešnej dobe nepredstaviteľné, alebo zámerné. Preto riešil kontakt na teba cez tvojho otca a brata.
Dopredu ti žiadny vyšetrovateľ nepovie smer otázok, na ktoré chce vedieť odpoveď od teba, patrí to k taktike a chce vidieť tvoju reakciu a samozrejme aby si si dopredu nepripravil odpovede. Spomínaš právnikov, ale tí sú potrební, keď budeš obvinený a budeš mať dostatok času nejakého osloviť. Máš odpovede na otázky 1 - 4.
Nevedomost
08.01.18,18:31
Moje správanie nemusí byť štandardné a s výnimkou trvalého pobytu, je môj zámer nemať na seba žiaden kontakt. Ako som uviedol - chápem, že sa logicky obrátili na moju rodinu a s tým nemám vôbec žiaden problém.
Chápem, že smer otázok mi vyšetrovateľ hovoriť nebude - na to som sa v podstate pýtal iba v otázke č. 4.
No otázka 1 - 3 zneli troška inak.

1.) či mi polícia musí oznámiť, že ma chce predvolať ako Právnickú alebo Fyzickú osobu?

2.) či ma pred výsluchom musia oboznámiť v súvislosti s akým paragrafom ma predvolávajú - paragraf samotný je dosť široký pojem a tak týmto mi neprezradia v podstate nič konkrétne, no aspoň budem vedieť v kontexte s otázkou č. 3, či právnika potrebujem alebo nie.

3.) či mi polícia musí oznámiť, že som podozrivý, svedok alebo obvinený? Teraz menám poňatia v akej pozícii som.
Takže asi si mi dal čiastočnú odpoveď. Keďže právnika musím riešiť ako obvinený, tak ma musia vopred informovať či som obvinený, podozrivý alebo svedok. Inak by som sa to predsa nemohol dozvedieť.

Ďakujem
Nevedomost
08.01.18,18:32
Ahoj, poslal som ti súkromnú správu.
Nevedomost
08.01.18,18:46
Ako som vysvetlil v samotnom príspevku. Na svoju firmu nevykonávam žiadnu činnosť a jediné čo som spravil je, že som ju pomenoval podobne, ako je názov inej firmy. Vopred som si overil, či ten ich názov nie je nejak chránený ochrannou známkou alebo niečim podobným. Keďže s tou druhou firmou nemám vôbec nič spoločné a nevykonávam ani žiadnu činnosť, tak nechápem, prečo by ma mala polícia predvolávať v súvislosti s inou firmou. Jediné čo mi prišlo na um je, že jej majiteľovi môže prekážať, že som si dal podobný názov. No žiaden zákon som tým neporušil a nemám náladu sa nechať šikanovať nejakými jeho kamarátmi z polície.
Je myslím úplne normálne, že chcem vopred vedieť či som predvolaný ako FO alebo PO.
Tiež nevidím vôbec nič zlého na tom, že chcem vedieť paragraf v súvislosti s ktorým som predvolaný.
A taktiež mám právo predsa vedieť či som predvolaný ako svedok, podozrivý alebo obvinený?
To čo chcem od polície vedieť, je predsa úplne normálne a keby mi poslali predvolanie, tak by to tam bolo napísané.
Samozrejme, ak by sa iba jednalo o "kamarátsku výpomoc" nejakému štedrému podnikateľovi, tak by mi z logických dôvodov nič poslať nemohli a bolo by zbytočné, aby ma vopred informovali o veciach, ktoré sú v takomto prípade úplne bežné.
Chcem snáď od polície niečo nad rámec zákona alebo nejaké špeciálne úľavy?
Nič predsa nechcem!
jslancik
08.01.18,18:50
Chceš buzerovat policajtov/vyšetrovateľov. O tom, čo musia ci majú, máš iba nejasne predstavy. Aj to sú iba tvoje predstavy.
Nevedomost
08.01.18,19:00
Nechcem nikoho buzerovať a nikde nič také nepíšem.

Keby som vedel aké sú povinnosti policajtov/vyšetrovateľov, tak by som sa to tu nepýtal. To by hádam mohlo byť úplne logické - či nie?

Tento portál by mal slúžiť na to, aby ľudia, ktorí vedia, poradili tým čo nevedia. Ale možno sa mýlim a jedinou úlohou je, aby ľudia čo nemajú práve čo robiť potrollovali ľudí, ktorí žiadajú o radu.

V mojom príspevku sú 4 konkrétne otázky.
Dve z nich už boli zodpovedané - konkrétne otázky č. 3 a 4.

