marika2167
13.01.18,17:24
Som SZCO a vozidlo som vyradil z majetku na seba ako fyzickú osobu.
jakubzemko
13.01.18,16:58
Je zbytočné ho prepisovať.
Sarlotka
13.01.18,17:56
byva nizsia poistka... treba si preratat.. ci sa oplati prepisat aj z pohladu dalsej drzby ako FO nepodnikatel a kazdorocnej uhrady PZP :)
kajab
19.01.18,11:15
Ale napr. pri dani z motorových vozidiel platí nasledovné:

Otázka č. 6 - vyradenie vozidla z majetku
Zaniká daňová povinnosť pri vyradení vozidla z majetku?
Odpoveď
Podľa zákona o dani z motorových vozidiel daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom došlo k
- vyradeniu alebo dočasnému vyradeniu vozidla z evidencie (na dopravnom inšpektoráte),
- ukončeniu alebo prerušeniu podnikania,
- zániku daňovníka bez likvidácie,
- zmene držiteľa vozidla,
- ukončeniu použitia vozidla daňovníkom v prípade užívateľa, a to pri používaní vozidla osoby, ktorá zomrela, zanikla, alebo bola zrušená, resp. ktorá nie je podnikateľom, napr. pri prenájme vozidla medzi podnikateľom a nepodnikateľom.
Ak nenastali vyššie uvedené dôvody smerujúce k zániku daňovej povinnosti, vozidlo podlieha dani z motorových vozidiel naďalej.
Záver:
Nakoľko vyradením vozidla z majetku ešte nie sú splnené zákonom stanovené podmienky pre zánik daňovej povinnosti, daňová povinnosť trvá naďalej, a to až do splnenia jednej z vyššie uvedených podmienok.

Čiže lepšie je vyradiť na inšpektoráte.
jakubzemko
19.01.18,14:24
Nie je, pretože pretože prepis vozidla z fyzickej osoby A (ICO) na fyzickú osobu A (rodné číslo), nie je podľa stanoviska Finančnej správy zmena držiteľa, nakoľko sa jedná stále o tú istú osobu.
kajab
20.01.18,11:15
Ja som len skopírovala to čo je napísané na finančnej správe.
JankaO
20.01.18,14:10
§8/6 Daňová povinnosť zaniká 31. decembra predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia, ak v zdaňovacom období neboli splnené rozhodujúce skutočnosti podľa § 2 ods. 1 a v tomto zdaňovacom období o vozidle nebolo účtované,12) vozidlo nebolo evidované v daňovej evidencii13) alebo neboli uplatňované výdavky spojené s používaním vozidla. Daňovník je povinný oznámiť správcovi dane túto skutočnosť v lehote do 31. januára po uplynutí zdaňovacieho obdobia.
Nikde nie je podmienka, že OA musí byť prepísané na r. č.
jakubzemko
20.01.18,19:07
V poriadku, ja som len reagoval na poslednú oznamovaciu vetu, ktorá na finančnej správe určite napísaná nebola :)