mičurinka15
08.01.18,22:05
Na PN po absolvovaní pobytu v nemocnici som dostala hlásenie ohrozenia chorobou z povolania. Od 1. januára som vypísaná z PN do práce. Zamestnávateľ ma poslal k závodnému lekárovi, ale keďže lekár mal dovolenku a začal pracovať až 8.1.2018, musela som nastúpiť do práce. Mala som nárok len na 1 deň dovolenky, ktorú som si 2.1.2018 vybrala a od 3.1. som nastúpila do práce. Dnes som bola u závodného lekára na prehliadke a záver lekárskeho posudku je dlhodobo nespôsobila na výkon posudzovanej práce.
Chcem výpoveď s 10 mesačným odstupným. No v práci tvrdia, že na to nemám nárok, že sa poradia z právnym oddelením.Zajtra mám voľno a 10.1 2018 mám nastúpiť na ďalšiu smenu. V práci mi povedali, že mi zavolajú, a že majú na to 15 dní. Musím v tomto prípade nastúpiť do zamestnania? Môžu mi dať absenciu, alebo neplatené voľno? Nechceli mi ani prevziať tlačivo hlásenia chorobou z povolania. Nakoniec si ho prefotili a napísali mi prevzatie, len dátum a podpis, bez razítka. Je to platné?
Ako mám postupovať, aby som dosiahla 10 mesačné odstupné?
Vopred ďakujem za každú radu.
ivka70
09.01.18,02:14
z akeho dovodu by ti mal vzniknut narok prave na 10 mesacne odstupne?
Dáša_
09.01.18,05:11
mičurinka15
09.01.18,06:46
Mám hlásenie ohrozenia chorobou z povolania.
kopretinka
09.01.18,06:55
prečítala si si odpoveď na svoju otázku zo dňa 21.11.2017? a PÍSOMNE požiadala o preradenie?
mičurinka15
09.01.18,07:31
Áno prečítala a písomne požiadala o preradenie, mám to aj potvrdené na kópií, že som to podala.
mičurinka15
09.01.18,07:35
Pri žiadosti je priložená aj príloha lekárskeho posudku.
kopretinka
09.01.18,07:48
ale píšeš,že si len okopírovali ten lekársky posudok.
ivka70
09.01.18,08:04
kedy si odovzdala tu ziadost? s akym datumom ju mas podpisanu?
kopretinka
09.01.18,08:08
zamestnávateľovi si mala poslať písomne doporučene žiadosť o preradenie s priloženým lekárskym posudkom.Musí to rieši do xx dní,podľa ZP.
Ak nemá pre teba prácu,tak ti musí dať výpoveď a odstupné,máš to podrobne v tej predchádzajúcej svojej otázke.Odstupné je tam vymenované,že koľko,podľa toho,ako dlho trval prac.pomer.
10mesačné odst. nemáš nárok,JEDINE v prípade dohody.
Môžeš mu navrhnúť ukončenie PP dohodou,ale on musí súhlasiť.Zamestn.určite takúto dohodu nebude inicializovať.
Hlavne si dávaj pozor,keď ti dajú výpoveď,aby tam bol správny § a uvedené aj to odstupné.
Ak by došlo k dohode,tak tam tiež bacha aby bolo vypísané odstupné,lebo čo je na papieri,to platí.
Zatiaľ choď do práce,aby ti nedali absenciu a výpoveď za hrubé porušenie.....
Ak nebudeš zvládať,tak choď k lekárke a daj sa vypísať na PN ,inak ti neviem poradi,možno kto sa viac vyzná v §§§§§
Katy a R
09.01.18,09:23
máš na mysli - podľa 76 odst 3?
Ak si všetko odovzdala písomne - tak už teraz počkaj - ako rozhodnú, choď za nadriadeným, vysvetli, že nemôžeš už tú prácu vykonávať, nech porieši, že čo zatiaľ s tebou . Nejaké iné pracovné zaradenie ti neponúkli?
mičurinka15
09.01.18,18:09
Žiadosť o preradenie na inú prácu som dala 2. 1. 2018 spolu s lekárským posudkom od môjho obvodného lekára. 8.1. som bola u závodného lekára a ten mi potvrdil na lekársky posudok, že som nespôsobilá na výkon posudzovanej práce. To si zamestnávateľ prevzal, ale ja mám ešte potvrdenie o hlásení ohrozenia chorobou z povolania, ktorú mi vydali keď som ležala v nemocnici na oddelení pracovného lekárstva a to potvrdenie mi nechceli prevziať, no nakoniec si to prefotili a potvrdili mi len dátum prevzatia a podpis bez razítka. A na základe toho hlásenia ohrozenia chorobou z povolania mám nárok na 10 mesačné odstupné podľa paragrafu 76 odst. 3. No v práci mi to nechcú uznať, zatiaľ to riešia s právnym oddelením. Zatiaľ sa inak nevyjadrili, ani neponúkli iné pracovné zaradenie len volali, že mám prísť zajtra do práce. Uvidím čo bude.
Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za informácie.