Takže mi stačí už iba odpoveď na otázky č. 1 a 2.

1.) Má polícia povinnosť oznámiť mi, či ma predvoláva ako PO alebo FO?

2.) Má polícia povinnosť mi oznámiť v súvislosti s akým paragrafom ma predvoláva?

Sú to myslím úplne jednoduché otázky, na ktorých pochopenie nie je nutné mať IQ 140. Alebo sa mýlim?

Vieš mi dať na ne odpoveď alebo si prišiel iba troška nezáväzne potrollovať?
Nevedomost
08.01.18,19:09
..a ešte taká maličkosť. Ako si prišiel na to, že adresa mojej firmy nefunguje?
Veď som úplne jasne uviedol, že mi pokojne mohli predvolanie poslať na adresu firmy.
Zo všetkou vážnosťou chceš tvrdiť, že túto vetu si ty osobne pochopil, ako nefunkčnú adresu firmy?
misoft
08.01.18,19:24
1) či PO, alebo FO - to máš teoreticky jedno - otázky budú sa týkať skutku...
2) to sa dozvieš, keď prídeš....
3) aj to ti musia oznámiť... v pozícii svedok máš možnosť rozprávať, alebo odmietnuť, v pozícii obvinený, obvinený - musia ti už presne diktovať, z čoho, za čo, prečo... a máš možnosť odmietnuť vypovedať, alebo vypovedať jedine v prítomnosti tvojho právneho zástupcu...
4) lepšie osobne je predsa lepšie - môžeš priamo reagovať na vzniknutú situáciu, pri telefonickom táto možnosť bezprostredne odpadá...
Preto - choď a spýtaj sa. A prípadne uveď, až sa dozvieš dôvod, že bez právnika nebudeš ďalej pokračovať... a potom si ho vyberieš a začneš znova, ale už s právnikom.
jslancik
09.01.18,05:10
nikde nepíšem, že adresa tvojej firmy nefunguje. schválne som to napísal tak, aby sa to nedalo zle pochopiť.
faro1
09.01.18,05:11
Nevedomost (Včera 20:46)
Na svoju firmu nevykonávam žiadnu činnosť a jediné čo som spravil je, že som ju pomenoval podobne, ako je názov inej firmy. Vopred som si overil, či ten ich názov nie je nejak chránený ochrannou známkou alebo niečim podobným.
-----------------------------------------------------------
Ochrana obchodného mena

Pri tvorbe obchodného mena je nutné dbať na to, aby obchodné meno nebolo zameniteľné s obchodným menom iného podnikateľa a aby neporušovalo právnu úpravu nekalej súťaže stanovenú v Obchodnom zákonníku (napr. nebolo klamlivé alebo neparazitovalo na povesti). Podnikateľ svojím obchodným menom zároveň nesmie zasahovať do práv duševného vlastníctva iných osôb, najmä do práv k ochranným známkam alebo do autorských práv tretích osôb.Právo na ochranu pred neoprávnenými zásahmi a neoprávneným používaním obchodného mena je regulované Občianskym zákonníkom ako aj Obchodným zákonníkom. Občiansky zákonník umožňuje fyzickým aj právnickým osobám domáhať sa, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práv na ochranu obchodného mena, odstránili následky týchto zásahov a aby im bolo poskytnuté primerané zadosťučinenie. Obchodný zákonník túto ochranu dopĺňa a osobám, ktorých práva boli dotknuté alebo ohrozené neoprávneným používaním obchodného mena umožňuje domáhať sa zničenia neoprávnene vyhotovených tovarov porušujúcich právo k obchodnému menu, zničenia materiálov a nástrojov použitých pri neoprávnenom porušení práva k obchodnému menu, vydania bezdôvodného obohatenia, náhrady škody, atď. Takejto ochrany sa môže domáhať každý podnikateľ bez ohľadu na to, či svoje obchodné meno má registrované ako ochrannú známku alebo nie.
https://podnikam.webnoviny.sk/zakladam-firmu-aky-jej-mozem-dat-nazov/
ivka70
09.01.18,06:13
Zákon o Policajnom zbore hovorí, že policajt je oprávnený vyzvať osobu, aby sa dostavila k podaniu vysvetlenia. Trestný poriadok (v trestných veciach) hovorí o „riadnom“ predvolaní svedka, či obvineného. Je teda na príslušnom policajtovi, ktorý zvolí vhodný spôsob, ako docieliť účasť nejakej osoby na výsluch či podaniu vysvetlenia. Môže ísť o písomné predvolanie prostredníctvom poštovej zásielky, osobne alebo aj telefonicky. Prípustná je aj forma elektronickej komunikácie.
buchač
09.01.18,06:29
907ka
Dobre píšeš....ALE blbosti.

