evka222
18.01.18,09:44
Dobrý deň, prosím Vás v detstve som mala pas ako 7 ročná s platnosťou na 5 rokov. Teraz mám 24 a chcela by som si vybaviť nový pas, no ako je uvedené v zákonoch, za neodovzdanie pasu hrozí pokuta do výšky 331€ (ten z detstva neviem nájsť, viackrát sme sa odvtedy sťahovali). Nedočítala som sa však, či pokuta hrozí aj vtedy, ak som pas vlastnila ešte ako neplnoletá a skončila jeho platnosť vtedy, a tiež neviem na základe čoho sa určuje konkrétna výška pokuty. Nemá s tým prosím niekto skúsenosti? A na políciu sa zatiaľ nechcem ísť opýtať, pretože sa bojím že ak sa spýtam na výšku pokuty za neodovzdanie pasu resp. ak si ma nájdu v systéme, že mi automaticky dajú príkaz k úhrade a platiť 330 eur by sa mi momentálne nechcelo, no rada by som vedela na čo sa pripraviť v blízkej budúcnosti. Za vaše rady vopred ďakujem
lujza.j
18.01.18,08:47
Pokuta je DO vysky...ano pas bude v systeme....
kn-alka
18.01.18,08:53
ja som mala pokutu 20€
profesional
18.01.18,09:39
1. Pas nemusíš odovzdať, ak tam máš víza alebo povolenie k pobytu presahujúce dobu platnosti pasu.

2. Tvrdil by som, že mi bol zadržaný úradmi pred veľa rokmi v inej krajine, v rámci EÚ a že nebol doposiaľ vrátený. Po toľkých rokoch o tom už nebude existovať nikde záznam, ty nie si povinná tak dlhú dobu archivovať potvrdenie o zadržaní cestovného pasu a policajti môžu uložiť pokutu len ak ti preukážu že ty si ho stratila. Ak tvoju verziu nedokážu dôkazmi poprieť, pokutu ti uložiť nemôžu.
Žabinka
18.01.18,09:47
za 7 ročné dieťa predsa zodpovedali zákonní zástupcovia.. a teda aj za pas 7 ročného dieťaťa.. skús tým operovať, predsa nie je možné aby si ako dieťa dávala pozor na pas, a duplom pri sťahovaní..;) myslím, že v tomto prípade by si pokutu nemala dostať..
veronikasad
18.01.18,09:48
Mám podobný prípad, tiež som mala pred 40 rokmi cestovný pas, ktorý neviem či už niekde nájdem. Ak nebudem žiadať vydanie nového, nikto ho odomňa nebude pýtať späť ?
vicktor
18.01.18,12:28
Sotva. Rodicia mali CSSR pasy sice s SK peciatkou, tie su neplatne uz cca 20 rokov, otec 10 rokov po smrti a pas lezi v supliku.
Ja mam dva neplatne. Uz nepamatam preco som vybavoval ten druhy, ale uz aj ten expiroval myslim 2010.
dmc
18.01.18,12:43
1- Pocet cestovnych dokladov NIEJE obmedzeny. Pri ziadosti o dalsi pas predkladas vsetky vydane cestovne doklady ku kontrole.

2.no to su mi novinky. Nezodpovedas za zadrzany pas ? a..ale ..lenze netrep. Profesional navadza na klamstvo. No to sme dobacovali
dmc
18.01.18,12:44
Za neplatny cestovny doklad ktory je po dobe platnosti sa pri strate neplati ziadna pokuta. Vypise sa cestne vyhlasene o strate koli evidencii stratenych dokladov a novy cestovny pas sa vydava za standardny poplatok. (Pred 2 minutami overene na oddeleni dokladov)
profesional
18.01.18,13:39
dmc:
Počet súbežných platných cestovných dokladov je obmedzený na 3. A to tak, že prvý je platný 10 rokov, druhý 5 a tretí 1.

Za zadržanie orgánom verejnej moci nezodpovedáš. Trieskaš totálne sprostosti. Naštuduj si elementárne základy práva. Podľa tvojej teórie ja zodpovedám za to, čo voči mne urobia štátne orgány? Mal by si zmeniť dodávateľa matroša. Každý zodpovedá za to, čo vykonal sám a nie za to čo vykonal iný. Ty ani len netušíš, aký je režim zadržania cestovného dokladu orgánom verejnej moci. Viac študovať a menej šňupať..
dmc
18.01.18,14:41
sprostosti trieskas ty- a nie raz. Spravaj sa slusne. Fetakom si nazivaj obraz v zrkadle. Tvaris sa ako profesional ale si iba cisty teoretik - oblbovak. Sem tam tresnes a tvaris sa ako mudrak z mudrakova. Rad by som ta stretol osobne.
mari2x
18.01.18,14:52
Jedine, že by chcel byť lepší v zbere starého papiera
profesional
18.01.18,15:19
Najprv si naštuduj elementárne základu práva ty, trieskaš totálne nezmysly.

Že občan nesie zodpovednosť za konanie štátneho orgánu..Buhahahahahahahaha. Sa spamätaj.

Naozaj si buď totálny právny analfabet, alebo ti niekto pridal do matrošu nejaký bordel, alebo aj aj..
dmc
18.01.18,15:21
No daj este nieco..evidentne dnes ides. Profesional /vraj pravnik/ ide navadzat na klamanie. Vlastne - nic nove v tvojej praxi... No daj este nieco - profesionalne
evka222
18.01.18,17:27
Dakujem velmi pekne
evka222
18.01.18,17:29
dakujem :)