sousan
19.01.18,19:42
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Musím mať obchod zatoveny, kým nepríde kontrola? ( textil ) Ďakujem
buchač
19.01.18,19:09
Nie som podnikateľ, nepoznám problematiku...takže len logicky :
- nespomínaš, o aký obchod ide = koľko je tam zamestnacov
- LEBO ak si sama, tak je snáď jasné, že obchod na dobu určitú zavrieš
Alebo sa proste spýtaš, či je nutné zatvoriť.
- si predstav, že do väčšieho obchodu naklušú hygienici...je snáď obchod zatvorený ?
NIE, nie je zatvorený...hygienici urobia svoje, skontrolujú, rozdajú pokuty a fertig.
misoft
20.01.18,08:41
Hygienická kontrola kontroluje dodržiavanie hygienických predpisov, čistoty a pod. v prevádzke, ich cieľom nie je mať zatvorený obchod.
Často to ani nechcú.... oni síce oznámia, že bude vykonaná kontrola, ale kedy prídu - záleží na nich. Často prídu počas plnej prevádzky, prelozia najskôr plochu, potom vytiahnu preukazy a zalezú do zázemia obchodu - a prezerajú skladovanie potravín a tovaru, chladničky, mraziace boxy, sociálne zariadenia. Ak sa niekde predáva i mäso, tak skontrolujú i vybavenie predajného miesta na mäso.
A to všetko za plnej prevádzky - oni totiž si všímajú i postup a konanie predavačov....
sousan
21.01.18,07:26
Ďakujem pekne za odpoveď.
Platí to aj na textil obchod , či tam je to iné ?
sousan
21.01.18,07:27
O textil , budem sama , čiže žiaden zamestnanec .
pavol54
21.01.18,07:39
radcovia kecajú s neznalosťou veci. Kým ti neschváli RUVZ prevádzkáreň z hľadiska aplikácie hygienických pravidiel v nej, tak ju otvoriť nesmieš. Ak nemáš produkciu ktorá podlieha priebežnému režimu kontroly RUVZ a j v priebehu činnosti (detská výživa a pod), tak povolením uvedenia do prevádzky jej kontrola nad ňou končí. potom ak manipuluješ s potravinami prechádza do režimu kontroly Regionálnej veterinárnej správy, alebo iných kontrolných inštitúcii štátu
willma
21.01.18,12:15
Pali, ale aká otázka taká odpoveď.
pavol54
21.01.18,13:14
Nezavádzal som, len som presne odpovedal čo možno od RUVZ očakávať