Jarabinky
17.01.18,08:15
Suseda nado mnou (obyvacka/obyvacka) si kupila beziaci pas a kazdy den na nom beha. Dupot, ktory to sposobuje nie je ani tak hlucny, ako neprijemny. Riesil niekto nieco podobne?
Debata s nou je zbytocna.
duves
17.01.18,07:20
Robí to v noci?
buchač
17.01.18,07:28
Riešila si to už so susedou ???
allgreen
17.01.18,07:33
je to športový typ? ak nie pravdepodobne ju to časom omrzí ako všetky tieto pomôcky nadoma
veronikasad
17.01.18,07:51
Veď ho nepoužíva celý deň. Dohodni sa s ňou na nejakom normálnom čase a prejdi do inej miestnosti alebo choď na prechádzku. Urobíš aj ty niečo pre svoje zdravie
vicktor
17.01.18,08:43
Dnes rano v rozhlase bola reklama na prilohu HN aj o rieseni susedskych sporov. Kup si.
duves
17.01.18,08:50
allgreen, ano aj taky je možny vyvoj
lujza.j
17.01.18,09:38
duves
17.01.18,09:39
to podla mna nevyrieši zdroj hluku a velmi malo odizoluje prenos do podlahy
lujza.j
17.01.18,09:45
Neviem posudit...ale je to urcene aj nato....myslim,ze zalezi aj aka kvalita bež.pasu aka vaha cvičenca....ci pas na koberci alebo inom druhu podlahy...
jslancik
17.01.18,10:56
ak považuješ "nepríjmený" hluk bežiaceho pásu za nadmerný hluk, ktorý ťa obťažuje, tak ti ostáva jedine odsťahovať sa do domu, ideálne niekde na samote. Tam nebudeš mať šancu snažiť sa nikoho obmedzovať vo vlastníckych právach.

PS. si predstav, že by tebe niekto chcel zakázať používanie napr. mixéra, lebo ho to otravuje...
vicktor
17.01.18,12:31
mixer bezi minutu, bezec pol hodiny
ivka70
17.01.18,12:33
ak niekto pecie na oslavu, minuta to urcite nie je :)
Jarabinky
17.01.18,12:33
super rada. To ze pohyb na pase sposobuje vibracie, ktore maju vplyv na moj plafon, to je nic ze? Panelakove plafony su vacsinou popraskane aj bez podobnych vibracii. Odstahovat sa planujem, ale budem svina, ked kupujucemu tento bonus nepriznam, alebo kvoli tomu budem musiet ist pod cenu???
Chapem a rozumiem cviceniu, ale nie v obyvackovej casti, kde si chce clovek po praci oddychnut. Ano, podla teba by som mal ist oddychovat do spalne....tu nastastie mam, lebo v garsonke by som tu moznost nemal.
adamkow
17.01.18,13:18
zvukovo izolačné dosky wolf
Jarabinky
17.01.18,13:20
pod ten pas v jej byte ci na moj plafon???
veronikasad
17.01.18,13:21
Susedia nad nami majú malé dieťa. Keď začalo chodiť, triasol sa mi luster aj poháre v skrinke hrkotali. V lete vymenili podlahu a je to podstatne lepšie ...
vicktor
17.01.18,13:25
Obhliadku naplanujes na cas ked suseda je v robote alebo relaxuje.
adamkow
17.01.18,13:26
záleží na dohode. a na celú plochu miesnosti
adamkow
17.01.18,13:26
prípadne pozrite na internete. my sme s nimi spokojní
Ing. Ľubomír Janoška
17.01.18,13:27
a ak ju to neomrzí, tak sa pás pokazí... ako všetky tieto pomôcky na doma
dmc
17.01.18,13:48
Pohyb na beziacom pase sposobuje vibracie, ktore maju vplyv na tvoj plafon ????

fuu clovece...tak to je vazne. treba zavolat znalca - dat spracovat znalecky posudok - potom si dat zhotovit antivibrovaci stroj ktory bude vibrovat v opacnom kmite ako vibracie vznikajuce z pohybu na beziacom pase a tym sa vibracie zneguju.

