lalia2
12.01.18,13:48
Je to taka zenska debata.Proste klasika moj ex partner s ktorym sme zili spolu 10 rokov si nasiel mesiac pred tym ako mi navrhol konecne svadbu mladsiu. Baba o 8 rokov mladsia ho v mojej pritomnosti spoznala. obdivovala ako sa mame radi a tak ho prosila aby ju odprevadzal domov, lebo sa sama vecer boji.Ja som suhlasila.Rozchod bol za 2 tyzdne odprevadzania Dovod bol, ze si nerozumieme a nemiluje ma a ten nas 10 rocny vztah bola zavislost na mne,a obdiv a nehodime sa k sebe a blablabla.. Deti nechel mat nikdy lebo podla neho su to paraziti . Robia si ich ludia ktori nemaju pre co ine zit ,deti nemozu byt zmysel zivota .ok v tom case mi to bolo jedno.Rozchod prebehol tak ze ma doslovne kopancami polomodru vykopol z jeho bytu.Nechcela som odist tak chcel volat policu za obtazovanie ,lebo ja blba som stale chcela vediet dovody preco je koniec a co zle urobila. Mala my vraj stacit jeho smska ze je koniec. .Vtedy som mala 30 rokv.Potom bolo hrozne obdobie, az som nasla uzasneho chlapa,Milujem ho. sme spolu stastny manzelia 12 rokov. Problem je ze nemozeme mat deti zo zdr dovodov.a +vek. Vcera som sa dozvedela ze ten moj ex ma male decko. strasne ma ta sprava zranila,citim sa tak nejak podvedena druhy krat...sorry musela som sa tu vyplakat . sucastny maznel nechape moj smutok ,,,Poradte..vlastne ani ja nechapem ze ma to znicilo..dnes len revem ,poradte v com mam problem?? nevyznam sa v sebe, a ako to mam riesit..?soory za preklepy , totalne rozsypana
lalia2
12.01.18,12:58
mam stale chut sa ozvat po 20 rokoch tomu ex..ale asi je to blbost..nie?
Tweety
12.01.18,13:01
mam stale chut sa ozvat po 20 rokoch tomu ex..ale asi je to blbost..nie?
Je, isto ťa tzv. zobralo zistenie, že má dieťa a vy ho zatiaľ nemáte. Ale ak máte šťastné manželstvo, na ex by som čím skôr zabudla. Ublížila by si si ešte viac. Isto aj mamželovi a manželstvu.
vicktor
12.01.18,13:50
Nezavid mu, vsak ma parazita, je potrestany.
Radsej sa vyplac na pleci tomu terajsiemu uzasnemu chlapovi.
Na exa sa vykasli. Co ocakavas? Bud zmodras ty alebo ta nova a ty ju nahradis?
Kabaka123
12.01.18,14:03
...

Psychológ...

