mokris
12.01.18,12:10
S prekvapenim som zistil ze predseda spoloc. vlastnikov ma 2 miestnosti po 15 m2 pre seba ktore su zamknute, vraj to je pre pripad mozneho poziaru ak niekto vyhori, ze si tam da nabytok.Teraz si dalsi zo spolocenstva z dozornej rady urobil s volneho miesta 3 pivnice medzi kobkami. Vraj ma zmluvu s predsedom, ustnou dhodou. vraj preto ze priestor renovoval, odizoloval od spodnej vody vymuroval a preto si to zamkol a vraj mu mame byt vdacny. .Dane platime za nebytove priestory ako keby sme ich pouzivali. Mozem aspon na danovu spravu sa stazovat ? tiez nevieme co ma predsednictvo spolocenstva ,pozapajane v elektrine v tych ich priestoroch. lebo nam stupla elektrina v spoloc. priestoroch. Som na to sam v bytovke.Predsednictvo ma vraj taku moc ze sud nema zmysel. Da se teda aspon na danovom urade sa na nich stazovat?Susedia kaslu na to,schodza nebude , boja sa hoci co podpisat, alebo otvorit usta, na schodu nepridu, uz som to skusal.tu nejde o zavist. ale spravodlivost.Kazda rada je dobra..
sito
12.01.18,11:53
Hold, Slovensko, zákony DEMOKRATICKÝ schválené má. No žiaľ vo väčšine prípadov vráža do národa dýky, a aby im za to národ, časť, vzdal díki. Veď občan je len somárik, baran, ovečka, čo sa bitúnku dočká.

MUSÍ! Je pán.

NEMUSÍ! Je ešte väčší pán.

Bodaj by vás ...

https://www.youtube.com/watch?v=4XwXnknuiNQ

https://www.youtube.com/watch?v=0Doyar5sjfA

Nie je nad to keď dom, bytový šlape, ako to šlapeto!

:D:D:D
branislavp
13.01.18,21:15
Daňový úrad s týmto Vašim problémom nemá nič spoločné.
profesional
13.01.18,22:33
1. Predseda spoločenstva nemá právo scudzovať spoločné priestory. Takže žjadna zmluva nevznikla.

2. Na stavebné úpravy treba stavebné povolenie.
Onko
14.01.18,13:56
"Predsednictvo ma vraj taku moc ze sud nema zmysel." Toto je rozhodujúce, musíte vedieť, ako je to naozaj, nielen "vraj". Vedenie spoločenstva má práva dané v zmluve, ktorou sa spoločenstvo zakladalo, resp. práva priznané v zápisniciach zo schôdzí, kedy im boli udelené na základe hlasovaní. Ak im na užívanie týchto priestorov takto udelené právo nebolo, tak konajú v rozpore so zákonom. Napadnúť sa to dá jedine na súde.
Mária27
14.01.18,17:36
Podľa § 10 ods. 6 bytového zákona (č. 182/1993) Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov alebo nebytových priestorov v dome.

Čiže ten, kto má zamknuté spoločné priestory, má platiť viac za spoločnú elektrinu, prípadne teplo, vodu ...