zorran
16.01.18,10:15
Zdravim vsetkych. Chcem sa opytat, kde mozem vzniest namietky voci susednej stavbe, ktora bola zacata na cierno, teda bez povolenia. Neodporucajte mi prosim stavebny urad ani vyssi stavebny urad. Na urade u nas v obci zrejme niekoho maju, lebo ked som sa uradnou cestou dozadoval byt ucastnikom stavebneho konania, ako majitel susediaceho pozemku, tak to bolo bez odozvy. Takze som podal podnet na vyssi stavebny urad, ktory zacal konat a dnes mi prisla odpoved, ze setrenim sa zistilo, ze zacali stavat bez povolenia, co som uz davno vedel. Ze bolo proti nim zacate priestupkove konanie a ze nasledne stavebny urad je povinny zacat konanie o dodatocnom schvaleni stavby, kde budem uz zaradeny ako ucastnik konania. Ono toto vsetko je pekne, len Ten prsivy dom je uz postaveny a to tak, ze niesu dodrzane zakonom stanovene vzdialenosti od plotu, takze sa doslova nalepili na moj pozemok a to tak, ze previs strechy mam takmer zaroven plotu. Tiez dali okna presne tam, kde mam momentalne terasu. Tak sa chcem opytat, kde si ja vobec mozem uplatnit svoje namietky, ked dom je uz postaveny a to tak, ako sa im zachcelo?
Vopred dik
buchač
16.01.18,09:54
Súd, obráť sa na súd a domáhaj sa svojho práva.

Na námietky je už asi (skôr určite) neskoro. Vyzerá to tak, že sa súdu nevyhneš a na poniektorých platí len to.
Tie stavebné úrady sú o ničom. Lenže ani na súde nemusíš pochodiť...šak "právny názor" .
draik
16.01.18,10:42
Vaša schopnosť písať od veci je obdivuhodná.
draik
16.01.18,10:43
V dodatočnom stavebnom konaní. Bohužiaľ, legislatíva ohľadom čiernych stavieb je veľmi benevolentná.
buchač
16.01.18,10:57
draik
Bohužiaľ, legislatíva ohľadom čiernych stavieb je veľmi benevolentná.
-----------------------------
draik (Dnes 12:42) Vaša schopnosť písať od veci je obdivuhodná.
=====================
Moja je obdivuhodná ?

Tak teraz ako ?
Legislatíva je na trt....ALE ja som obdivuhodný ?
Dodatočné stavebné konanie ? No fasa...už to vidím v jasných farbách, že ako rozhodne úrad.

Veď s Talapkom si nevedia dať rady tie najvyššie inštancie...

Prečo by sa jeden nemohol obrátiť na súd, ak tieto sú nie raz zaťažované oveľa menšími prípadmi (čítať = íčovinami) ? Čiže oveľa skôr, pokiaľ už nebude absolútne neskoro - že stavba bude zlegalizovaná.


P.S.:
My si vykáme ?
To ja len kvôli upresneniu...aby som sa vedel zariadiť.
misomiso
16.01.18,11:44
Presne tak. Iba sud to moze ucinne riesit.
marleau
16.01.18,12:31
ale akéže veľké tuje by som vysadil zo svojej strany pozemku úplne k plotu
vicktor
16.01.18,13:55
Moct by mohol, ale ci bude...?
draik
16.01.18,17:56
Súd? V danom štádiu? Nie je príslušný....
zorran
17.01.18,09:23
Dnes som mal stretko s advokatom. Vraj mam pockat, az ma oslovia ako ucastnika konania v tomto dodatocnom konani a tam mam vzniest svoje namietky a pripomienky. Ak mi tam nebude vyhovene, co zrejme nebude, kedze dom uz stoji, potom mozeme ist na sud... Takze asi tak.
Potom by este prichadzalo docasne pozastavenie stavby, ktore by vsak musel vydat stavebny urad, ktory tak do teraz neurobil a to je zrejme uz tiez bezpredmetne, kedze dom uz stoji. No tak Pekny bordel je v tom stavebnom zakone. Mne z toho vychadza, ze v podstate si mozem postavit co chcem a ako chcem a pokutou to vyriesim... A ja somar este aj kusok plotu ked som robil som to isiel ohlasit a zaplatit poplatky. Do buducna uz nic hlasit veru nebudem
Ondrej Kozlovsky
22.01.18,08:28
Riesenie sud/mediator.

Viac som popisal v tomto prispevku, zamerajte sa hlavne na upozornenie v pripade sudu

http://www.porada.sk/t287106-co-robit-ak-ma-sused-plot-postaveny-na-nasom-pozemku.html#post2893101