-alebo si daj hlasnejsie radio. Ak si bude ze zlepsovat kondicku od 06,00 do 22,00 mozes mu akurat tisko zavidiet ze ma na to chut - a cas.

- pripade realizovat tu kupu domu - to nieje zly napad.
Žabinka
17.01.18,14:01
aj suseda nad nami má dáky zázrak na cvičenie.. vydáva taký klepotavý zvuk.. nedávno som chodila po byte, a hľadala, čo mi to klepe.. potom som si spomenula, že vždy po vianociach cvičí na tom, ale časom ju to potom prejde..;):D nie je to zvuk hlučný, ale taký monotónny, opakujúci sa rovnakou intenzitou, nie je to veľmi príjemné.. už len vydržať, kým prestane..:D
allgreen
17.01.18,14:08
:D mám bicykel na doma a šlape už 10 rokov
jslancik
17.01.18,14:31
orbitrek má taký super zvuk. tiež sme mali takých susedov. najhoršie bolo, že ten stroj sme im darovali my :D
Ing. Ľubomír Janoška
17.01.18,15:05
to máš ale bezmotorový
a pás je "zmotorový" :)
lujza.j
17.01.18,15:05
Ozaj o akej dobe-min.sportu je rec....
Jarabinky
18.01.18,08:31
30 min., viem ze to nie je vela, ale ked to zacne, je to na nervy. Uz zosilujem TV, tu vsak cakam, ze sa to nebude pacit okolitym susedom...Navyse uz bolo cvicenie aj po 20h, tu som uz daval "signaly" tak snad pochopila. My mame v dome podsuhlaseny pokoj od 20h v pracovne dni. Ona to mozno nevie..Sme v stavebnom druzstve, ked bude najhorsie, zvazujem oficialnu staznost na SBD.
Jarabinky
18.01.18,08:33
hovorime aj o vsetkych bocnych stenach, nielen plafone? Moja podlaha snad uz nie...
Jarabinky
18.01.18,08:38
dieta je nieco prirodzene, myslim, ze podobne zariadenia na cvicenie patria do posilnovni...
nie som statik, ale pri predstave, ze by v styroch bytoch na poschodi a v 12 poschodovom dome kazdy kupil takyto pristroj, tak by sa steny casom zacali vlnit...
Ano je to presne o tom, ten zvuk nie je hlucny, ta monotonnost je ovela neprijemnejsia. Ked ta hysterka ziape na svojho frajera, to mi vobec nevadi...
mareko
18.01.18,09:26
Prepáč, ale 30 minút "nepríjemného zvuku" a to navyše mimo nočný kľud ... neviem, kto je tu nepríjemný sused. Bývaš v paneláku, ak máš problém, mala si ísť bývať do domu. Tam by ťa nik nerušil. Keby robila dáke opiášske párty počas nočného kľudu, tak nepoviem. No tu je zjavne netolerantný niekto iný :(
misoft
18.01.18,09:33
Jarabinky (Dnes 09:31) 30 min., viem ze to nie je vela, ale ked to zacne, je to na nervy. Uz zosilujem TV, tu vsak cakam, ze sa to nebude pacit okolitym susedom...Navyse uz bolo cvicenie aj po 20h, tu som uz daval "signaly" tak snad pochopila. My mame v dome podsuhlaseny pokoj od 20h v pracovne dni. Ona to mozno nevie..Sme v stavebnom druzstve, ked bude najhorsie, zvazujem oficialnu staznost na SBD.
------------------------------------------------------------------------------------
30 minút.... tak to potom dotyčný/á s tým fitkom myslí vážne :D. Ale toto nie je nejaký dôvod, aby si sa sťažovala kade-tade na hlučnosť (ktorá cez deň má iné normy ako v noci). A týmto povolenú hlučnosť na 100% neprekračuje. Že cvičí po 20-tej hodine? Porušuje nejako nočný kľud? Neporušuje. Že máte "odsúhlasený" pokoj po 20-tej hodine - čoho sa to týka? Ak by sa to týkalo aj toho cvičenia - nuž teda s pánom Bohom - celé vaše SBD je pošahané na mozgu! Alebo za chvíľu si ešte odsúhlasíte, aby sa po 20-tej nechodilo po byte, lebo počuť kroky?

