tesoro
23.01.18,09:24
S manzelom mame rozdelene BSM. Kupila som si byt a manzel plati hypoteku. Chceme to prave osetrit tak, ze mu vznikne narok na cast, ktoru postupne bude splacat hypotekou. Viete mi poradit nejaky navrh na zmluvu? Na nete sme nic vhodne nenasli. Dakujem
vicktor
23.01.18,08:58
Kedy mu vznikne narok? Po roku, po piatich, po celkovom splateni?
Vznikne mu NAROK alebo budete postupne menit v katastri?
Su na to padne dovody? Pretoze si robite zbytocne komplikacie.
Mohla by byt nejaka zmluva o buducej zmluve, ze raz vycislite stupen splatenia a taky podiel ziska manzel.
tesoro
23.01.18,10:05
Ono je to po pravde tak, ze manzel chce mat istotu, ze peniaze ktore plati sa mu "nestratia".
Mame spolocnu nehnutelnost RD, toto je byt ktory je iba moj , ale on plati hypo a chce to mat osetrene tak, ze ak by sa nahodou nieco stalo ma narok na pomernu cast ktoru zaplatil splatkami mojej hypoteky... Je to zrozumitelnejsie? Zadne dvierka, v tomto pripade jeho
vicktor
23.01.18,10:18
Viac-menej som sa takto domyslal aj predtym.
Zmluva o buducej zmluve - popozerajte zopar vzorov. Dajte do nej ze manzel je opravneny v buducnosti poziadat o prepis podielu vlastnictva bytu podla podielu splatenia istiny uveru a manzelka je povinna prislusny podiel nanho previest. (Snad ma Maria nevysmeje a profik nedodube.)
Nie odslova doslova, ale podobny len lepsie znejuci text z tych vzorov.
Ale aj tak nechapem naco je dobre RD a ine vlastnit na polovicu a byt nie.
Co znamena "keby sa NIECO stalo"?
Deti mate?
Oliwa
24.01.18,11:48
Keby rozvod predsa... Sranda, že o ženu sa nebojí, ale o prachy áno... tie si chce poistiť...
BENZ30
25.01.18,08:52
da sa to osetrit darovacou zmluvou. ja tiez nieco podobnejo riesim