mbok
16.01.18,14:46
Som ID nad 70 percent, našiel som si prácu na polovičný úväzok ale teraz som po úraze .Mam nárok na vyplácanie dávok PN a súčasne na poberania ID?

Úraz sa mi stal včera. Mam si vybrať dovolenku, alebo dostanem aj nemocenské davky spolu s dávkami v ID? Vopred ďakujem za odpoved
veronikasad
16.01.18,14:37
odkedy trvá pracovný pomer ? Ide o pracovný úraz ? Ak ano, bol spísaný záznam o úraze ?
mbok
16.01.18,14:47
Od novembra. Nebol to pracovný úraz, bolo to cestou domov z práce. Len mam teraz strach, lebo s operovať ou rukou nemôžem nastúpiť do práce, šéfka mi kázala, že sa mám dať vypísať na PN, len ja sa bojím, či mi na to obdobie PN nestojí vyplácanie ID. A ci by som na tom finančné nebol lepšie s dovolenkou. Alebo je možné, že mi budu vyplácať ID v plnej výške aj dávky v PN? A nemám sa co obávať?
veronikasad
16.01.18,14:58
Výplata nemocenského nemá žiadny vplyv na poberanie invalidného dôchodku. Len sa môže stať, že ak si ešte v skúšobnej dobe, zamestnávatel s tebou rozviaže pracovný pomer aj počas PN. Nemocenské ti bude sociálna poisťovňa vyplácať aj po skončení pracovného pomeru. K žiadosti o nemocenské treba priložiť Záznam o úraze. Bez neho ti SP nemocenské po 10. kal.dni PN vyplácať nebude (prvý 10 kal.dní vypláca náhradu príjmu zamestnávatel)
mbok
16.01.18,20:02
Ďakujem za radu, dúfam, že sa stihnem vrátiť do konca skúšobnej doby.
veronikasad
16.01.18,20:16
Záznam o úraze treba priložiť aj v prípade nepracovného úrazu.