A nájdi si aktivity, ktorými vyplníš voľný čas, aby si nemyslela, na deti...
lujza.j
12.01.18,14:14
Treba zit tu a teraz...nie minulostou...odstrihni sa od neho...zazelaj mu v duchu...vela stastia a hotovo...
branislavp
12.01.18,14:15
Chápem Tvoje rozpoloženie. Ale najlepšie urobíš, ak sa s tou skutočnosťou vysporiadaš sama vo svojom vnútri. Nakoniec, Tvoj partner si nezaslúži, keď je dobrý na Teba, aby si sa zaujímala v Tvojej mysli ako žije Tvoj ex. Pre Teba to musí byť úplne zabudnuté, preto sa snaž , neublížiť Tvojmu drahému Tvojim správaním. Myseľ si zamestnávaj tým, ako najlepšie stráviť Tvoj život s Tvojim najdrahším, ostatné si vygumuj z hlavy, lebo aby si náhodou neprišla o to čo máš doma. TO, čo je pre Vás oboch to najlepšie, len to sa snaž uchovať a rozvíjať vo Vašom vzťahu, uvidíš, že sa Ti to oplatí a budete šťastní obaja. Držím Ti palce.
Mila123
12.01.18,14:27
mam stale chut sa ozvat po 20 rokoch tomu ex..ale asi je to blbost..nie?
skutočná "blbosť", čo mu chceš povedať? že nechcel dieťa- parazita? to, že ho má, je to len jeho záležitosť.....
ak ťa aj udrel, (čo som čítala), povie ti niečo , čo ťa môže zraniť.....nerob to, nechaj ho žiť tak ako je....
venuj sa svojmu manželovi, ten si nezaslúži, že smútiš za niečím čo tu nie je.....
inak ti rozumiem, je to taká citová bolesť - tieseň po deťoch
lujza.j
12.01.18,14:58
Dievca hlavu hore...kto ta niekdy udrel nestoji zato...aby sa pre neho trapila....to je skoda energie....
bodliak
12.01.18,18:06
Ked nemozete mat deti, aky postoj je k adopcii? Na ex zabudni, s nim by si deti tiez nemala.
hanelie
13.01.18,07:15
takže máš 42 rokov, je nejaký zásadný dôvod prečo by si nemohla aj ty mať dieťatko ? (toto sú tie momenty, kedy je človek vystavený životnej skúške - píšeš o tom - takže ťa to veľmi trápi, máš chuť urobiť tú obrovskú hlúposť a osloviť ex tak na to radšej zabudni, ak nechceš prísť o to čo máš teaz - šťastný život s manželom - radšej sa zameraj na to, aby ste aj vy mali dieťatko - dnes existujú rôzne alternatívy ako si splniť tento sen - a poznámka na koniec vyrieš si neukončený vzťah s ex, lebo je evidentné, že to máš v sebe otvorené
Poola
13.01.18,07:50
Veľmi si tým ubližuješ..., "nežiješ svoj život", každý deň doslova STRÁCAŠ, lebo energie a myseľ smeruješ tam, kde by to malo byť "len akceptovateľné v paralelnosti".. Prijať niektoré životné situácie je ťažké a vyžaduje si to veľa úsilia. Pre zlepšenie Tvojho života a jeho kvality, Ti radím vysporiadať sa s tým, a VŠETKO, svoje srdce, telo i dušu vkladať do dneška, či zajtrajška Tvojho a Tvojej aktuálnej rodiny. Prajem Ti to.
babka - ježibabka
13.01.18,08:34
Pôvodne som nemienila reagovať. Napíšem Ti to, čo som povedala aj napísala x krát mojej kamarátke, keď zostala vdova. Tiež ju to zobralo a hľadala chalana, s ktorým sa kamarátila pred možno aj 50 rokmi. Preber sa a správaj sa ako dospelá žena a nebuď ako sopľavá pubertáčka. U Teba to platí duplom. Nemá význam zahodiť isté za neisté. A pokiaľ nemôžete mať deti, a je to jediný dôvod k Tvojmu neuváženému kroku, tak si s manželom pohovorte a adoptujte si. Neuraz sa. Myslím to s Tebou dobre.
bodliak
13.01.18,08:50
"Deti nechel mat nikdy lebo podla neho su to paraziti." Aj on je dieťa svojich rodičov...
Liptáčik
13.01.18,20:55
Asi si v živote málo prežila, resp. zabudla na minulosť a nevážiš si súčasnosť. To, že nemáte deti, je riešiteľné rôznymi spôsobmi. Inak - súhlasím babkou - ježibabkou.
220870
14.01.18,05:59
Minulosť bola, tá sa zmeniť nedá a budúcnosť nikdy nebude. Život ktorý žijeme je len jedna obrovská kozmická hra.(kniha od Stanislav Gróf) Je to divadlo a my sme hercami na pódiu.Každý vo svojej úlohe sme hlavná postava. Ostatné postavy v našom živote nám dávajú lekciu. Tieto lekcie sme si dohodli pred narodením.Kniha od Michael Newton Cesty duší.Nikdy nezabúdajte. Vy musíte pochopiť prečo sa to stalo (väčšinou to býva karma). Je to lekcia ,ktorú sa máte naučiť v živote. Takéto lekcie sa nedajú vyriešiť hlavou , to sa rieši v srdci.Žiadajte o pomoc svoje vyššie JA. Nikdy neproste ,len požiadajte ako kamaráta. Na konci tohto života zídete z toho pódia a budete sa pozerať na hru ktorú ste žili. Tak sa snažte ,aby bolo na čo pozerať. Deti môžete mať to nieje problém.
marleau
14.01.18,08:12
Ja by som ťa po svojom boku nezniesol, žiť s tebou, písal by som na Poradu o radu čo robiť asi ja.
profesional
15.01.18,10:10
Sme ľudské bytosti. Učíme sa, meníme sa, padáme a robíme chyby, vstávame a kráčame ďalej.

Možno zmenil svoj názor. Možno sa kompletne zmenil. Je to prirodzené a ľudské. Má právo sa za tie roky zmeniť a zmúdrieť.

Buď vďačná za to, čo ste spolu prežili, aj keď to nedopadlo dobre. Odpusť mu. Zlyhal. Ale my ľudia zlyhávame. Stále. Celý život. Na tom je postavená naša cesta a vývoj. Nie je nesprávne že zlyhal. Vtedy to tak malo byť.

Dieťa je dar. Dopraj mu ho. A odpusť mu, že ti ublížil.

Doposiaľ si sa s tým nezmierila, lebo si mu nikdy v skutočnosti neodpustila.

Prijmi sa. Prijmi jeho. Prijmi svoj život. Odpusť sebe. Odpusť jemu. A potom mu dopraj právo na zmenu a na šťastie.

To, že v minulosti zlyhal neznamená, že nemá právo na šťastie.

