petalihi
15.01.18,20:01
Fyzická osoba, evidovaná na úrade práce vykonáva prácu takého charakteru, že vo svojej domácnosti masíruje svojich známych - samozrejme za peniaze. Na túto prácu pochopiteľne nemá živnosť, neplatí žiadne dane ani odvody. Je možné toto považovať za čiernu prácu? Je možné túto osobu niekde nahlásiť?
buchač
15.01.18,19:13
Bodaj by žila ešte tá moja známa...určite by som ju nebonzol. Neskutočne neskutočné mala ruky.
jakubzemko
15.01.18,19:45
Neplatenie daní sa dá nahlásiť tu :) Otázka je, či sa nájde svedok, ktorý by dosvedčil, že fyzická osoba sústavne masíruje iné osoby za účelom dosiahnutia zisku. Tiež bude zaujímavé dokazovanie, či nejde o príležitostnú činnosť. Ak ak ide o príležitostnú činnosť ešte zaujímavejšie bude dokázať, že príjem fo presiahol 500 eur. Ja by som napríklad svojho známeho nenabonzoval
Nahlásiť ale môžete a to dokonca anonymne https://www.financnasprava.sk/sk/kontakt/kufs
profesional
16.01.18,07:10
Nejde o čiernu prácu. Ide o nelegálne podnikanie. A je to trestné.
misoft
16.01.18,09:17
Ako som čítal ten popis - je tam toho omnoho viacej, za čo by sa mal zodpovedať. Ako si napísal - nelegálne podnikanie. Nemá na to ani živnosť.
Ďalej neodvádzanie daní - daňový únik.
Neodvádzanie odvodov a poistného.
Porušovanie hygieny - hygienici by si zgustli. ÚDZS by si tiež zgustol.
Ajajaj.... veď ten nezamestnaný evidovaný... by sa nedoplatil.... nevraviac o zázname v registri trestov....
alaya1
16.01.18,10:14
Ta zavist a neprajnost....
where
16.01.18,10:57
Aké porušovanie hygieny? Bol si u neho? Bodaj by bola taká hygiena v každom zariadení, určených pre zákazníkov, počnúc reštauráciami, končiac MHD.
veronikasad
16.01.18,10:59
Podla poslednej reakcie to na závisť nevyzerá
jslancik
16.01.18,11:01
ktorej poslednej reakcie? od "where"?
misoft
16.01.18,11:07
http://www.uspesne-podnikanie.sk/vsetky-priestory-na-podnikanie-musia-mat-schvalenie-od-hygieny
On navyše pracuje a dotýka sa priamo ľudského tela!
Má to od hygieny schválené? Nie? tak PORUŠUJE, nevraviac o ostatnom, kde porušuje všetko, čo sa porušiť dá....
veronikasad
16.01.18,11:16
ano, zle som si všimla nick, možno ide o tu istú osobu
where
16.01.18,11:24
Takto vykonávajú masérske práce skôr ŤZP, privyrábajú si ako môžu, alebo invalidi, slepci a pod.
A chodia k nim práve ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť ceny v maser. salónoch, ale nižšie zhruba o 50%, to sú ešte schopní utiahnuť. Takže chorí pomáhajú chorým.
V čakárni u fyzioterapeuta v zdrav. zariadení. Jeden pacient medzi rečou spomenie, akého má dobrého maséra. Do 20 min. ho takmer všetci ostatní pacienti postupne poprosia o t.č. Väčšinou ide o dôchodcov.
Že nevidíš ďaleko väčšie úniky, asi neprekáža.
where
16.01.18,11:28
Úsmevné, keby išlo o where, ten bude skôr masírovať ako tu sledovať príspevky. Či nie?
Tweety
16.01.18,11:28
To je síce pekné ale aj tak na takúto činnosť treba mať povolenia.
Tweety
16.01.18,11:30
Ak chýbajú, ide o nedovolené podnikanie.
where
16.01.18,11:37
Ja sa už nad takýmito vecami nepozastavujem, pretože ich je veľa a ich tendencia bude skôr stúpať, ako klesať. Tu si už pomaly robí každý čo chce.
Ktovie, koľkí "svätí" sem prispievajú.
where
16.01.18,11:38
Škoda, že sa pri takýchto argumentoch neprihliada pri prostitúcii.
profesional
16.01.18,11:48
Možno sa ti to bude zdať ako daňový únik, ale nie je. Daňový únik by to bol vtedy, keby mal živnosť. Zákon o dani z príjmov taxatívne vymedzuje zdaniteľné príjmy. Príjmy z trestnej činnosti tam uvedené nie sú. Tj. ani z dealovania drog nemusíš platiť dane. Nie každý príjem je zdaniteľným príjmom. V podmienkach ako to robí, nejde o podnikanie, ale o trestnú činnosť.
alaya1
16.01.18,12:08
V zivote by som nikoho nenahlasila, ved moze si dat zaplatit len za material, co pouzije- a robit to zdarma, ako laskavost.
Je smutne, ako su ludia neprajni.
jakubzemko
16.01.18,12:42
Nie je pravda, že zákon o dani z príjmov taxatívne vymedzuje zdaniteľné príjmy, "Zdaniteľným príjmom je príjem, ktorý je predmetom dane a nie je oslobodený od dane podľa tohto zákona ani medzinárodnej zmluvy, . Predmetom dane daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou je príjem (výnos) plynúci zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí." Z uvedeného vyplýva, že aj príjmy z trestnej činnosti sú zdaniteľným príjmov v prípade ak nie sú oslobodené od dane z príjmov. Neviem o tom, že príjmy z dealovania drog by boli od dane oslobodené v zákone o dani z príjmov a predpokladám, že nenájdete ani medzinárodnú zmluvu, ktorá by takéto príjmy od dane z príjmov oslobodila :) Takže keď ich budete náhodou dosahovať, tak ich treba dať v daňovom priznaní do kolonky "Iné" :)