krokodílstvo
23.01.18,09:46
...že sa mi kocúr ešte vráti domov. Už je tomu dnes osem dní odkedy odišiel ,vlastne tomu ani neverím že sa ešte vráti.Jeho maximum túlania sa bolo tak 5 dní v kuse.O pár mesiacov by mal dva roky ,a nie, nieje kastrovaný. Takto v zime neviem kadiaľ by pobehoval tak dlho, zrejme sa mu niečo zlé prihodilo. Niekto, komu sa tiež takto zatúlal kocúr a vrátil sa ?
bodliak
23.01.18,09:04
Naše maximum bolo 2 týždne, vrátil sa "do-pol-boka-odratý", takže podľa okolností, šanca je malá, ale je.
arizona
23.01.18,09:05
Sanca je vzdy... a tiez sa mu mohlo vselico prihodit.
Kocur ked nie je kastrovany,tak sa bude tulat stale.Ak mas viacero maciek a dalsieho kocura,tak je mozne,ze si nasiel "novy domov".Jednej nasej susede sa chodi jej kocur ukazat tak 2-3 krat do roka.

Ma tvoj kocur cip?Obvolal si veterinarov,ci utulky na okoli, ci ho nieko nenasiel? Vyvesal si nejake plagatiky s popisom a kontaktom na teba?Hladal si ho po okoli? Alebo,co si urobil?
vicktor
23.01.18,09:21
Kocur sa moze z vandrovky vratit aj po roku.
krokodílstvo
23.01.18,09:32
Tak po prvé, som žena.. Nový domov že by si našiel mi na neho moc nesedí, vzhľadom na jeho povahu ,áno žije tu ešte jeho matka -tá sa síce cez leto odsťahovala k susedom vedľa ale chodila aj k nám, a teraz zase býva už len tu, a má ešte brata, ale nevychádzal s ním zle, teda skôr si ho ani moc nevšímal,takže si nemyslím že by mu vadil tu.Problémy boli skôr s cudzími kocúrmi kedysi, keď bol ešte mladší a mal s nimi potýčky. Preto zrejme chodí aj ďaleko na svoje výlety ,tu po okolí ho vídať nebolo. Nie nemá čip ,a na nejaké plagátiky neverím . Neviem no, keď sa nám nejaká mačka či kocúr "vyparili" ,viac sa už nevrátili ,a to už si len domýšľať čo sa s nimi stalo ..
arizona
23.01.18,11:13
Tak este raz po prve...z tvojho prispevku,ani nicku sa nedalo urcit,ze si zena,tak sa neurazaj. 2/ pises, ze ma brata.takze aj to moze byt dovod,preco odisiel.Kocuri su radi tam, kde su iba samy sefovia,hlavne nekastrovani.Vadi im druhy kocur. 3/ kocur ma teritorium velke aj niekolko kilometrov,je mozne, ze sa niekde pobil,alebo je nikekde zatvoreny,alebo,ze si ho niekto privlastnil.Pricin moze byt naozaj vela...je mozne, ze ho aj niekto zraneneho nasiel,ale nevie sa skontaktovat s majitelmi. Na to su dobre aj tie plagatiky,alebo obvolanie vetov,ci utulkov.Skratka,vyskusat vsetky moznosti,ak vam na nom zalezi.Nam sa kocur stratil dva krat.Prvy raz prisiel totalne dobity a dohryzeny.Druhy krat prisiel uplne dezorientovany,nevedel kde je,asi po pamati trafil domov.A bol uplne vyhladovany a dehydrovany,takze predpokladame ,ze bol asi niekde zatvoreny,mozno u niekoho v sope,odkial nevedel odist.Dali sme ho zacipovat a vykastrovat,od vtedy spaciruje iba po dvore :-)
cheri
23.01.18,12:41
Teraz je čas,kedy sa haraju ( mravcia) mačky je možné,že kocúr je frajer a vráti sa domov vychudnutý ale spokojný.Nas sa tak vrátil po troch týždňoch a potom spal tri dni v kuse:-) takže nádej zomiera posledná.Drzim palce,nech nájde cestu domov.
