x_master222
20.01.18,07:49
Kupil som priatelke penazenku cca rok dozadu. Odvtedy bola reklamovana uz 3-krat. Vzdy sa pokazi zips - vynechava, nezipsuje. Pri tretej reklamacii som ziadal naspat peniaze. Odmietli s tym, ze je to opravitelna vada. Pisal som im teda list, ze nesuhlasim s vybavenim reklamacie, nakolko penazenka je nevyuzitelna, kedze je neustale na reklamacii, ktora vzdy trva 30 dni. No stale trvaju na svojom rieseni reklamacie - opravou. Od poslednej opravy nevydrzal zips ani tyzden a znova vynechava. Da sa s tym nieco robit ? Takto je ta penazenka naozaj nepouzitelna.
buchač
20.01.18,07:01
" Da sa s tym nieco robit ? "

Samozrejme, že sa dá.
Vyhoď ju a kúp čajočke niečo kvalitnejšie.
--------------------------------
Ono ale fest záleží od opravy samotnej.
By bolo zaujímavé vedieť, kto a ako a aký zips použil, ako bola vykonaná oprava.
Ak na bugiľári fakt záleží (lebo aj také existujú), tak predsa dám urobiť opravu odborníkovi - brašnárovi.
x_master222
20.01.18,07:20
Zas nebola to uplne najlacnejsia penazenka za 10 eur. Je ale predsa jedno kolko stala, ide o princip. Mozu takto tu penazenku dookola len opravovat, aj ked sa vada bude neustale opakovat, az do konca zarucnej doby ? Neexistuje ziadna podmienka v zakone, ktora by nariadila predavajucemu po xy reklamaciach tej istej vady vratit peniaze ?
buchač
20.01.18,07:32
Ale mne je jasné, že ide o princíp.

Preštuduj Obchodný zákonník...pozri sa na stránku SOI...nájdeš info.
No nezabudni, ak sa chceš solídnejšie naťahovať, tak budeš potrebovať znalecký posudok. Za tento zaplatíš vopred...a výsledok je aj tak vo hviezdach.

Alebo sa chceš dokonca súdiť pre pár drobných ...z princípu ?
Keď máš naviac čas, naviac peniaze, pevné nervy, keď sa ti chce ?
arizona
20.01.18,07:36
Ziadaj vratenie penazi,v pripade neochoty sa obrat na SOI

Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu). http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
lujza.j
20.01.18,08:15
Ze ....10e moje nervy....skoda energie...
x_master222
20.01.18,08:19
keby ste si to precitali poriadne, tak si vsimnete, ze som napisal, ze to NEBOLA penazenka za 10e. Keby bola taka lacna, tak by som ju nereklamoval 3-krat.
buchač
20.01.18,10:00
Ja som čítal poriadne a preto som sa tejto cifry ani len nedotkol. Ale bolo by vcelku aj zaujímavé vedieť, že koľko bola tá reálna cena.
Tiež by ma aj zaujímal výrobca...na 99,999% som presvedčený, že sa jedná o " Made in China".
Skús sa pozrieť na Aliespres a uvidíš skutočné ceny....a vzápätí Ťa vyvráti, že aký zisk má slovenský "podnikate". ;)

Priamy link na Alies
https://www.aliexpress.com/premium/wallet-for-women.html?d=y&origin=y&blanktest=0&spm=2114.search0204.13.2.33052fd6xDe3Us&tc=ppc&initiative_id=SC_20180120025556&isViewCP=y

TOTO sú KVALITNÉ peňaženky !!!!
https://www.makkashop.com/product-tag/handmade-biker-wallet/page/3/
x_master222
20.01.18,12:07
to bola reakcia na lujzy s tymi 10 eurami. Penazenka stala 55
misoft
20.01.18,15:08
Hele.... skoč sem http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250 - vytlač si §18 a §18a a OTREP im to o hlavu a len tak mimochodom poznamenaj - že si už podal podnet na SOI. A ešte niečo - riadne si hubu otvor a môžeš aj VOLUME pridať, nech to počujú i iní zákazníci - bude to pre obchod "dobrá reklama".... A nebav sa s obyčajnou predavačkou - jedine s vedúcim prevádzky, manažérom - tomu môžeš dokonca i vynadať.
arizona
20.01.18,16:00
@buchac...ak ma penazenky do 12 mesiacov od kupy, tak je obchod povinny dat urobit znal.posudok, nie zakaznik...