hikoma
03.08.06,11:57
Pomôžte prosím,
môžem zaradiť nové auto do používania už pred pridelením ŠPZ? Potrebujem vyplniť daňové priznanie a vypočítať daň a tu je dôležitý dátum vzniku daňovej povinnosti, od ktorého sa odvíja výška dane. Auto bolo zakúpené 24,7, a v ten deň bolo tankované PHM. ŠPZ pridelil dopravný inšpektorát až 31,7, Medzi 24, a 31, došlo k poistnej udalosti na novom aute. Podľa Vás aký dátum uviesť v tomto prípade?
Za odpoveď vopred ďakujem všetkým.
Zoltán Kovács
03.08.06,10:47
Pomôžte prosím,
môžem zaradiť nové auto do používania už pred pridelením ŠPZ? Potrebujem vyplniť daňové priznanie a vypočítať daň a tu je dôležitý dátum vzniku daňovej povinnosti, od ktorého sa odvíja výška dane. Auto bolo zakúpené 24,7, a v ten deň bolo tankované PHM. ŠPZ pridelil dopravný inšpektorát až 31,7, Medzi 24, a 31, došlo k poistnej udalosti na novom aute. Podľa Vás aký dátum uviesť v tomto prípade?
Za odpoveď vopred ďakujem všetkým.

Daňová povinnosť ti vznikla až od dátumu pridelenia ŠPZ.Ak sa mýlim opravte ma
BOBY
03.08.06,11:17
súhlasín so smith. Všetko pred pridelením ŠPZ účtujem na obstarávacie náklady a až potom zaradím auto do používania a platím daň z mot.vozidiel
Manual
12.12.06,15:54
Prikladám sadzby dane z MV pre r. 2007 pre Trnavský kraj
aladin
22.12.06,21:11
Daňová povinnosť ti vznikla až od dátumu pridelenia ŠPZ.Ak sa mýlim opravte ma Dovolim si Ta opravit. . pouzitim prvej cesty je datum odkedy auto podlieha dani. Prave teraz som mal pripad ze podnikatel kupil auto 6.6.06 nakladne dph si uplatnil ked mal fakturu t.j. 6.6.06 mesacny platca dph , ale auto opravoval az do novembra . dovtedy nechodil s autom a nemal ziadny blocek o nakupe phm. az v novembri siel na dopravny inspektorat a prepisal , dostal novu znacku a do 15 dni podal a zaplatil priznanie a dan. Uvedene bolo konzultovane s kontrolormi na danovom urade este 6.6. Problem bol ten ze dopravny inspektorat neprihlasi auto, pokial neprejde cez STK a STK neprejde pred tym ako sa neopravi. Stary majitel ho odhlasil 6.6.06 v prospech noveho majitela . V praxi este moze nastat ten pripad ze auto sa kupi....napr. 6.6.06 novy majitel zacne chodit autom 7.6. 06 avsak neprepise ho hned. ale tlacivo na dan musi podat do 15 dni a dan aj zaplatit. Avsak v tlacive necha volne miesto kde sa uvadza evidencne cislo auta a nazov obce ktore pridelilo evidencne cislo. toto formou oznamenia oznami danovemu uradu ked bude auto prepisane na noveho majitela. V tomto pripade aj na zaciatku pri podani tlaciva dane z mot.voz je potrebne napisat list spravcovi dane a oznamit im ze vyssie uvedene dve veci preto nie su vyplnene lebo auto este nie je prepisane a nema znacku. a este na zaver aby som bol celkom presny je to § 89 zakona o miestnych daniach kde sa pise danova povinnost vznika dnom zacatia pouzivania vozidla na podnikanie...... a v § 90 su lehoty .... to je tych 15 dni... ak doslo k zmene skutocnosti rozhodujucich na urcenie dane
zuzanapuchlova
24.01.07,14:11
odpoved ja sa chcem opytat že ako mam vyplnit dane priznaie z motorovych vozidiel lebo nerozumiem poznamky viem že mam mam plati dan 4070sk a neviem sa pohnut od odielu 3 a čisla 11 smerom dole