jslancik
23.01.18,13:25
šanca je 50:50, ak je kocúr živý. ak nie je živý, dúfaj, že sa nevráti :D
krokodílstvo
23.01.18,14:35
Tri týždne .. to dlho,aj keď viem že sa dokážu aj dlhšie potulovať. Ale bolo to tiež takto v zime? Lebo že by sa takto dobrovoľne vyberie na taký dlhý trip v zime , aj keď jasné, pudy sú silnejšie ,než túžba pritúliť sa k paničke a zabrániť jej v pohybe ako to vždy vedel :) No ktovie, kiežby to bolo len nejaká novinka od neho ,že sa vie aj dlhšie túlať než tých 5 dní, lebo si neviem predstaviť že by som už nepočula znova ten jeho škrekot keď ma ide privítať :(
Katy a R
23.01.18,14:41
jednoducho ver tomu, že si užíva - kým vládze (a dopraj mu) .... aj tak veľmi nemáš čo iné robiť:) - nech to dobre dopadne!
Terezia13
23.01.18,17:11
vôbec by som si s tým hlavu nelámala, mačka - kocúr idú tam, kde chcú, tiež máme dvojročného "výrastka" a zachutil mu svet, možno ho niekto prituluje - možno sa z neho stal už "gaučák", čo u nás nemohol, prvýkrát sa vrátil po týždni, ostal nejakú dobu, znovu odišiel to už na dva týždne, potom prišiel medzi sviatkami - vypasený ako bravček, ale zožral všetko, čo som mu dala - asi sa mu cnelo po domácej strave a teraz už od sviatkov doma nebol, bol to náš maznák a krásne sfarbený, iste sa páčil niekomu, tak ho "primojkali"
krokodílstvo
23.01.18,17:52
To by bolo ešte dobré ,keby ozaj sa o neho staral aj niekto iný,aj keď tu má všetko ,dostane najesť aj má hlavu kde zložiť ,pospí si a ide na nový výlet do sveta.Len ,potrebovala by som aby sa mi prišiel aspoň ukázať ,že je naozaj živý a v poriadku ,že ho proste niečo nezabilo -auto, zviera .. No tento je sám o sebe veľký a statný ,to ani nezistím že by ho ešte niekto vykrmoval :) Ešte k tomu má na sebe antiparazitný obojok, čiže to by aj prípadnému dobrodincovi malo byť jasné,že si ho nekúpil sám a nezavesil si ho na krk len tak :) Ešte mi tu aspoň ostal ten druhý krokodíl -kocúr (preto ten nick) ,ale to je taký trubiroh ,ten by tak dlho sám vonku asi nepochodil .
Terezia13
23.01.18,18:11
nám vlani zahynuli 2 kockovia - jeden na zápal pľúc a jeden na infarkt od petárd na Silvestra, ale už v januári sa k nám primojkali dvaja "náhradníci"
Terezia13
23.01.18,18:24
to náš bol tiež ako malé prasiatko, ale nespával na posteli, to asi má v novom domove, ale teraz už začínajú cicušky vysielať svoje zvodné signály, takže aj toto sa mu mohlo zapáčiť
krokodílstvo
23.01.18,18:51
fuha,chudák ,sa tak moc naľakal , no šak aj mne pred par mesiacmi mačka polročná, a ešte rok predtým dalšia,tiež polročná..neviem či teda deti tejto kočky sú prekliate alebo čo ,keď každý rok o nejakú prídem ,ale tak teda ešte ho nebudem pochovávať ,a dúfať. Šak hej ,možno ich ešte naháňa, šak aj v lete sa hodne túlal , a keď prišiel býval zlý a len niečo pojedol a hneď utekal preč zas . No,to on spával u mňa ,pritúlil sa ,oprel si o mňa hlavičku ..,aj ked viem že by nemal teda hej,keď behá po vonku .. co už :)