Tu je tiež jeden mudrlat - nevedomý
https://www.zive.sk/forum/poradna-volna-diskusia/412053/moze-policajt-len-tak-ziskat-mobilne-cislo-a-zavolat/
dmc
09.01.18,06:42
predvolava sa aj telefonicky. Do spisu sa zaklada zaznam.
ivka70
09.01.18,06:43
ale on nebude ziadat svedecku vypoved cez telefon a v pripade dostavenia sa na oddelenie PZ sa uz legitimovat moze .... netreba miesat hrusky s jablkami, staci si prestudovat vyklad zakona.
dmc
09.01.18,06:54
nože...ešte mi niečo porozprávaj...o čom máš prehlad....
buchač
09.01.18,06:58
9O7ka

Nevedomý píše ohľadom utajeného čísla, čomu ale nejak neverím....ale to je jedno.
Jednotliví vyšetrovatelia predsa nemajú priame linky, sú spájaní cez ústredňu, takže toto číslo sa zobrazí na displeji.

Že sa policajt nepredstavil (čomu ale neverím tiež)? Kuwa, tak ho naučím slušnému móresu....či ?

Policajt si cez ten telefón chce zvyčajne dohodnúť termín sedenia....lebo ak by poslal predvolanie na konkrétny dátum a čas ? Nuž jeden by sa musel prispôsobiť alebo vyvolávať. Veď zo strany poliša ide o ústretový krok.


P.S.:
Ale keď sa niekto chce štorcovať ? Nuž zvyčajne narazí.
Dáša_
09.01.18,07:01
pár krát som bola na vyšetrovaní :D Aj "doma" aj na vyšších miestach v Bratislave. A priznám sa, že mi bolo sto krát milšie, keď mi policajť zavolal a dohodli sme sa na termíne, ako keď tvrdil, že ma nevedel nájsť a pred dom došla hliadka :D
Zhruba mi povedal, v akej veci idem vypovedať. Ale až na mieste som sa dozvedela, že síce sa vyšetrovanie týka jednej a tej istej osoby, ale iného prípadu, ako som si myslela. O tom konkrétnom som nemala ani tušenia, že sa vyšetruje.
buchač
09.01.18,07:04
No neverím...aj TY ??? ;)
To si teda pekné číslo...:D
Dáša_
09.01.18,07:12
nuž vieš, aj ja som chcela byť slávna :D :D A účtovník vie o svojich klientoch veru veľa :D
ivka70
09.01.18,07:42
ivka70
09.01.18,07:43
Nemas pravdu, v praxi sa predvolava aj telefonicky, mailom a pod.
Nevedomost
09.01.18,07:52
Ďakujem, toto znie celkom logický.

Názov ich spoločnosti je predmetom ich podnikania. Keďže ja som spoločnosť zakladal s úmyslom stať sa ich konkurenciou, tak logicky si do názvu dám niečo, čo súvisí s predmetom môjho podnikania. Niečo na tento spôsob:
http://orsr.sk/hladaj_subjekt.asp?OBMENO=invest&PF=0&SID=0&S=&R=on&STR=1

Rozdiel medzi ich názvom a mojim názvom je podobný, ako medzi ulicami Špitálska 45 a Špitálska 50.

V závislosti od úrovne inteligencie a gramotnosti konkrétneho jedinca, môžu byť zameniteľné aj tieto dve adresy. Upravuje zákon nejak obchodné názvy podľa úrovne inteligencie ľudí, ktorí ich budú čítať?

V každom prípade - nevieš prosím náhodou odpovedať na tie 4 konkrétne otázky, ktoré som v príspevku položil?
Nevedomost
09.01.18,08:17
Nijakým spôsobom nespochybňujem právo polície predvolať osobu na výsluch telefonicky.

Zároveň chápem dôvody, prečo sa ma pokúsili kontaktovať telefonicky - poštou to nie je možné.

Z utajeného čísla dotyčný volal. Môj brat mu okamžite povedal, že síce ako polícia predstavil, ale volá z utajeného čísla a tak mu zaprial pekný zvyšok dňa a položil. Na čo tento človek volal asi o 2 min znova, už z normálneho čísla.

Môjmu otcovi sa predstavil menom, no bratovi sa predstavil iba ako "polícia".