A teraz sa spýtam - nemáš deti (predpokladám - až budeš mať, tie budú robiť hluk aj po 20-tej - ZAKÁŽEŠ im to, aby sa nehrali, nebehali, priviažeš ich reťazou k nábytku (ako tí švihnutí američania)?

Používaj trochu hlavu!
lujza.j
18.01.18,09:57
Bud rad,ze nebyvam nad tebou ja....lebo ja by som minimalne hodinku dala:D:---
vicktor
18.01.18,10:00
ale šak drepy neočut
Ferdosondo
18.01.18,10:20
Po robote máš ísť na pivo a nie sa gauči vyvaľovať
jslancik
18.01.18,10:34
tvoje predstavy sú úplne mimo...
Ing. Ľubomír Janoška
18.01.18,10:39
Keď sa nezabráni vibrácii skeletu, izolačné dosky sú na dve veci. Na nič a na .....
Zatlmenie, aby fungovalo, by muselo byť medzi bežeckým pásom a podlahou, aby nevibroval skelet.
lujza.j
18.01.18,11:11
:D
lujza.j
18.01.18,11:12
Len ci kolena nevzgaju.moc nahlas:D
misoft
18.01.18,11:16
Lui.... pche - aspoň by som vedel, že si udržiavaš kondičku a figúru :D:D:D
buchač
18.01.18,11:27
Ja osobne som nemal až také šťastie riešiť niečo podobné...žúrku aj hej, susedia mali smolu = ráno budíček v podobe rocku, opery, ľudoviek...;)
-----------------------
Jeden sused svojho času prenajal byt nejakým pánskym detičkám - páriku študentom.
Nad nimi bývajúci majiteľ bytu mi raz spomenul príhodu, čo s nimi mal.
Vraj ruší ich kľud a pokoj (CEZ deň) a oni sa nemôžu pripravovať na štúdium, skúšky.
Kúwa, že jak sme sa pobavili...lebo s mladým vybehol, vysmial sa mu do ksichtu nad takouto hlúposťou jedna radosť. ;) :D
-----------------------
Že s dotyčnou nie je debata ?
Nuž kedy ako a čo a ako. Záleží aj od spôsobu debaty, od argumentácie.
----------------------
....a mimochodom, každé ráno ma budí džavot malej, čo býva pod nami...šak ide do škôlky - chudátenko, o 6tej vstáva.
Keď príde domov, tak si obuje nejaké mamčine ihláky a hajde po plávačke behať...kúúúúa, že jak príklepová vŕtačka.
A čo teraz ? Hádam sa nebudem sťažovať.
Jarabinky
19.01.18,10:01
ano ozerem sa kazdy den a bude mi to jedno
Jarabinky
19.01.18,10:05
Bezohladnost ludi je nekonecna, vidiet to na kazdom kroku.
branislavp
28.01.18,01:23
Áno, mali sme skúsenosti. Sused denne po pol noci chodil z práce domov a potom do ranných hodín sa konalo mecheche. Doobeda dospával, všetko osadenstvo bolo v práci, takže on mal kľud. Sem, tam sme ho upozornili búchaním portvišom na jeho okno, na nejaký čas to aj pomohlo. Aj sa ospravedlnil, ale museli sme to znášať, pokiaľ sa neodsťahoval.
.No, nič iné Ti neostáva, iba to tolerovať. Nie je to rušenie nočného kľudu. Najlepšie urobíš, keď sa so susedou rozumne porozprávaš a navrhni riešenie.
Buď spokojná, daj si štuple do uší, na tú chvíľu to vydržíš..
bettylou
28.01.18,07:40
Kúp si tlmiče, skôr zvykneš, :) Alebo vírivku, tam sa uvoľníš

Ja mám v dome toto... (viď foto), síce na tom necvičím, ale to je iný rachot :D Keď som to kupovala tak mi to v obchode vôbec hlučné neprišlo, ale dom to požívam už len ako vešiak na šaty. :D
Nekúpiš?? :D
Oliwa
17.02.18,20:01
Príde jar, pozvi susedu na beh do prírody...
Teraz by to mohla vyriešiť vata do uší... na pol hodinu...
buchač
09.08.18,18:08
Hm...

To si na tie múdrosti prišla sama ???