katehill.sk
15.01.18,16:30
Kúpil som auto ako súkromná osoba na leasing, po čase som sa rozhodol podnikať a využívať ho na podnikanie, leasing stále platím ako súkromná osoba. Potrebujem získať povolenie na podnikanie ako SZČo, kde je podmienkou vlastnický alebo nájomný vzťah k autu. Keď som chcel auto prepísať na IČO v leasingovke, bolo by to pre mňa nevýhodne, musel by som to vyplatiť s čím sú spojené úroky atď. Čo môžem urobiť aby som vlastné auto mohol použivať na podnikanie, ktoré mám kúpené ako súkromná osoba na leasing. Čítal som o zmluve o vypožičaní alebo mám spísať zmluvu o prenájme samému sebe a musím o tom upovedomiť leasingovku? Vznikla mi situácia, že chcem auto použivať na podnikanie, ktoré som si kúpil ako súkromná osoba na leasing, no nemôžem lebo tam nemám IČO.
misoft
15.01.18,17:09
Technická poznámočka:
"Čo môžem urobiť aby som vlastné auto mohol použivať na podnikanie, ktoré mám kúpené ako súkromná osoba na leasing."
Vozidlo NIE JE tvoje!!!!! Patrí až do úplného vyplatenia tej leasingovke!!!!! Zatiaľ ho splácaš....teda ešte nie je "kúpené".
Na čo ho teraz používaš - to lerasingovka nerieši, ale keby si ho napr. chcel zaradiť do majetku, alebo používať na podnikateľské účely - potrebuješ (v terajšej dobe, keď ešte STÁLE splácaš) povolenie od tej leasingovky - a to ti nedajú! Lebo to by bola zmena leasingovej zmluvy.
A spýsať zmluvu sám sebe o prenájme? To NEMÔŽEŠ, lebo nie si majiteľom toho auta a skutočný majiteľ ti na to nedal súhlas.
pavol54
15.01.18,17:47
Kto je majiteľom podľa technického preukazu?
katehill.sk
15.01.18,18:01
Majitelom je leasingovka, aj vo velkom technickom, teda neprichadza do uvahy ani ziadost o prenajom tretej osoby aj ked ide o mna,ale ako SZCO?Dakujem za odpovede...
misoft
16.01.18,09:24
Veď skús.... ale veľkú nádej ti nedávam.... leasingovka totiž v prípade nesplácania ti auto zhabe (to len tak na okraj). A v prípade ďalšieho "prenájmu" sú s tým len oštary... oni toto nepotrebujú... potrebujú, aby sa splácalo, aby auto mal ten, čo spláca, aby sa využívalo tak, ako je v zmluve uvedené...