Obaja máte právo na šťastie. Každý s iným partnerom. Proste to tak má byť.

Nech veríš v čokoľvek, tak platí, že o čo úprimenejšie praješ šťastie tomu čo ti ublížil, o to viac šťastia budeš pociťovať aj ty vo svojom živote.
Viem, v dnešnej dobe plnej vyvolanej nenávisti je ťažké to prijať. Ale je to tak.
lalia2
30.01.18,00:03
Dakujem za rady budem si ich viac krat citat. ked budem mat depku. Problem je v tom ..ze ten ex - nebol ani zdaleka idealny partner.. ale bol PRVY. boli sme dvaciatnici. No ten dlhy cas co uz nie sme spolu robi tu zlu vec v mojej pamati ze si ho hlupo idealizujem.. Hoci to nebol vobec idealny vztah on byval u mamicky, alebo na studijnom pobyte.Zere ma ze dostala som ho na vysoku skolu a dostala som ho do zahranica kde ma plat cez 3000 eur .,to boli nase sny zit inde. a teraz.. zije moj zivot ta nova mladsia ..ja som zostala sama na slovensku uplne v nule, kym som nestretla maznela .. S manzelom zazivam v podstate len dobre veci. Hneva ma na sebe samej ze si idealizujem prvu lasku, ..ako s tym skoncit? lebo ta laska nebola idealna...? je na to nejaky trik? cas zmazava zle spomienky a nechava dobre a skresluje.Toho prveho priatela som v podstate vychovala ,kedze som o 3 roky starsia ako on. na vysku a zahranicie som mu pomohla. a on mna uplne ignoruje ako keby som nikdy nebola..otazka je: ako prestat idealizovat si to co nebolo idealne?
dmc
30.01.18,06:15
.....už sa hlavne prebuď !!! Prestaň byť infantilná. Pri tebe presne platí príslovie. "Ženy nevedia čo chcú....ale neprestanú kým to nedosiahnu"
buchač
30.01.18,06:22
Dakujem za rady budem si ich viac krat citat. ked budem mat depku.

Ty si tie rady zosumarizuj do pár bodov...niečo na spôsob Desatora.
Potom sa vyber do kameňolomu, nájdi vhodný kameň.
Vezmi kladivo a sekáč.
....a tesaj a tesaj do kameňa.
Depka prejde, hlúpe myšlienky tiež.
vicktor
30.01.18,07:03
Ked si tvoje vyplody precita ten sucasny aby ta tiez nevymenil, ty truba.
Oliwa
30.01.18,07:08
Nebude sa Ti to dobre čítať, ale v záujme objektivity a Tvojich vlastných slov si uvedom, že:
- stratila si 10 rokov mladosti s človekom, ktorý Ťa odkopol a vykopol z bytu ako handru
- ak Ťa vtedy vymenil za mladší model, prečo si myslíš, že by to neurobil opäť?
- mala si šťastie, že si stretla manžela, ktorý je už 12 rokov Tvojou oporou
- snáď Ti nie je ľúto za "zlým chlapcom" len preto, že Ťa Tvoj muž nebije, veď to je to posledné, keď muž vztiahne ruku na ženu...
- to, že nemáte vlastné deti, nie je neriešiteľná situácia - detské domov sú plné a určite by ste vo Vašom veku vedeli poskytnúť jednému dieťaťu rodinné zázemie a urobiť ho šťastným
- čo by si tak povedala svojmu ex do telefónu? zagratulovala mu k dieťaťu, ktoré nikdy nechcel /možno za tých 12 rokov dozrel, možno ho nechcel ani teraz, ale chcel ho niekto iný/,
- vynadala by si mu, že si Ťa nevážil, povyčitovala mu, čo všetko si preňho urobila, či...?
- každý fungujúci vzťah je vždy o dvoch, to nemá byť účtovanie má dať/dal
- zachovaj si svoju dôstojnosť a zabudni na človeka, ktorý žije dááávno svoj život a je úplne inde ako Ty
- máš nejaké záujmy, aktivity, vlastné alebo spolu s manželom? ak nie, nájdi/te si ich a zamestnaj sa nimi, aby si nemala čas myslieť na hlúposti...
- čo by si robila, keby si prišla aj o manžela, a ten by si našiel inú, ktorá by si ho vážila pre jeho prednosti?
- spomeň si na životné skúsenosti a múdrosti zhrnuté do prísloví a porekadiel:
Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche...
Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať... /jedna taká bývala oproti nám/.
Nevstúpiš dvakrát to tej istej rieky - iná je voda v nej, a iné kamenie...
Držím palce, nech zvíťazí Tvoje racio a nech Ťa zdravý rozum neopúšťa...
A prestaň sa správať ako pubertiačka. Vo veku 42 rokov by si to mala ustáť...
Ži v prítomnej chvíli a váž si to, čo máš. Lebo to v dnešnej dobe vôbec nie je samozrejmosť...