Jedná sa mi práve o to, či daný úkon je legitímny. Keď som dotyčnému volal, tak mi totiž nepovedal vôbec nič z toho, čo by som sa dozvedel z klasického predvolania. Zároveň mi odmietol predvolanie poslať.

Toto mne osobne príde jednoducho podozrivé a aj keď sa pravdepodobne o políciu jedná, tak z ich postupu mám pocit, akoby sa ma snažili účelovo zastrašovať. Pričom netuším, aký je dôvod takéhoto ich postupu.

Keby som sa chcel výsluchu vyhnúť, tak by som im predsa ja sám nevolal.

Jediné čo som chcel vedieť je, či mi musia dať pred výsluchom odpovede na tie 4 konkrétne otázky, ktoré som vo svojom príspevku uviedol.
Nevedomost
09.01.18,09:25
To ja predsa vôbec nijak nespochybňujem. Chcem len vedieť, aké informácie mi musí polícia dať pred výsluchom - resp. aké info si mám pred tým od nich vypýtať, ktoré si bude odo mňa pravdepodobne pýtať právnik.
Nevedomost
09.01.18,09:47
Uviedol som, že nemám žiadnu adresu trvalého pobytu.

Takže s použitím elementárnej detskej logiky sa dá vydedukovať, že ani ako konateľ/spoločník nemám žiadnu adresu trvalého pobytu.

Naivne som predpokladal, že si sa pomýlil a chcel si napísať, že nemám funkčnú adresu firmy.

Ak teda tomu správne rozumiem - nepomýlil si sa a to, že nemám adresu trvalého pobytu si pochopil vlastne tak, že mám adresu trvalého pobytu. Pochopil si to tak?

Táto komunikácia mi pripomína rozhovor s tým policajtom. Budem sa síce už 3x opakovať, no si schopný reagovať na niektorú z tých 4 konkrétnych otázok?

Prípadne, ak som aj tento krát napísal text, ktorému nechápeš, tak na otázky prosím nereaguj a opäť napíš niečo úplne od veci.

Vopred ďakujem.
kopretinka
09.01.18,10:00
ako vie policajt,že daný e-mail je funkčný?
Nevedomost
09.01.18,10:08
Velice pekne Ti ĎAKUJEM!

Iba Ty a ešte jeden človek na tomto portály, ste mi boli schopní užitočne poradiť a dať skutočne relevantné odpovede na moje otázky.

Pri mnohých iných som mal pocit, akoby som komunikoval s opicami.

Pre ľudí, ktorí v budúcnosti nájdu tento príspevok a prípadne budú mať záujem sa niečo opýtať:
Je možné, že na váš príspevok bude reagovať jedinec s nickom "búchač".
Ako napovedá jeho nick, intelektuálny potenciál tejto bytosti je úplne vybúchaný a pokojne ho môžete ignorovať. Je to iba troll, ktorý keď sa ukáže, že je idiot, svoje komentáre vymaže.

Takže ešte raz misoft - ďakujem !

P.S.: Po výsluchu upravím svoj príspevok do všeobecnejšej a stručnejšej podoby, ak to bude možné + uverejním čo mi poradil ten druhý človek. Verím, že jeho ako aj tvoja odpoveď budú pre niekoho v budúcnosti na úžitok.
profesional
09.01.18,10:09
V rámci kriminálnej polície pôsobia 2 zložky:

A. Operatívci - vykonávajú operatívno-pátraciu činnosť
B. Vyšetrovatelia - vykonávajú trestné stíhanie procesnými úkonmi

Postup, že volajú a predstavia sa ako "Polícia" a žiadajú o poskytnutir informácií / výsluch bez predvolania, to robia operatívci. Tých môžeš veselo ignorovať.

Operatívci volajú z mobilov s utajeným číslom.

Vyšetrovateľ vždy volá z pevnej linky, kde štruktúra čísla je:
+421 961 XZ YYYY
kde +421 je medzinárodná predvoľba pre Slovensko, 961 je sieť Ministerstva vnútra SR, X je kód kraja (0 je Bratislavský, 1 je Trnavský, 3 je Nitriansky, 6 je Banskobystrický, 9 je Košický...), Z je kód okresu v rámci kraja (napr. Zvolen má 6, Skalica má 0, ...) a YYYY je klapka.

Je jasné, že volali operatívci. Tých kľudne ignoruj. Nič ti nemôžu.

Nikto ťa reálne nemá šancu donútiť vypovedať.

