Magda36
14.01.18,16:32
Prosim o pomoc.
Stala sa dopravna nehoda pri ktorej vyhasol ludsky zivot. Poprosim vas o vzor podania Zaloby na neznameho pachatela. Neviem to inak opisat nakolko sa pripad extremne a podozrivo uzavrel. Dakujem.
ivka70
14.01.18,15:35
Aku zalobu chces podavat?
Kvoli comu?
Policia nevysetrila, kto nehodu sposobil?
Magda36
14.01.18,15:40
Na dopravneho policajta, nakolko podal zavadzajuce informacie. Ked som s nim komunikovala a chcela nazriet do vysetrovacieho spisu - odmietol ma so slovami, ze prokurator uz dal pokyn na prevoz tela neboheho. A nevedela som zistit ani pricinu smrti. NO zavadzal ma aj v tom, ze udajne Znalecky posudok bude az o 3 mesiace, Teda chapete tomu ?
Magda36
14.01.18,15:51
som si toho plne vedoma, no pokial by neexistovali dovody napisala by som tu celu pravdu. ALE nieco tu na celom pripade velmi smrdi...a ako sa hovori šťať proti vetru je na dlhé lakte* Môj úsudok je, ze dotycny zahynul pretoze ho niekto zrazil a extremne rychlo sa to uzavrelo. No zaujimave na tom je to, ze zalecky posudok ma byt az o 2 mesiace....
Magda36
14.01.18,15:52
ZP 2 az 3 mesiace doplnenie
buchač
14.01.18,15:54
Magda36 (Dnes 17:51) No zaujimave na tom je to, ze zalecky posudok ma byt az o 2 mesiace....
==============
ALE toto nemyslíš vážne...či ???
Magda36
14.01.18,16:02
Buchač
umrtie mame v rodine :( z takejto tragedie z ktorej sa nedokazeme spametat by som bola sialena ak by som si robila zarty
ivka70
14.01.18,16:02
tvoj nazor je, ze dotycny zahynul, pretoze ho niekto zrazil? ... cize to ani ako nehoda nebolo vysetrovane?
nemas v tom nejaky chaos?
aky mas vztah k dotycnemu, ked chces niekoho zalovat za nevies co? mas pravo nazerat do jeho spisu?
nechces len podat staznost na policajta kvoli vysetrovaniu?
Magda36
14.01.18,16:03
bola to moja dcera
Magda36
14.01.18,16:07
mam fotodokumentaciu, ktoru sme si museli zabezpecit samy,,,,SMRDI TO TU preto moj usudok je, ze sa nevedie riadne vysetrovanie. Potrebujem sa pohnut z miesta. Hoci predam cely svoj majetok, ale potrebujem naj pravnika - ktory to nenecha len tak. Nic nam ju uz naspet nevrati :( no hlavne OTCOVI ktory je z toho totalne na zblaznenie :( avsak pravda musi vyst na javo
misoft
14.01.18,16:37
Je to smutné... ale!
Na koho podať žalobu? Na policajta, ktorý dokumentoval?
Na vyšetrovateľa, ktorý vyšetroval? Na znalca, ktorý ešte posudok nedodal? Na prokurátora, ktorý ešte nerozhodol?
Ty si myslíš, že také vyšetrovanie sa vykoná za deň, týždeň?
Preboha - neblázni!
I polícia má svoje pravidlá, i znalec má svoje pravidlá - ak má byť posudok dôkladný, potrebuje množstvo overovaní, laboratória nenechajú inú prácu, aby urobili merania pre TEBA! Prokurátor má tiež svoj postup, môže konať len v tedy, keď má všetko pokope, keď POLÍCIA vznesie obvinenie.
Až potom sa môžeš angažovať v tom. V štádiu vyšetrovania ťa k dôkazom nepustia.
Že sa nevedie vyšetrovanie? Ako vieš? Ty si MYSLÍŠ. že sa nevedie, lenže ono beží.... niekedy sa zdá, že sa nekoná, to kvôli tomu, aby sa podozrivý, páchateľ nesnažil ešte niečo zakrývať (pretože si myslí, že už to ukončili).

Ešte doplním: tiež som kedysi mal haváriu (na moje šťastie - som tu). Vyšetrovanie bolo až po úplnom zdokumentovaní, znalecké posudky boli po pol roku (to už som bol zo špitáľa doma), rekonštrukcia prípadu bola mesiac po dodaní posudkov, vznesenie obvinenia páchateľovi bolo po ROKU od havárie...., súd po ďalšom polroku....
Teda v mojom prípade bol definitívny koniec po DVOCH rokoch!!
A čo je najhoršie.... 2 mesiace po právoplatnosti rozsudku prišla amnestia a páchateľ bol čistý! A teraz čo? Zastreliť ho? Zastreliť toho, čo udelil amnestiu? Zastreliť prokurátora, policajta?
lujza.j
14.01.18,16:58
Magda36
14.01.18,17:14
Dakujem :(
sosak
14.01.18,17:29
Dajte si vyhotoviť znalecký posudok súdnym znalcom odboru cestnej premávky.
http://marceljanco.sk/znalecky-posudok-dopravna-nehoda/
hanelie
15.01.18,16:29
neodporúčam samostatne konať, zabezpečte si advokáta on má právo nazerať do spisu a zabezpečiť aj znalecký posudok ak by ste nesúhlasili s tým, ktorý vyhotoví poverený od vyšetrovateľa,
vyšetrovanie DN je zdĺhavý proces my sme mali ukončenie po troch rokoch - advokát sa na Vaše poverenie zúčastňuje všetkých vyšetrovaní , naozaj je veľmi dôležité, aby bol pri všetkých výsluchoch, lebo tu sa pripravuje gro celého prípadu, ten sa ďalej posunie na prokuratúru, kde prokurátor vznesie obvinenie až potom ide prípad na súd,
Je potrebné, aby sa všetky detaily zaprotokolovali
profesional
15.01.18,22:45
Ako pozostalá máš právo nahliadať do spisu, oboznamovať sa s jeho obsahom, vyjadrovať sa k vykonaným dôkazom a navrhovať vykonanie dôkazov.

Ak ti niektoré z týchto práv vyšetrovateľ neumožnil realizovať, podaj sťažnosť na postup vyšetrovateľa a to na miestne príslušnú prokuratúru.