Bumbla
12.01.18,09:19
Viete mi poradit potrebujem hygienicke minimum ked som vyučena kadernička a chcem si otvorit a pracovat v bare?
ivka70
12.01.18,08:46
co si chces otvorit? bar? mas na to zivnost?
Ak pôjde iba o predaj piva, vína, destilátov, koktailov, nealko nápojov a pod., patrí to pod voľnú živnosť Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu.

Remeselná živnosť Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne by to bola vtedy, ak by ste to chceli mať spojené aj s reštauráciou - výrobou a predajom jedla.
sosak
12.01.18,09:20
Musíš mať hygienické minimum na výkon epidemiologicky závažnej činnosti pri výrobe, manipulácii a uvádzaní do obehu potravín a pokrmov.
Ty, ako vyučená kaderníčka máš vzdelanie na vykonávanie epidemiologicky závažných činností v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo a to nestačí, musíš si spraviť hygienické minimum na výkon epidemiologicky závažnej činnosti pri výrobe, manipulácii a uvádzaní do obehu potravín a pokrmov.
Bumbla
12.01.18,10:10
Ano chcem otvorit bar ziadne jedlo by sa tam nepodavalo potrebujem to hygienické minimum ? Ked som vyucena kadernička?
ivka70
12.01.18,10:12
uz mas odpoved od sosaka