Vyšetrovateľ ťa musí predvolať písomne.
Z predvolania musí byť zjavné kto je predvolaný, v akom procesnom postavení, na aký úkon, v akej veci, na kedy a kam, označenie toho kto predvolanie realizuje a tiež zákonné poučenie.

Ak by ťa predvolávali, tak vždy ako FO. Lebo PO je len právna fikcia a ne.á ľudské zmysly. Svedok vypovedá o tom, čo subjektívne vnímal svojimi zmyslami. PO zmysly nemá. Takže aj keď si štatutár PO, vypovedať vždy budeš ako PO.
ivka70
09.01.18,10:09
to je, snad, jeho problem
Oliwa
09.01.18,10:29
Ešte povedz, že si - Norika... :D
Oliwa
09.01.18,10:35
Je evidentné, že máš niečo za ušami. Inak by si sa nebál, lebo by nebolo čoho a koho. Keby som mala taký telefonát ja, určite by som sa nepýtala, akého právnika si mám zháňať... Rady si dostal /dokonca aj od právnika/, tak si vyber podľa svojho gusta... Alebo sa bojíš, že keby si zašiel na políciu, strčia Ťa hneď do vyšetrovačky a odtiaľ zrýchleným konaním rovno za mreže?
profesional
09.01.18,10:42
Na praktických otázkach je najlepšie vidieť, ktorí sú tu právni pseudoteoretici, ktorí o práve počúvajú akurát tak v televíznych novinách a ktorí sú reálni praktici, čo sú s tým v pravidelnom kontakte a vedia čo a ako.
buchač
09.01.18,10:44
907 (Dnes 12:25) tak to si presne vystihol
---------------------------
Ty máš čo vravieť...dilino,čo má nadrbaných falošných nickov viac, ako puberťáčka jebákov.
Ty, čo dojebabreš každú tému, kde sa vyskytneš ?
Kuwa...na tvojom miste by som radšej držal lep a fazónu...
===================
Nevedomost (Dnes 12:08) Velice pekne Ti ĎAKUJEM!

Je možné, že na váš príspevok bude reagovať jedinec s nickom "búchač".
Ako napovedá jeho nick, intelektuálny potenciál tejto bytosti je úplne vybúchaný a pokojne ho môžete ignorovať. Je to iba troll, ktorý keď sa ukáže, že je idiot, svoje komentáre vymaže.
------------------------------
Budem reagovať na teba.
Hovno vieš, čo znamená a ako vznikol môj nick.
Ale ten tvoj je fakt výstižný...
Vymazal som svoje komenty, nakoľko s idiotom sa nemá význam baviť...a ty si teda fest idiot nevedomý a sprostý.
Čo som ja zabudol, to sa ty nikdy nenaučíš.

Kuwa...a že vraj obchodník...ta díky za takých, mladý, hlúpy, neskúsený...a ide hrať frajera.
Človeče, šak by som ti vzal aj volebné právo.
buchač
09.01.18,10:58
Som sa naučil od teba...? ...a ty si teda tých somarín pod rôznymi nickami teda nadrbal statočne.
A koľko nickov ti bolo (a ešte bude) zrušené...ajajáááááj.

:D :D :D :D :D
Žabinka
09.01.18,11:11
len pre upresnenie.. nemáš tu chybu? ....Takže aj keď si štatutár PO, vypovedať vždy budeš ako PO... tu nemalo byť FO?
Žabinka
09.01.18,11:13
:D:D
buchač
09.01.18,11:27
profesional....toto si čítal ? Všimni sa aj čas, aby som nebol obvinený z plagiátu.
-------------------------------------
buchač (Dnes 08:58) 9O7ka

Nevedomý píše ohľadom utajeného čísla, čomu ale nejak neverím....ale to je jedno.
Jednotliví vyšetrovatelia predsa nemajú priame linky, sú spájaní cez ústredňu, takže toto číslo sa zobrazí na displeji.

Že sa policajt nepredstavil (čomu ale neverím tiež)? Kuwa, tak ho naučím slušnému móresu....či ?

Policajt si cez ten telefón chce zvyčajne dohodnúť termín sedenia....lebo ak by poslal predvolanie na konkrétny dátum a čas ? Nuž jeden by sa musel prispôsobiť alebo vyvolávať. Veď zo strany poliša ide o ústretový krok.

----------------------------------

Toto sa týka aj 907 a aj nevidomého, či nevedomého...ale to je jedno, obaja vedia hovno.
lujza.j
09.01.18,11:35
Alebo obaja su jeden...