iweth_za
18.01.18,19:44
Ako mám postupovať, keď som poslala tovar z eshopu na vrátenie (odstúpenie od zmluvy) do 14 dní od prevzatia, ale eshop zásielku neprevzal? Aj napriek tomu, že som ich upozornila mailom, že majú na pošte uloženú zásielku, ktorej končí odberná lehota, a poslala som im číslo zásielky. Na mail mi iba odpovedali otázkou, či sa jedná o reklamáciu.
misoft
18.01.18,19:38
Oznámila si im, že odstupuješ od zmluvy písomne? Udávať dôvod nie je potrebné, ale treba im to jasne oznámiť.
zze/2014-102/7/1
zze/2014-102/8
zze/2014-102/10
a predajca musí potom toto
zze/2014-102/9

Upozorni ich na tento zákon.....
profesional
18.01.18,19:43
V tom prípade je nutné list a aj vec dať do súdnej úschovy. Dátumom prijatia do úschovy súdu vznikajú právne účinky, ako by boli list aj vec doručené tej firme.
profesional
18.01.18,19:45
Heh.. upozorni porušovateľa zákona a on sa chudáčik napraví :-) Haha. A oni odpíšu, že ďakujú za informáciu a želajú pekný deň. Takéto upozornenie nezakladá žiadne právne účinky.
iweth_za
18.01.18,21:24
Postupovala som podľa ich obchodných podmienok, kde bol na stiahnutie aj formulár na odstúpenie zmluvy. Ten bolo potrebné poslať vypísaný spolu s tovarom do 14 dní od prevzatia. Oznámenie predom o odstúpení nevyžadovali. Ale spomenula som to v tom maili o zásielke.
jakubzemko
18.01.18,21:56
Čo tak im napísať alebo ešte lepšie zavolať z akého dôvodu ju neprebrali? Možno ste ju poslali na dobierku a nemali ste alebo ste na vrátenie nemali nárok napr. pri tovare vyrábanom na zákazku. Keď vám odpovedia na túto otázku a zistíte dôvod môžete pristúpiť k ďalším krokom ako je napríklad reklamácia s potom súd.
iweth_za
26.01.18,15:48
Išlo o oblečenie, ani neskúšané s visačkami a v sáčku, v ktorom prišlo. Nebolo to poslané na dobierku. Toto ovládam, z mojej strany bolo všetko OK. Tak som sa teda pýtala na dôvod neprevzatia, len mi sucho odpísali, že o zásielke vedeli, ale boli v zahraničí. Neskôr mi poslali ďalší mail, že mi pošlú kuriéra na vlastné náklady. Peniaze síce ešte neprišli, ale je to zrejme vyriešené.